Przeczytaj oficjalny opis

Test Wydział Prawa Uniwersytetu Karola powstała w 1348 roku jako jeden z czterech wydziałów nowo powstałego Uniwersytetu Karola.

Obecnie ponad 4500 studentów, Wydział Prawa jest największym akredytowanych wydziału prawa w Republice Czeskiej. Posiada w pełni akredytowany program magisterskich nauczanych w języku czeskim; Program doktoranckie mogą być podejmowane zarówno w języku czeskim lub angielskim. Wydział oferuje także kursy LLM w języku angielskim.

Wielu absolwentów Wydziału Prawa posiadają znaczącą pozycję w systemie wymiaru sprawiedliwości, w administracji centralnej i lokalnej, w ramach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w służbie publicznej, a także w prywatnej praktyce prawnej i firm prywatnych.

Budynek Wydział Prawa jest zabytkiem nowoczesnej architektury. Został zbudowany przez architekta Czech Ladislav Machoń (1888-1973), przedstawiciel klasycyzmu i nowoczesnego funkcjonalizmu. Budowę dźwigał nasze między 1926 i 1929 zgodnie z projektem zagospodarowania z 1914 roku dokonanego przez Jan Kotěra (1871-1923), architekt znaczeniu międzynarodowym, który był czołową postacią czeskiej nowoczesnej architektury. Wnętrze budynku jest własna praca Machoń użytkownika.

Historyczne kamienie milowe studiów prawniczych w Pradze

1347/48

Uniwersytet Karola został ustanowiony. Składał się on z czterech wydziałów - wydziałach Arts, medycyny, prawa i teologii. Na Wydziale Prawa wiodącym tematem było prawo kanoniczne. Od początku sporów Uniwersytetu Karola można było zobaczyć między Wydziału Prawa z jednej strony, a pozostałe trzy wydziały z drugiej strony. nie zgodził się one przede wszystkim w sprawie zasad zarządzania i kontroli Uniwersytetu.

1372

Otwarty konflikt między Szkoły Prawa i pozostałych trzech wydziałach doprowadziło do powstania niezależnego Akademii Prawników (tj Uniwersytetu kanonistów), które, zwłaszcza w ciągu pierwszych 20 lat jego istnienia, był wybitnym instytucją międzynarodową renomę. Zawirowania na przełomie 14 i 15 wieku i zróżnicowanych postaw wobec reformatorskich dążeń niektórych urzędników kościelnych doprowadziło do kulminacji konfliktu między dwoma uniwersytetami w Pradze, a tym samym do spadku University Law, która ostatecznie weszła do jego końca w rok 1419.

1654

Ustanowienie Karl-Ferdinand Universitat (dzięki łączeniu Kolegium Jezuickiego i ponownego ustanowienia Universitatis Carolinae w 1638) zainicjował nowe rozwiązania w instrukcji prawnej. Poza Prawa Kanonicznego, nowa gałąź prawa naturalnego zaczęły nabierać kształtu.

1754

Długość studiów prawniczych został przedłużony do pięciu lat, i stopniowo nowe tematy i Krzesła pojawiły (np prawo naturalne, prawo karne, prawo State).

1792

powstało stanowisko profesora nadzwyczajnego czeskiego prawa stanowego.

1802

W okresie Oświecenia, absolutyzm panowania Marii Teresy i Józefa II stopniowo zmniejszona korporacyjnej charakter Uczelni i jej wydziałów, a ostatecznie doprowadziło do wprowadzenia nowego gabinetu dyrektora Studiów jako instrument biurokratycznej kontroli nad edukacją i przejście w kierunku badań naukowych kontrolowanych przez państwo. Wydziały i uniwersytety zostały przekształcone państwowych instytucji edukacyjnych służących przede wszystkim kształcić przyszłych państwowych i usług publicznych urzędników. Studia czteroletnie prawa zostały zdefiniowane jako badania o charakterze prawnym i politycznym.

1810

Kwestia Kodeksu Cywilnego Generalnego Austrii wykonane kluczowy wpływ na studiach prawniczych, wnosząc o zmianę kierunku dodatnim nauczania prawa w Pradze, a także w innych miejscach.

1848

Rewolucyjne wydarzenia z okresu doprowadziły do ​​pewnego stopnia odprężenia w postaci kontroli państwa nad Uniwersytetu; Stopniowo jego status jako organ spółki został przywrócony i studia prawnicze zostały zdefiniowane jako studia prawa i teorii państwa.

1849-1856

Reforma studiów prawniczych było egzekwowane przez Leo Thun-Hohenstein, Minister "Cult i Edukacji". Było to w istocie) zbliżenia wydziałach prawa w Austrii i tych w Niemczech, które doprowadziły do ​​wielu kontaktów w świecie akademickim, jak również korzystny wpływ pozytywizmu prawnego pochodzącego z Niemiec, oraz b) wprowadzenie nowego programu badania, które podzielone według instrukcji na dwa bloki: historycznych (w tym prawa rzymskiego) i prawa pozytywnego.

1866

Popyt na naukę równolegle w języku czeskim obok języka niemieckiego została podniesiona. W roku 1870 było ich już zajęcia odbywają się w języku czeskim i wydział został podzielony wzdłuż linii językowych.

1882

Podział Karl-Ferdinand Universität w czeskich i niemieckich uniwersytetów weszła w życie. Okres między 1882 i 1918 był pionierską era w historii czeskich nauk prawnych, która doprowadziła do ustanowienia niepodległej Czechosłowacji.

1918

Utworzenie niezależnego państwa czechosłowackiego przyniósł nowy wymiar w rozwoju Wydziału Prawa, która jako centrum badań przyczyniły się do ujednolicenia i ujednolicenia systemu prawnego w nowym państwie.

1931

Nowy budynek Wydziału Prawa został otwarty na nabrzeżu Wełtawy w Pradze. Został on zaprojektowany przez wybitnego architekta światowej znany Kotěry i zbudowany przez architekta Machoń kolegą.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Czech

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Charles University Faculty of Law

Celem doktoranckiego programu studiów "Teoretyczne nauki prawne - prawo i teoria prawa w kontekście europejskim" jest to, że specjaliści i naukowcy z naukowym podejściem ... [+]

Celem doktoranckiego programu studiów "Teoretyczne nauki prawne - prawo i teoria prawa w kontekście europejskim" jest to, że specjaliści i naukowcy z naukowym podejściem do rozwiązywania teoretycznych i praktycznych problemów w jednej lub kilku naukowych dziedzinach prawnych będą realizować naukowe twórcze działania i studia . Absolwenci studiów doktoranckich "Teoretyczne nauki prawne - prawo i teoria prawa w kontekście europejskim" wzmocnią swoje kwalifikacje oraz poszerzą i pogłębią swoją wiedzę w określonej dziedzinie nauk prawnych w taki sposób, że podejmą próbę stworzenia lub określić teoretyczne podstawy danego pola, analizując ich praktyczne doświadczenie i wiedzę.... [-]

Czechy Prague
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku

Charles University in Prague