The Hebrew University of Jerusalem

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy na Uniwersytecie Hebrajskim

Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie, założony w 1918 r. I otwarty oficjalnie w 1925 r., Jest najważniejszym uniwersytetem Izraela, a także wiodącą instytucją badawczą. Uniwersytet Hebrajski zajmuje międzynarodowe miejsce wśród 100 wiodących uniwersytetów na świecie, a pierwszy na izraelskich uniwersytetach. Uznanie osiągnięte przez Uniwersytet Hebrajski potwierdza jego reputację doskonałości i wiodącą rolę w środowisku naukowym. Podkreśla doskonałość i oferuje szeroką gamę możliwości studiowania w naukach humanistycznych, społecznych, ścisłych i medycznych. Uczelnia zachęca do interdyscyplinarnych działań w Izraelu i za granicą i służy jako pomost między badaniami akademickimi a ich zastosowaniami społecznymi i przemysłowymi. Uniwersytet Hebrajski wyznaczył sobie za cel szkolenie przywódców publicznych, naukowych, edukacyjnych i zawodowych; zachowanie i badania tradycji żydowskich, kulturowych, duchowych i intelektualnych; i poszerzanie granic wiedzy dla dobra całej ludzkości./>

FAKTY:

Rok założenia: 1918 Otwarty: 1925 6 kampusów 7 wydziałów 14 szkół 23 000 studentów 1000 starszych członków wydziału Ponad 7000 patentów zarejestrowało 8 laureatów Nagrody Nobla 1 Fields Medal zwycięzca w dziedzinie matematyki Wśród założycieli: Albert Einstein, Martin Buber, Chaim Nahman Bialik, Chaim Weizmann Excellence The Hebrew University dąży do doskonałości, integralnego elementu w życiu akademickim. Jego wybitni naukowcy osiągnęli imponujący przełom w różnych dziedzinach i jest jednym z bardzo ważnych zwycięzców konkursu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych dla młodych naukowców. Jedna trzecia wszystkich grantów na badania naukowe przyznanych w Izraelu wygrywają uczeni z Uniwersytetu Hebrajskiego. Uniwersyteccy akademicy często publikują w prestiżowych czasopismach naukowych, a ich badania zdobyły wybitne nagrody w Izraelu i na całym świecie, w tym Nagrodę Nobla, Medal Fieldsa i Nagrodę Izraela. Większość doktorantów w Izraelu uzyskała dyplomy na Uniwersytecie Hebrajskim, a nasi absolwenci zajmują kluczowe stanowiska w środowisku akademickim, publicznym i biznesowym.

Życie na kampusie

W Jerozolimie, jednym z najpiękniejszych miast na świecie, uniwersytet prowadzi trzy kampusy: kampus Mount Scopus dla humanistyki i nauk społecznych; Edmond J. Safra Campus dla nauk ścisłych; oraz kampus Ein Karem dla nauk medycznych. Jego inne kampusy są wydziałem Rehovot dla rolnictwa, żywności, weterynarii i nauk o środowisku; szpital weterynaryjny w Beit Dagan; oraz Międzyuniwersytecki Instytut Nauk Morskich w Ejlacie. Uniwersytet posiada trzy obiekty sportowe, które są jednymi z najbardziej zaawansowanych w kraju, 11 bibliotek, 5 centrów komputerowych, 6000 łóżek dormitoryjnych i dziesiątki grup studenckich skupiających się na polityce, społeczeństwie, środowisku i wielu innych.

Zaangażowanie międzynarodowe

Uniwersytet Hebrajski zajmuje międzynarodowe miejsce wśród 100 czołowych uniwersytetów na świecie. Jego ciało studenckie liczy 23 000 studentów z Izraela i 65 innych krajów. Jest aktywnie zaangażowany we współpracę międzynarodową w zakresie badań i nauczania. Podpisała 150 umów na wspólne projekty z innymi uniwersytetami oraz 25 umów na wymiany studenckie z 14 krajami. Jego członkami wydziału są młodzi naukowcy, którzy powrócili do Izraela z zaawansowanych studiów w wiodących instytucjach szkolnictwa wyższego na całym świecie. Uniwersytet Hebrajski był liderem w zakresie wprowadzania zmian w światowej społeczności w zakresie rolnictwa, jakości środowiska i zdrowia publicznego. Studenci z krajów rozwijających się przeprowadzili zaawansowane studia na Uniwersytecie Hebrajskim i powrócili do swoich krajów w celu zastosowania zdobytej wiedzy i poprawy poziomu usług świadczonych ich rodakom. Międzynarodowa szkoła Rothberg International oferuje programy dla zagranicznych studentów. Wśród jej absolwentów są aktorka Natalie Portman, dziennikarka Thomas Friedman oraz byli ambasadorzy USA w Izraelu Martin Indyk i Daniel Kurtzer.

Patenty i innowacje Yissum Research Development Company Uniwersytetu Hebrajskiego zajmuje 15 pozycję na świecie pod względem liczby zarejestrowanych patentów. Firma Yissum jest odpowiedzialna za marketing technologii i wiedzy naukowej generowanej przez naukowców i studentów Uniwersytetu Hebrajskiego. Do tej pory zarejestrowało ponad 7 000 patentów na 2023 wynalazki, ponad 600 z tych patentów zostało skomercjalizowanych, a produkty wytwarzane na podstawie patentów sprzedawane są na ponad 2 miliardy dolarów rocznie. Portfolio Yissum obejmuje 72 firmy utworzone na podstawie wynalazków opracowanych przez naukowców z Uniwersytetu Hebrajskiego. Szczególnie wyróżniające się opracowania obejmują leki Exelon stosowane w leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera i Doxil do stosowania w raku jajnika; odmiana pomidorów wiśniowych o szczególnie długim i doskonałym okresie przydatności do spożycia; i Mobileye, ostrzeżenie przed kolizją pojazdu i system bezpieczeństwa kierowcy. Wszystkie zdjęcia Daniela Hanocha.

Lokalizacje

Jerozolima

Faculty of Law

Address
The Hebrew University of Jerusalem
Jerozolima, Dystrykt Jerozolimski, Izrael
Telefon
+972 2-658-5111

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje