Max the Mutt College of Animation, Art & Design

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Przygotowanie do kariery tam, gdzie liczą się umiejętności i profesjonalizm

Max the Mutt College of Animation, Art and Design zapewnia środowisko, w którym uczniowie są zachęcani do ciężkiej pracy, aby osiągnąć swój pełny potencjał. Szkoła gwarantuje mały rozmiar klasy z poważną indywidualną nauką przez wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy pracują zawodowo w swoich dziedzinach. Wierzymy, że dajemy naszym studentom solidną, wszechstronną edukację i zachętę, by pomóc im rozwijać się jako artyści. Jednocześnie oczekujemy, że uczniowie zachowają się w profesjonalny sposób, który obejmuje zdolność kierowania, dotrzymywania terminów, współpracy i wypełniania obowiązków. Rozwój dobrych nawyków pracy jest ważny w przygotowaniu do udanej kariery w animacji, projektowaniu koncepcji, reklamie, projektowaniu graficznym, kierowaniu sztuką, komiksach lub powieściach graficznych.

Absolwenci Max the Mutt są zatrudniani i poszukiwani. Przedstawiciele branży powiedzieli nam, że są pod wrażeniem równomiernie wysokiego poziomu jakości pracy naszych absolwentów. Regularnie pomagamy pracodawcom, łącząc ich z wykwalifikowanymi studentami. Utrzymujemy również kontakt z naszymi absolwentami i regularnie informujemy ich o ofertach pracy.114538_photo-1439436556258-1f7fab1bfd4f.jpgHans Eiskonen / Unsplash

Historia Maxa Mutta: wywiad z Maxine Schacker

Jest to szkoła założona i prowadzona przez artystów i animatorów, która rozpoczęła się w 1996 roku w mojej pracowni i zdarzyła się „przypadkowo”. Malowałem dni i wykładałem kilka wieczornych zajęć. Stopniowo, gdy uczniowie pytali, czy znam kogoś, kto mógłby uczyć innych umiejętności, takich jak perspektywa, zaprosiłem kolegów, aby nauczali z mojej przestrzeni studyjnej. Kiedy coraz więcej osób zaczęło pytać, czy znam kogoś, kto mógłby uczyć animacji klasycznej, zadzwoniłem do Tiny Seemann. Poznaliśmy się, kiedy oboje nauczaliśmy w Sheridan College. Pod koniec lat 90. byli jedyną grą w mieście. Nie było innego miejsca, w którym można by zdobyć umiejętności klasyczne. Wyciągnęła rękę do swojego mentora, Jima Macaulaya, i udało nam się znaleźć sposób na nauczanie klasycznej animacji w ramach mojego studia. My nie mieliśmy pojęcia o przygodzie, na której się rozpoczęliśmy. W tym czasie staliśmy się jedyną opcją w szkoleniu w zakresie animacji klasycznej w Toronto.

Nasz mandat od początku był tak przystępny cenowo, jak to możliwe, bez uszczerbku dla jakości instrukcji podczas próby płacenia wszystkim pracującym z nami uczciwie. Nie jest to łatwy cel. Nasi instruktorzy zawsze pracowali jako profesjonaliści, zachęcani do bycia częścią tej oddolnej szkoły dzięki swojej pasji dzielenia się wiedzą, perspektywą małych klas, zmotywowanym studentom i środowisku, które szanuje ich wkład.

Ponieważ oferowano więcej kursów studyjnych i dołączyło do nas więcej artystów i animatorów, odpowiadaliśmy na prośby i skończyliśmy z pełnym programem animacyjnym! Nelvana i CBC zapłacili pracownikom za podniesienie umiejętności podczas zajęć z nami. Kiedy stopniowo przekształcaliśmy się w szkołę, zaczęliśmy rozszerzać się na inne przestrzenie w naszym oryginalnym budynku, 96 Spadina Avenue. Byliśmy rozproszeni, ze studiami na 9. i 3. piętrze, i musieliśmy znaleźć miejsce, które byłoby całkowicie nasze i jednolite. W tym momencie nie oferowaliśmy szkolenia komputerowego - byliśmy klasyczną szkołą animacji z jednym z najlepszych dostępnych podstawowych programów z zakresu tradycyjnych umiejętności artystycznych. W końcu złożyliśmy wniosek o zarejestrowanie się w Wyższej Szkole Karier, a nasza aplikacja została zatwierdzona.

Kiedy przeprowadziliśmy się na 952 Queen Street West, dodaliśmy kursy komputerowe do programu nauczania. Dodaliśmy również 2 nowe programy, pierwszy Illustration for Sequential Arts, a następnie Concept Art for Animation

Naszym celem jest i zawsze było tworzenie i utrzymywanie dynamicznej, etycznej społeczności, której celem jest przekazywanie umiejętności przyszłym pokoleniom.

Nadal mamy mandat, aby być dostępnym dla talentów i jesteśmy teraz w stanie zaoferować ograniczone stypendia, więcej stypendiów (w tym fundusze od Fundacji Stypendialnej Bradley Mark Johnston i nasz własny program pożyczkowy) dla wykwalifikowanych studentów, tj. Tych, którzy mają potrzeby finansowe, talent i profesjonalne podejście.

Zdecydowanie chcemy być w stanie zapłacić każdemu, kto pracuje dla nas uczciwie, łącznie z nami, ale celem zawsze była społeczność. Nigdy nie płaciliśmy sobie lepiej niż ludzie, z którymi pracujemy.

Poczucie wspólnoty i wspólna pasja do sztuki, w którą jesteśmy zaangażowani, przyciągnęło wielu znakomitych artystów do Maxa Mutta, niektórych urodzonych i wyszkolonych Kanady oraz wielu urodzonych i wykształconych za granicą. Różnorodność naszych środowisk i edukacji wzbogaca naszą społeczność: dzielimy się pomysłami i zasobami.

Skorzystaliśmy z naszej otwartości na sugestie tych pierwszorzędnych specjalistów i innych osób z tych dziedzin, zarówno w Kanadzie, jak i za granicą, którzy zaoferowali nam pomoc, kiedy projektowaliśmy i przeprojektowywaliśmy program nauczania.

Jesteśmy teraz w doskonałej sytuacji, w której zatrudniamy absolwentów MTM, którzy obecnie odnoszą sukcesy jako profesjonaliści i chętnie wracają do nauczania przyszłych pokoleń.

Wierzymy w poważne traktowanie pracy, a nie siebie. Pokora i szacunek są pierwszymi wymaganiami dla wzrostu i szczęśliwego kreatywnego, produktywnego środowiska. Szukamy studentów i wykładowców, którzy podzielają te wartości.

Każda szkoła tworzy kulturę, a żadna szkoła nie jest właściwym miejscem dla wszystkich. Szukamy pokrewnych duchów, które mają cele dobrze obsługiwane przez tego rodzaju szkołę.

Uwaga: Max the Mutt jest zarejestrowany jako Private Career College na podstawie Ustawy o prywatnych karierach zawodowych z 2005 r. Z Ministerstwem Edukacji Zaawansowanej i Rozwoju Umiejętności w Ontario . Nasz numer rejestracyjny to 101408. Ponieważ nie administrujemy OSAP, nie mamy odpowiadającego mu czterocyfrowego kodu. ESDC nie wymienia już zarejestrowanych PCC w Internecie, jednak istnieje list potwierdzający naszą rejestrację.

Lokalizacje

Toronto

Address
Danforth Avenue,2944
M4C 1M5 Toronto, Ontario, Kanada

Programy

Ta szkoła oferuje również: