Przeczytaj oficjalny opis

Kredyt na Pomysł MIPLC za nasiona wynika z prof Schricker, byłego Dyrektora Instytutu Maxa Plancka ds. Własności Intelektualnej i Prawa Konkurencji (teraz MPI Innowacji i Konkurencji). Z tym pomysłem nasion wzrosła plan ustanowienia międzynarodowej najwyższej jakości LL.M. Program nauczania prawa IP dla różnorodnych studentów. Realizacja tego planu został rozwiązany przez profesora Joseph Straus, jednego z następców profesora Schricker jako dyrektor Instytutu Maxa Plancka oraz Max Planck Society, w szczególności jego ówczesnego Sekretarza Generalnego dr Barbara Bludau.

Ze studentami z krajów rozwijających się i rozwiniętych, z praktyki i środowisk akademickich, od prawnych, technicznych i innych środowisk edukacyjnych w umyśle, było jasne, że program wynikający musiałby być jak najpełniejsze. Tak więc dr Bludau i profesor Straus określone w celu identyfikacji odpowiednich partnerów z silnych mandatów w nauczaniu prawa własności intelektualnej, prawa w ogóle, a także ekonomii i biznesu.

Znaleźli Uniwersytetu w Augsburgu; Technische Universität München; Law School i George Washington University (Waszyngton, DC).

W następstwie wydłużonych negocjacji, Monachium Centrum Prawa Własności Intelektualnej (MIPLC) została zainaugurowana w ceremonii inauguracyjnej w dniu 17 marca 2003 roku. Z hojnej współpracy z Bawarskim Ministerstwie Nauki, Badań i Sztuki, cztery partnerzy byli w stanie uzyskać formalną zgodę Mistrza Programu "własności intelektualnej i prawa konkurencji" w rekordowym czasie. W tym samym czasie, byliśmy zajęci rekrutacji wykładowców z całego świata, finalizowania szczegółów administracyjnych programu, i zaczyna reklamować dla studentów.

W październiku 2003 r., że nie udało nam się przyciągnąć studentów z ośmiu krajów położonych na pięciu kontynentach. W sierpniu 2004 roku, te 13 uczniów naszej pierwszej klasy ukończył MIPLC, z Uniwersytetu w Augsburgu dających "Master of Laws" stopnia. Nasz pierwszy rok akademicki - mimo wszystkich ząbkowanie problemów tego ambitnego nowego przedsięwzięcia - zakończyła się pomyślnie. W drugim roku akademickim nasza rekrutacja wzrosła do 18 studentów z 13 krajów. Dodatkowo MIPLC LL.M. Program został wybrany, aby przyczynić się do dalszej edukacji siedmiu ASEAN uczonych, którzy przystąpili do programu w semestrze zimowym 2004/05 w ramach programu ECAP II.

Do 2008 roku udało nam się zapisać 30 nowych uczniów po raz pierwszy i byli w samym środku procesu akredytacji, który w międzyczasie zostały pomyślnie zakończone. Obecna klasa 2013/14 posiada 23 studentów z 15 krajów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryki i Azji.

Jesteśmy zobowiązani do wielu ludzi, za ich wkład w krytycznych tego nowego przedsięwzięcia. Od samego początku przywódcy czterech partnerów MIPLC pokazał swoje zaangażowanie na rzecz tej wyjątkowej współpracy, a obsługiwane skomplikowanych zagadnień umiejętnie i elastycznie.

Szczere podziękowania należą się w szczególności do profesora Wolfganga A. Herrmann i dr Ludwig Kronthaler, prezes i (wtedy) Kanzler z Technische Universität München; Profesor Wilfried Bottke, późne prezes Uniwersytetu w Augsburgu; Profesor Michael K. Young, a następnie dziekan Szkoły Prawa Jerzego Waszyngtona (Washington, DC), i profesor Martin J. Adelman ustawy GW.

Wszystkie te osoby były rolę w ułatwieniu określenia MIPLC w ścisłej współpracy wielu partnerów. Kolejne podziękowania należą się profesor Thomas MJ Möllers Uniwersytetu w Augsburgu i nieżyjącego już dr Manfred Scholz, były członek naszej Rady Powierniczej, która wraz zabezpieczone znaczącego wsparcia finansowego z Gesellschaft der Freunde der Universität Augsburg eV

Ostatni, ale nie najmniej, profesor Josef Drexl, teraz przewodniczący MIPLC Zarządu, walnie przyczyniając się do sporządzenia regulaminu badanie i do których wszyscy uczniowie MIPLC podlegają.

Bez ich wsparcia i bez przyjazny i pomocny podejście do Bawarskiego Ministerstwa Nauki, Badań i Sztuki, możemy nigdy nie rozpoczął LL.M. Program na jesieni 2003 roku, zaledwie sześć miesięcy po Centrum zostało utworzone.

I oczywiście, bez naszych ponad 65 wykładowców, że nie byłby w stanie stworzyć takiego zróżnicowanego i wieloaspektowego programu. Nie tylko ze względu na ich ciągłe zaangażowanie w program MIPLC, ich wyspecjalizowane wykłady gwarantujemy jakości kształcenia z oferty MIPLC.

Również dziękujemy Nasi wykładowcy akademickiego, który, poprzez przeprowadzenie jeden na jeden sesji samouczka z ich uczniów, znacznie przyczynić się do jakości naszych LL.M. Program.

Na tej podstawie możemy się doczekać do rozwoju obecnych i przyszłych lat akademickich i dążyć do ciągłej poprawy jakości naszego programu, jeszcze bardziej zwiększając wzajemne powiązania kursów, poprzez dostosowanie kursów do potrzeb uczniów, a nie najmniej, oferując nowe kursy.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Magister prawa (LLM)

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

MIPLC zapewnia prawdziwie międzynarodowe i interdyscyplinarne doświadczenie, dzięki swoim czterem partnerom, międzynarodowym wydziałom i studentom z całego świata. ... [+]

Nasz program

MIPLC zapewnia prawdziwie międzynarodowe i interdyscyplinarne doświadczenie, dzięki swoim czterem partnerom, międzynarodowym wydziałom i studentom z całego świata.

Tylko 38 studentów (maksymalnie) rocznie, nasz program jest znacznie mniejszy niż inne. Gwarantuje to intensywną interakcję między studentami, profesorami i personelem, a także spersonalizowane wsparcie. Nasze kursy są zaprojektowane specjalnie dla naszego programu i naszych studentów.

Nasz program to:

Specjalistyczne i w pełni akredytowane i intensywneOdpowiedni dla absolwentów prawa i studentów z różnych środowiskNauczone w całości po angielskuPrawo o wielu jurysdykcjach, obejmujące prawo cywilne i powszechne tradycje oraz wiele krajówRóżnorodne z szeroką gamą modułów do wyboruInterdyscyplinarny, omawiający wszystkie aspekty własności intelektualnej z legalnych i odpowiednich perspektyw gospodarczychObowiązujące, z praktycznymi aspektami IP objętymi symulacjami, studiami przypadków i stażamiUzupełniono wizytami studyjnymi w Europejskim Urzędzie Patentowym i innych organizacjach zajmujących się własnością intelektualną, opcjonalną wizytą studyjną w Waszyngtonie oraz wykładami gości i rozmowami przez cały rokCzłonek sieci EIPINZnajduje się w europejskim IP Capital MonachiumNasz Wydział... [-]
Niemcy Munich
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 znajdź program juris doctor
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Munich Intellectual Property Law Center MIPLC
Address
Max Planck Institute for Innovation and Competition MIPLC Marstallplatz 1
80539 Munich, Bavaria, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 (89) 24246-5321