University of Missouri School of Law

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Dziękuję za zainteresowanie Uniwersytetem w Missouri School of Law!

Dział prawny Uniwersytetu Missouri powstał w 1872 roku. Od tamtej pory szkoła prawnicza stworzyła dobrze wykształconych prawników, którzy są wrażliwi na kwestie etyczne, gotowi służyć klientom i być gotowymi liderami w promowaniu sprawiedliwości dla stanu Missouri i narodu.

W prawie Mizzou z dumą oferujemy niedrogą, dostępną edukację prawniczą . Przystępność jest połączona z doskonałością w edukacji prawniczej. Nasz wydział jest uznawany za pracę naukową i doskonalenie nauczycieli. Członkowie Wydziału są uważani za ekspertów w swoich dziedzinach i są regularnie cytowani w krajowych mediach w placówkach, takich jak The Washington Post, The New York Times, The Christian Science Monitor i The Wall Street Journal. Wiodący blog w zakresie prawa patentowego w kraju jest autorem profesora prawa Mizzou, który zeznawał przed Kongresem w sprawie reformy prawa patentowego.

Nasi uczniowie mają wyzwań i praktyczne wykształcenie . Nasz program ćwiczeń próbnych daje studentom praktyczną wiedzę, w tym opcję kursu styczniowego z wybitnymi sędziami i prawnikami oraz zaawansowany kurs ćwiczeń próbnych, prowadzony przez jednego z wiodących adwokatów w USA. Studenci prawa z Mizzou Law mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w jednym z naszych programów klinicznych - Klinika Procesów Karnych, Kancelaria Prawna Przedsiębiorczości, Klinika Przemocy w Rodzinie, Klinika Niewinności, Klinika Medycyny i Kliniki Weteranów - lub dwie praktyki - praktyka wynajmująca i najemcy oraz praktyka legislacyjna .

Jako krajowy lider w dziedzinie rozwiązywania sporów, staramy się uzupełniać silny tradycyjny program nauczania, zorientowany na lawyering jako problem rozwiązywania problemów . Centrum Badań Rozstrzygania Sporów jest uznawane na całym świecie, a wiodący uczeni z całego kraju pełniący funkcję współmałżonków. Mizzou Law uzyskał status Chartered Institute of Arbitrators na cztery kursy w ramach programu JD, w tym trzy kursy arbitrażowe.

Wspieramy studentów w dążeniu do uzyskania stopnia prawniczego, gdy są tutaj w Hulston Hall, ale wiemy również, że istnieje życie po szkole prawa . Nasz zespół ds. Rozwoju kariery oferuje uczniom spersonalizowaną uwagę podczas przeanalizowania opcji kariery i szerokiego wachlarza programów związanych z karierą zawodową.

Życie po szkole prawa często zaczyna się od egzaminu barowego. W lipcu 2016 r. Absolwenci Mizzou Law z Missouri Bar Examination po raz pierwszy zdali egzamin 87,5 procent - ponad cztery punkty wyższe niż średnia państwowa.

Działania związane z rozwojem kariery są wspierane przez sieć absolwentów rozciągających się daleko i szeroko , zarówno geograficznie, jak i praktyk. Obejmuje on absolwentów ćwiczeń w każdym hrabstwie w stanie Missouri, w 50 stanach iw 22 krajach na całym świecie. Znajdują się nasi absolwenci we wszystkich dziedzinach praktyki: służba publiczna, rząd, biznes, uczelnia wyższa, rozstrzyganie sporów i kancelaria prawna wszystkich form. Służą jako członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych i Zgromadzenia Ogólnego w Missouri, prokuratorów i obrońców publicznych, jako przedsiębiorcy oraz jako partnerzy w najbardziej prestiżowych firmach prawa w kraju. Absolwenci Mizzou Law są liderami The Missouri Bar - sześciu z ostatnich 15 prezesów baru to nasi absolwenci.

Czy nie zaspokajasz ciekawości? Skontaktuj się z nami!

Program

Studenci często opisują atmosferę akademicką w MU jako wyzwanie, ale ze szczególnym naciskiem na naukę, a nie na konkurencję. Kursy oferują studentom szeroką i wyważoną perspektywę prawnemu i instytucjom prawnym, aby przygotować je do szerokiej gamy opcji kariery, a także kariery alternatywnej w dowolnym miejscu w kraju.

