Przeczytaj oficjalny opis

109747_109732_img2018720872.jpg

O USJ

Saint-Joseph University of Beirut (USJ) to prywatna libańska uczelnia, która powstała w 1875 roku. Uniwersytet i jego stopnie są oficjalnie uznawane przez państwo libańskie, zgodnie z przepisami prywatnej szkolnictwa wyższego regulującego szkolnictwo wyższe w Libanie.

  • Uczelnia została akredytowana przez AERES (Agence d'évaluation de la Recherche et de l'enseignement supérieur - francuska akademicka agencja zajmująca się badaniami naukowymi) w 2009 roku.
  • Jest członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów Arabskich, Międzynarodowej Unii Uniwersytetów, Stowarzyszenia uniwersytetów całkowicie lub częściowo francuskojęzycznych, Międzynarodowej Federacji Uniwersytetów Katolickich, Federacji Europejskich Uniwersytetów Katolickich, Stowarzyszenia Jezuickich Szkół Wyższych w Europa i Liban, Stowarzyszenie Eurośródziemnomorskie i EuroMed Permanent University Forum.
  • Posiada ponad 200 umów o współpracy różnych uniwersytetów, czy to arabskich, europejskich, amerykańskich, kanadyjskich, chińskich czy japońskich.
  • Mieści się w nim stała siedziba Towarzystwa Arabskich Wydziałów Dentystycznych, której gospodarzem jest jej oddział, Wydział Medycyny Stomatologicznej.
  • Mieści stałą siedzibę Konfederacji Arabskiej na Wydziały
  • Mieści siedzibę Instytutu Konfucjusza dla nauczania języka chińskiego i cywilizacji.
  • Mieści siedzibę Japan Academic Center.115533_SIOpagepubAinNajmdemiA42019-small.jpg

Oświadczenie misji USJ

Misja, wizja i wartości Uniwersytetu zostały zdefiniowane w Karcie. Obejmują one dwie główne osie: nauczanie i badania, ale istnieje również trzecia oś zaangażowania obywatelskiego.

W tym sensie USJ jest instytucją naukowo-badawczą. Promuje doskonałość i ma na celu kształtowanie studentów w najlepszy kraj i region, otwierając tym samym szerokie możliwości dla nich. Mało tego, ale ma również na celu promowanie dialogu poprzez dwukulturowość i różnojęzyczność, pozostając jednocześnie bezpieczną przystanią dla refleksji i budowania charakteru.

Karta wymaga, aby wszyscy członkowie społeczności uniwersyteckiej byli zaangażowani w promowanie wolności osobistej, a jednocześnie byli otwarci na zaangażowanie duchowe. Członkowie wszystkich wyznań religijnych, których pluralizm jest bardzo specyficzny dla społeczeństwa libańskiego, są wezwani do wzięcia udziału w tym rzecznictwie, co implikuje podstawowy temat wzajemnego szacunku i wiedzy. Karta stwierdza również, że USJ służy wszystkim członkom społeczności, niezależnie od różnic społecznych i etnicznych, co wyjaśnia wagę, jaką zapewnia utrzymanie różnorodności w jej wydziale i organizacji studenckiej. USJ nie chce podążać za jedną ideologią, zamiast tego uczynić z jej kampusów otwartą przestrzeń dialogu i wymiany informacji, tak długo, jak nie zostaną naruszone żadne wolności i żadne działania akademickie nie zostaną zakłócone. Ma nadzieję działać jak kwas dla społeczeństwa, do którego należy.

USJ przypisuje również wielką wagę do wspomnianej wcześniej "trzeciej misji": zaangażowanie obywatelskie. Uniwersytet jest pionierem w tej dziedzinie, podejmując przykładowe inicjatywy, takie jak między innymi:

  • System proporcjonalnej reprezentacji używany podczas wyborów studentów, aby lepiej reprezentować wszystkie strony polityczne i zachęcać więcej osób do udziału w życiu demokratycznym
  • Program wolontariatu "Opération 7ème jour" promujący zaangażowanie obywatelskie i poznawanie wartości społecznych, narodowych i ludzkich

Działalność kulturalna organizowana przez różne organizacje studenckie; umożliwiają one każdemu zaprezentowanie swoich umiejętności i talentów, dzięki czemu życie studenckie staje się o wiele bardziej żywe.

109745_109728_28513.jpg

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Magister prawa (LLM)

Saint Joseph University of Beirut

LL.M w dziedzinie prawa biznesowego Wydziału Prawa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Saint-Joseph jest rocznym studium podyplomowym (z możliwością przedłużenia program ... [+]

Wprowadzenie

LL.M w dziedzinie prawa biznesowego Wydziału Prawa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Saint-Joseph jest rocznym studium podyplomowym (z możliwością przedłużenia programu o ponad 2 lata w niektórych przypadkach). Jego celem jest zapewnienie solidnego środowiska akademickiego studentom i prawnikom, biegle władającym zarówno językiem francuskim, jak i angielskim, specjalizującym się w prawie gospodarczym i chcącym podnieść swoje umiejętności i karierę w kancelariach prawnych, bankach lub dużych przedsiębiorstwach w krajach arabskich i za granicą.

Program ma na celu zapoznanie kandydatów z zasadami i praktykami prawa gospodarczego zarówno w stosunkach krajowych i międzynarodowych, a także dostosowanie się do różnych systemów prawnych.... [-]

Liban Beirut
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Film SIO

Address
Beirut, Beirut Governorate, Liban