SMU Dedman School of Law

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O

SMU Dedman School of Law to założona w 1925 roku prywatna szkoła prawnicza najwyższego poziomu z siedzibą w Dallas w Teksasie, położona w wysadzanej drzewami dzielnicy, zaledwie kilka minut od centrum miasta. Ustanowione w 1949 r. Programy studiów prawniczych dla absolwentów szkół prawnych odegrały ważną rolę w szkoleniu niektórych czołowych liderów na całym świecie. Jesteśmy dumni z naszej globalnej sieci absolwentów - ponad 2000 absolwentów z 80 krajów zajmujących znaczące stanowiska w rządzie, praktyce prawnej, biznesie, sądownictwie i edukacji prawnej na całym świecie. SMU Dedman Alumni Network Zdjęcie dzięki uprzejmości SMU Dedman School of Law

Wyjątkowe programy studiów podyplomowych

SMU Dedman School of Law oferuje studia podyplomowe dla prawników z USA i zagranicy. The LL.M. i SJD Programy zwiększają karierę w prywatnej praktyce prawa, nauczania i służby publicznej poprzez nauczanie analizy i umiejętności rozwiązywania problemów w celu spełnienia złożonych wymagań naszego świata. Programy zwiększają zrozumienie przez studenta teorii prawa i polityk, poszerzają horyzonty prawne ucznia i zachęcają do rozwoju badań prawnych i pisania.

Studiowanie w Vibrant Dallas w Teksasie

SMU Dedman Law oferuje zagranicznym studentom szansę stać się częścią dynamicznej, zróżnicowanej, naukowej społeczności z korzyścią nauki w Dallas - nie tylko międzynarodowym centrum biznesowym, ale dynamicznym centrum kulturalnym położonym w połowie drogi między wschodnim a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych Państwa w regionie znanym z łagodnego, słonecznego klimatu. Dallas jest dziewiątym co do wielkości miastem i Dallas / Ft. Worth metroplex to czwarty co do wielkości obszar metropolitalny w Stanach Zjednoczonych. Jest to wyrafinowane miasto z dobrze prosperującym rynkiem pracy, wysoką jakością życia i relatywnie niskim kosztem utrzymania. To wspaniałe miejsce do życia i nauki!

Globalny Uznany Wydział

Wydział obejmuje naukowców i innowatorów z różnych dziedzin, w tym prawa konstytucyjnego, prawa spółek, prawa karnego, prawa ochrony środowiska, prawa ochrony zdrowia, własności intelektualnej, prawa bezpieczeństwa narodowego, prawa naftowego i gazowego, prawa interesu publicznego i prawa podatkowego. Ci uczeni regularnie angażują świat, występując przed komisjami kongresowymi, współpracując z stanowymi i federalnymi agencjami regulacyjnymi, kłócąc się przed sądami stanowymi i federalnymi, współpracując z dyrektorami korporacyjnymi i organizacjami non-profit oraz regularnie pojawiając się w mediach, aby tłumaczyć swoje badania lub komentować ważne historie dnia. Studia prawnicze w SMU dają studentom dostęp do wyjątkowego wydziału zajmującego się terminowymi i nowatorskimi badaniami, często opartymi na wieloletnim doświadczeniu. 21429_SMU_Law_LOW_RES_PROOFS_-_Students_around_campus-Lifestyle_-_Bret_Redman-187_1.jpg Zdjęcie dzięki uprzejmości SMU Dedman School of Law

Doświadczenie płynące z nauki

Oprócz naszego zróżnicowanego programu nauczania, studenci są zaproszeni do skorzystania z wielu zajęć poza salą lekcyjną. W SMU Dedman Law twoje doświadczenie w nauce zostanie wzbogacone poprzez całoroczne międzynarodowe konferencje i wykłady, które przyciągną do kampusu wybitnych międzynarodowych osobistości, aby omówić bieżące globalne problemy prawne. International LL.M. studenci biorą udział w zajęciach z amerykańskimi uczniami JD i uczestniczą w naszym programie Inns of Court - programie, który jest wprowadzany podczas orientacji, gdzie uczniowie łączą się w małych grupach z kolegami z klasy, wykładowcami, liderami studenckimi, doradcami zawodowymi i absolwentami, aby przeżyć społeczność przez cały czas w SMU Dedman School of Law . Członek wydziału będzie służył jako osobisty doradca akademicki. Praktykujący prawnicy z sekcji prawa międzynarodowego w Dallas Bar Association również służą jako mentorzy dla naszych studentów.