Studentów

Pierwsza klasa jest podzielona na dwie sekcje z udziałem około 60 studentów w każdej sekcji. Około 75 procent klas wyższych posiada średnio mniej niż 25 studentów.

Średni wiek studenta waha się od 24 do 26 lat, a uczniowie uczęszczający do szkoły prawniczej od lat 20. do 60. roku życia.

Rejestracja JD wynosi 336 w roku akademickym 2016-2017, a 40 procent kobiet i około 18 procent studentów mniejszości.

Studenci w Mizzou Law mają małe rozmiary klas z dostępem do wydziałów uczonych. Współczynnik studiów licencjackich wynosi obecnie 9,4: 1.

Lokalizacja

Przestronny i nowoczesny budynek szkoły, Hulston Hall, położony jest w samym sercu przepięknego kampusu Uniwersytetu w Missouri, w odległości krótkiego spaceru od słynnych kolumn uniwersytetu, centrum studenckiego i centrum rekreacyjnego. Otwarta w 1988 roku Hulston Hall mieści salę szkolną, bibliotekę, biura organizacji studenckich, salon i jadalnię. Jak powiedział niedawno jeden z uczniów: "Będziesz miał tutaj wszystkie swoje zajęcia, będziesz jadł tutaj, a może tu spać - ale też będziesz się tutaj bawić".

Funkcje specjalne w Hulston Hall obejmują urządzenia do rejestrowania Courtroom, które pomagają uczniom w ćwiczeniu i doskonaleniu umiejętności wypowiadania się, adwokat i sporów sądowych; obszerna kolekcja legalnych baz danych badawczych i materiałów drukowanych do nauki i badań we wszystkich dziedzinach prawa; a także nasz zespół bibliotekarzy prawa - kilka z prawnikami - specjaliści IT oraz personel pomagający prawnym badaczom w dostępie do biblioteki i korzystaniu z biblioteki.

Uniwersytet Missouri zlokalizowany jest w centrum Kolumbii w stanie Missouri, zwanej często "Collegetown USA". Liczba mieszkańców wynosi około 110 000, a Columbia znajduje się w centrum Missouri, w połowie drogi pomiędzy St. Louis i Kansas City, a około 30 minut drogi od stolicy państwa, Jefferson City. Kolumbia jest rutynowo uznawana za jedno z najlepszych amerykańskich miast, w których można mieszkać.

To, co sprawia, że ​​Columbia jest doskonałym miejscem do życia to kwestia indywidualnego smaku, ale lubimy dużą sieć szlaków, wyznaczenie jako centrum sztuki i kultury, dom Southeastern Sportów Konferencyjnych i różnorodność festiwali.

Akredytacja

Szkoła Prawa jest czarterowym członkiem stowarzyszenia szkół prawa amerykańskiego. Szkoła Prawa jest w pełni zaakceptowana przez American Bar Association. Pytania dotyczące akredytacji ABA można kierować do Biuru Doradcy ds. Edukacji Prawnej, American Bar Association, 321 North Clark Street, 21. piętra, Chicago, IL 60654-7597 lub 312-988-6738. Podstawowe informacje o Szkole Prawa publikowane są corocznie w Oficjalnym Przewodniku po Szkołach ABA.

Oskarżenia uczniowskie dotyczące zgodności z normami nałożonymi przez Sekcję Amerykańskiego Stowarzyszenia Adwokackiego na temat Edukacji Prawnej i Administracji w barze należy składać na piśmie z Zastępcą Dziekan ds. Naukowych lub jeśli skarga dotyczy osoby pełniącej obowiązki, z Dziekanem szkoły prawniczej.

Skarga zawiera datę wniesienia skargi; nazwę i adres skarżącego; oraz opis skargi.

Opis skargi zawiera opis normy akredytacji, której dotyczy działanie lub bierność ze strony szkoły prawniczej.

Dziekanat ds. Spraw akademickich (lub dziekan szkoły prawniczej) zbada skargę i odpowie skarżącemu w formie pisemnej w ciągu 30 dni kalendarzowych od otrzymania skargi. Odpowiedź będzie wskazywać, czy Szkoła Prawa podjęła działania korygujące, czy też nie, przyczyny nie podejmowania żadnych działań.

Lokalizacje

Columbia

Address
Columbia, Missouri, Stany Zjednoczone

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium