SMU Dedman School of Law

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O

Założona w 1925 r. SMU Dedman School of Law jest najwyżej notowaną prywatną szkołą prawniczą z siedzibą w Dallas, w stanie Teksas, i znajduje się w zadrzewionej okolicy, zaledwie kilka minut od centrum miasta. Założone w 1949 roku programy prawnicze z zakresu prawa na poziomie magisterskim odegrały ważną rolę w szkoleniu czołowych liderów na całym świecie. Jesteśmy dumni z naszej globalnej sieci absolwentów - ponad 2000 absolwentów z 80 krajów, którzy zajmują ważne stanowiska w rządzie, praktykach prawnych, biznesie, sądownictwie i edukacji prawnej na całym świecie. SMU Dedman Alumni Network

Wyjątkowe programy studiów podyplomowych

SMU Dedman School of Law oferuje studia podyplomowe dla prawników z USA i zagranicy. The LL.M. i SJD Programy zwiększają karierę w prywatnej praktyce prawa, nauczania i służby publicznej poprzez nauczanie analizy i umiejętności rozwiązywania problemów w celu spełnienia złożonych wymagań naszego świata. Programy zwiększają zrozumienie przez studenta teorii prawa i polityk, poszerzają horyzonty prawne ucznia i zachęcają do rozwoju badań prawnych i pisania.

Studiowanie w Vibrant Dallas w Teksasie

SMU Dedman Law oferuje zagranicznym studentom szansę stać się częścią dynamicznej, zróżnicowanej, naukowej społeczności z korzyścią nauki w Dallas - nie tylko międzynarodowym centrum biznesowym, ale dynamicznym centrum kulturalnym położonym w połowie drogi między wschodnim a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych Państwa w regionie znanym z łagodnego, słonecznego klimatu. Dallas jest dziewiątym co do wielkości miastem i Dallas / Ft. Worth metroplex to czwarty co do wielkości obszar metropolitalny w Stanach Zjednoczonych. Jest to wyrafinowane miasto z dobrze prosperującym rynkiem pracy, wysoką jakością życia i relatywnie niskim kosztem utrzymania. To wspaniałe miejsce do życia i nauki!

Globalny Uznany Wydział

Wydział obejmuje naukowców i innowatorów z różnych dziedzin, w tym prawo konstytucyjne, prawo korporacyjne, prawo karne, prawo ochrony środowiska, prawo zdrowia, własność intelektualna, prawo bezpieczeństwa narodowego, prawo naftowe i gazowe, prawo interesu publicznego i prawo podatkowe. Uczeni ci regularnie angażują się w świat, występując przed komitetami Kongresu, współpracując z państwowymi i federalnymi agencjami regulacyjnymi, spierając się przed sądami stanowymi i federalnymi, współpracując z korporacyjnymi menedżerami i organizacjami non-profit, i regularnie pojawiając się w mediach, aby tłumaczyć swoje badania lub oferować komentarze na ważne historie. dnia. Studiowanie prawa na SMU daje studentom dostęp do wyjątkowego wydziału zajmującego się aktualnymi i nowatorskimi badaniami, często opartymi na wieloletnim doświadczeniu.

Doświadczenie płynące z nauki

Oprócz naszego zróżnicowanego programu nauczania, studenci są zaproszeni do skorzystania z wielu zajęć poza salą lekcyjną. W SMU Dedman Law twoje doświadczenie w nauce zostanie wzbogacone poprzez całoroczne międzynarodowe konferencje i wykłady, które przyciągną do kampusu wybitnych międzynarodowych osobistości, aby omówić bieżące globalne problemy prawne. International LL.M. studenci biorą udział w zajęciach z amerykańskimi uczniami JD i uczestniczą w naszym programie Inns of Court - programie, który jest wprowadzany podczas orientacji, gdzie uczniowie łączą się w małych grupach z kolegami z klasy, wykładowcami, liderami studenckimi, doradcami zawodowymi i absolwentami, aby przeżyć społeczność przez cały czas w SMU Dedman School of Law . Członek wydziału będzie służył jako osobisty doradca akademicki. Praktykujący prawnicy z sekcji prawa międzynarodowego w Dallas Bar Association również służą jako mentorzy dla naszych studentów.

Znani na całym świecie absolwenci

Międzynarodowi absolwenci SMU Dedman School of Law wywarli wpływ na cały świat. Nasza międzynarodowa sieć absolwentów obejmuje ponad 2000 absolwentów w ponad 80 krajach. Tych specjalistów można znaleźć na najwyższych szczeblach władzy, praktyki prawnej i biznesu. Międzynarodowi absolwenci SMU reprezentują szerokie spektrum systemów prawnych, w tym z Ameryki Środkowej i Południowej, Meksyku, Kanady, Europy, Afryki, Indii, Azji Południowo-Wschodniej, Chin, Bliskiego Wschodu i krajów Pacyfiku. Dążymy do globalnej różnorodności geograficznej w naszych rejestracjach studentów i zapewniamy wysoki poziom indywidualnej uwagi i wsparcia dla każdego studenta międzynarodowego. Sobchok Sukharomna '81 Prezes Sądu Najwyższego, Tajlandia Dr Shen Shiaoming '81 Międzynarodowy konsultant prawny w firmie Mackenzie

Życie studenckie

Szkoła prawnicza znajduje się na północno-zachodnim narożniku głównego kampusu SMU - z budynkami klasowymi, budynkiem administracyjnym i biblioteką prawniczą tworzącą tzw. "Prawo Quad". Ta idealna lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do wielu wspaniałych zasobów studenckich SMU, w tym usługi gastronomiczne, najlepsze centrum fitness i centrum usług zdrowotnych.

Kwalifikacja do egzaminu próbnego

Studenci zagraniczni, którzy chcą praktykować prawo w Stanach Zjednoczonych i zakwalifikować się do przyjęcia w barze w jednym z stanów lub Dystryktu Kolumbii, powinni zapoznać się z wymaganiami przyjęcia do baru w danej jurysdykcji, w której zamierzają praktykować. Wymagania dotyczące przyjęcia baru różnią się w zależności od stanu. Niektóre stany wymagają od kandydatów uzyskania dyplomu JD, a inne wymagają tylko określonej liczby punktów z kursu prawniczego w tym kraju. Texas pozwala teraz wykwalifikowanym prawnikom z wykształceniem wyższym, którzy ukończyli LL.M. Stopień zasiadania do egzaminu Texas Bar. UNDERWOOD LAW LIBRARY to największa prywatna kolekcja prawa na południowym zachodzie. Wybitni absolwenci ALUMNI SMU to sędziowie Sądu Najwyższego Teksasu, członkowie Kongresu USA, ambasador, gubernator, ministrowie spraw zagranicznych i członkowie najwyższych sądów na całym świecie, a także partnerzy wiodących kancelarii prawnych i radców prawnych w dużych korporacjach. Jako pierwsza szkoła prawnicza w DALLAS, mamy szczęście być w mieście o prosperującej gospodarce, wielu siedzibach korporacyjnych i znakomitej wspólnocie prawnej. SMU Dedman School of Law nadal dąży do rozwoju następnego wieku liderów.

Lokalizacje

Dallas

Bobbye Heine, Assistant Director for Graduate Legal Programs, Email: bheine@smu.edu

Address
3315 Daniel Avenue


75205 Dallas, Teksas, Stany Zjednoczone
Telefon
+1 214-768-2658