Przeczytaj oficjalny opisBiorąc pod uwagę studentów z krajów rozwijających się i rozwiniętych, z praktyki i środowisk akademickich, z ram prawnych, technicznych i innych środowisk edukacyjnych, było jasne, że wynikający z tego program będzie musiał być jak najbardziej kompleksowy. W ten sposób dr Bludau i profesor Straus postanowili znaleźć odpowiednich partnerów o silnych kwalifikacjach w nauczaniu prawa własności intelektualnej, prawa w ogóle, a także ekonomii i biznesu.

Znaleźli Uniwersytet w Augsburgu; Technische Universität München; oraz The George Washington University Law School (Waszyngton, DC).

Po przedłużonych negocjacjach Centrum Prawa Własności Intelektualnej w Monachium ( MIPLC ) zostało zainaugurowane podczas ceremonii założenia w dniu 17 marca 2003 r. Dzięki hojnej współpracy Bawarskiego Ministerstwa Nauki, Badań Naukowych i Sztuki czterej partnerzy byli w stanie uzyskać formalne zatwierdzenie programu magisterskiego „Własność intelektualna i prawo konkurencji” w rekordowym czasie. Jednocześnie byliśmy zajęci rekrutacją wykładowców z całego świata, finalizowaniem szczegółów administracyjnych programu i rozpoczynaniem reklamy dla studentów.

Do października 2003 r. Byliśmy w stanie przyciągnąć studentów z ośmiu krajów na pięciu kontynentach. W sierpniu 2004 r. Tych 13 studentów naszej pierwszej klasy ukończyło MIPLC , a uniwersytet w Augsburgu MIPLC tytuł „Master of Laws”. Nasz pierwszy rok akademicki - pomimo wszystkich problemów związanych z tym ambitnym nowym przedsięwzięciem - zakończył się powodzeniem. W drugim roku akademickim nasza rekrutacja wzrosła do 18 studentów z 13 krajów. Dodatkowo MIPLC LL.M. program został wybrany, aby przyczynić się do dalszej edukacji siedmiu uczonych ASEAN, którzy dołączyli do programu na semestr zimowy 2004/05 w ramach programu ECAP II.

Do 2008 r. Mogliśmy po raz pierwszy zapisać 30 nowych studentów i byliśmy w trakcie procesu akredytacji, który w międzyczasie został pomyślnie zakończony. Obecna klasa 2013/2014 obejmuje 23 uczniów z 15 krajów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce i Azji.

Jesteśmy wdzięczni licznym osobom za ich kluczowy wkład w to nowe przedsięwzięcie. Od samego początku przywódcy czterech partnerów MIPLC wykazali swoje zdecydowane zaangażowanie w tę wyjątkową współpracę i umiejętnie i elastycznie rozwiązywali skomplikowane problemy.

Szczere podziękowania należą się w szczególności profesorowi Wolfgangowi A. Herrmannowi i dr Ludwigowi Kronthalerowi, Prezydentowi i (wówczas) Kanzlerowi z Technische Universität München; Profesor Wilfried Bottke, zmarły prezydent uniwersytetu w Augsburgu; Profesor Michael K. Young, następnie dziekan The George Washington Law School (Waszyngton, DC) i profesor Martin J. Adelman z GW Law.

Wszystkie te osoby odegrały kluczową rolę w tworzeniu MIPLC jako silnej współpracy z wieloma partnerami. Ponadto podziękowania należą się profesorowi Thomasowi MJ Möllersowi z uniwersytetu w Augsburgu i zmarłemu dr. Manfredowi Scholzowi, byłemu członkowi naszej rady powierniczej, którzy wspólnie uzyskali znaczne wsparcie finansowe z Gesellschaft der Freunde der Universität Augsburg eV

Wreszcie profesor Josef Drexl, obecnie przewodniczący Rady Zarządzającej MIPLC , odegrał kluczową rolę w opracowaniu Regulaminu Studiów i Egzaminów, któremu MIPLC wszyscy studenci MIPLC .

Bez ich wsparcia i przyjaznego i pomocnego podejścia bawarskiego Ministerstwa Nauki, Badań Naukowych i Sztuki nigdy nie moglibyśmy rozpocząć LL.M. program jesienią 2003 r., zaledwie sześć miesięcy po utworzeniu Centrum.

I oczywiście bez ponad 65 członków wydziału nie bylibyśmy w stanie stworzyć tak różnorodnego i różnorodnego programu. Nie tylko ze względu na ich ciągłe zaangażowanie w program MIPLC , ich dedykowane wykłady gwarantują jakość edukacji oferowanej przez MIPLC .

Dziękujemy również naszym nauczycielom akademickim, którzy prowadząc indywidualne sesje szkoleniowe ze swoimi studentami wnoszą istotny wkład w jakość naszego LL.M. program.

Na tej podstawie z niecierpliwością oczekujemy rozwoju obecnych i przyszłych lat akademickich i dążymy do ciągłej poprawy jakości naszego programu, jeszcze bardziej zwiększając wzajemne powiązanie kursów, dostosowując kursy do potrzeb studentów oraz nie mniej ważne, oferując nowe kursy.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Magister prawa (LLM)

Munich Intellectual Property Law Center MIPLC

MIPLC zapewnia prawdziwie międzynarodowe i interdyscyplinarne doświadczenie, dzięki swoim czterem partnerom, międzynarodowym wydziałom i studentom z całego świata. ... [+]

Nasz program

MIPLC zapewnia prawdziwie międzynarodowe i interdyscyplinarne doświadczenie, dzięki swoim czterem partnerom, międzynarodowym wydziałom i studentom z całego świata.

Tylko 38 studentów (maksymalnie) rocznie, nasz program jest znacznie mniejszy niż inne. Gwarantuje to intensywną interakcję między studentami, profesorami i personelem, a także spersonalizowane wsparcie. Nasze kursy są zaprojektowane specjalnie dla naszego programu i naszych studentów.

Nasz program to:

Specjalistyczne i w pełni akredytowane i intensywneOdpowiedni dla absolwentów prawa i studentów z różnych środowiskNauczone w całości po angielskuPrawo o wielu jurysdykcjach, obejmujące prawo cywilne i powszechne tradycje oraz wiele krajówRóżnorodne z szeroką gamą modułów do wyboruInterdyscyplinarny, omawiający wszystkie aspekty własności intelektualnej z legalnych i odpowiednich perspektyw gospodarczychObowiązujące, z praktycznymi aspektami IP objętymi symulacjami, studiami przypadków i stażamiUzupełniono wizytami studyjnymi w Europejskim Urzędzie Patentowym i innych organizacjach zajmujących się własnością intelektualną, opcjonalną wizytą studyjną w Waszyngtonie oraz wykładami gości i rozmowami przez cały rokCzłonek sieci EIPINZnajduje się w europejskim IP Capital Monachium... [-]
Niemcy Monachium
Październik 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Munich Intellectual Property Law Center MIPLC
Address
Max Planck Institute for Innovation and Competition MIPLC Marstallplatz 1
80539 Monachium, Bawaria, Niemcy
Witryna
Telefon
+49 (89) 24246-5321