Znani na całym świecie absolwenci

Międzynarodowi absolwenci SMU Dedman School of Law wywarli wpływ na cały świat. Nasza międzynarodowa sieć absolwentów obejmuje ponad 2000 absolwentów w ponad 80 krajach. Tych specjalistów można znaleźć na najwyższych szczeblach władzy, praktyki prawnej i biznesu. Międzynarodowi absolwenci SMU reprezentują szerokie spektrum systemów prawnych, w tym z Ameryki Środkowej i Południowej, Meksyku, Kanady, Europy, Afryki, Indii, Azji Południowo-Wschodniej, Chin, Bliskiego Wschodu i krajów Pacyfiku. Dążymy do globalnej różnorodności geograficznej w naszych rejestracjach studentów i zapewniamy wysoki poziom indywidualnej uwagi i wsparcia dla każdego studenta międzynarodowego.

 • Sobchok Sukharomna '81 Prezes Sądu Najwyższego, Tajlandia
 • Dr Shen Shiaoming '81 Międzynarodowy konsultant prawny dla Mackenzie & Albritton LLP
 • Czcigodny SM Krishna '59 minister spraw zagranicznych Indii (2009-2012)
 • Siriporn Chaiyasuta '85 General Counsel, Chevron Europe, Eurasia and Middle East Exploration & Production Limited
 • Moath Alhussain '11 Assoc. Counsel, Saudi Basic Industries Corporation
 • Antonio M. Garza '83 Były ambasador USA w Meksyku
 • Dr Helmut Sohmen '66 Przewodniczący i prezes grupy BW
 • Dr Hassan Okour '07 Były dziekan, katarska szkoła prawa
 • Jinsung Lee '88 Prezydent Koreańskiego Trybunału Konstytucyjnego
 • Yukio Horigome '71 Sprawiedliwość Sądu Najwyższego Japonii
 • Hans Heppe '97 Partner międzynarodowy, Locke Lord LLP Konsul Honorowy Niemiec

Życie studenckie

Szkoła prawnicza znajduje się na północno-zachodnim narożniku głównego kampusu SMU - z budynkami klasowymi, budynkiem administracyjnym i biblioteką prawniczą tworzącą tzw. "Prawo Quad". Ta idealna lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do wielu wspaniałych zasobów studenckich SMU, w tym usługi gastronomiczne, najlepsze centrum fitness i centrum usług zdrowotnych.

Kwalifikacja do egzaminu próbnego

Studenci zagraniczni, którzy chcą praktykować prawo w Stanach Zjednoczonych i kwalifikują się do przyjęcia do adwokatury w jednym ze stanów lub Dystryktu Kolumbii, powinni zapoznać się z wymogami dotyczącymi przyjmowania adwokatów w konkretnej jurysdykcji, w której planują praktykę. Wymagania dotyczące przyjęcia do baru różnią się w zależności od stanu. Niektóre stany wymagają od kandydatów posiadania dyplomu ukończenia studiów magisterskich, a inne wymagają jedynie określonej liczby punktów za naukę w szkole prawniczej w tym kraju. Teksas pozwala teraz wykwalifikowanym adwokatom z wykształceniem zagranicznym, którzy ukończyli LL.M. stopień, aby usiąść do egzaminu Texas Bar. BIBLIOTEKA PRAWNA UNDERWOOD mieści największą kolekcję prawa prywatnego na południowym zachodzie. Wybitni absolwenci prawa ALUMNI SMU to sędziowie Sądu Najwyższego w Teksasie, członkowie Kongresu USA, ambasador, gubernator, ministrowie spraw zagranicznych i członkowie najwyższych sądów na całym świecie, a także partnerzy w wiodących kancelariach prawnych i radcy generalni dużych korporacji. Jako pierwsza szkoła prawnicza w DALLAS mamy szczęście być w mieście z kwitnącą gospodarką, wieloma siedzibami korporacji i wybitną społecznością prawniczą. SMU Dedman School of Law nadal dąży do rozwoju następnego wieku liderów. 21430_28439363.jpg Zdjęcie dzięki uprzejmości SMU Dedman School of Law

Lokalizacje

Dallas

Bobbye Heine, Assistant Director for Graduate Legal Programs, Email: bheine@smu.edu

Address
3315 Daniel Avenue
75205 Dallas, Teksas, Stany Zjednoczone
Telefon
+1 214-768-2658

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium