Ghent University Law School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

build

Ghent University to przedsiębiorczy uniwersytet o międzynarodowym apelu. Naszą dewizą jest "Dare to Think": 37 000 studentów i 8 000 pracowników zachęca się do przyjęcia podejścia krytycznego myślenia. Pluralizm i zaangażowanie społeczne są podstawą naszej filozofii, podobnie jak różnorodność, uczestnictwo i niezależna myśl.

Mimo że udział w programach LLM i MSc wymaga wystarczającego wsparcia finansowego, decyzje o przyjęciu są podejmowane niezależnie od osobistych środków finansowych wnioskodawcy. Kolejne decyzje dotyczące pomocy finansowej pozwolą studentom potrzebującym zewnętrznego wsparcia finansowego na ocenę finansowej wykonalności ich zastosowania.

Uniwersytet w Gandawie jest jedną z wiodących instytucji szkolnictwa wyższego i instytucji badawczych w krajach niskich. Uniwersytet w Gandawie, położony w historycznym, przyjaznym studentom mieście w kulturalnym i gospodarczym centrum Europy, jest aktywnym partnerem w wielu krajowych i międzynarodowych sieciach współpracy edukacyjnej, naukowej i przemysłowej. Chociaż Ghent University jest oficjalnie uniwersytetem niderlandzkojęzycznym, angielski jest powszechnie używany zarówno przez studentów, jak i pracowników. Ponadto studenci zagraniczni mogą wybierać z szerokiej gamy kursów i programów języka angielskiego, takich jak nasze programy LLM i magisterskie.

11 wydziałów Uniwersytetu w Gandawie składa się z 125 działów, oferujących wysokiej jakości programy badawcze w szerokim zakresie dyscyplin akademickich. Międzynarodowa populacja studentów (11,5%) potwierdza jakość i różnorodność edukacji i badań Uniwersytetu Ghent. Uniwersytet w Gandawie jest 61. najlepszym uniwersytetem w rankingu w Szanghaju w 2018 roku. Wszystkie te czynniki, w połączeniu z silnym międzynarodowym naciskiem, sprawia, że Ghent University jest najwyższej klasy uniwersytet w Europie.

Szkoła prawnicza

peoppe

Szkoła prawnicza znajduje się w historycznym centrum miasta Gandawa. Zajmując szereg zabytkowych budynków z XVII i XIX wieku posiada nowoczesne zaplecze dydaktyczne, w tym doskonałe biblioteki i dobrze wyposażone zaplecze komputerowe.

Oficjalnym językiem nauczania jest język niderlandzki, z wyjątkiem specjalnych studiów podyplomowych języka angielskiego, takich jak LLM

Wydział składa się z ponad 80 profesorów i około 90 asystentów, którzy oprócz nauczania są szeroko zaangażowani w badania, pisanie, wykłady i usługi publiczne. Wielu członków ma międzynarodową renomę w swojej dziedzinie specjalizacji, uczestniczy w projektach krajowych i międzynarodowych i są powołani jako eksperci w przygotowywaniu polityki publicznej. W programach LLM kilku zagranicznych profesorów o międzynarodowej renomie wzmacnia wydział konkretnych kursów.

Ghent Law School to unijne Centrum Doskonałości im. Jeana Monneta, uznane za wiedzę i dostępne zasoby w zakresie prawa Unii Europejskiej. W sąsiedztwie instytucji UE Ghent Law School oferuje wszystkie niezbędne narzędzia do dogłębnej analizy prawa i praktyki Unii Europejskiej oraz międzynarodowego prawa gospodarczego. Studenci mogą również korzystać z doskonałej biblioteki, która pełni także rolę Europejskiego Centrum Dokumentacji.

Z liczbą studentów około 4000 studentów, Ghent University Law School jest obecnie jedną z największych szkół prawniczych w Flandrii i Belgii. Wielu jego absolwentów odgrywa znaczącą rolę w systemie prawnym jako urzędnicy rządowi, sędziowie, członkowie krajowych i międzynarodowych kancelarii prawnych lub profesorowie prawa na innych uniwersytetach belgijskich i zagranicznych.

Ghent University Law School zalicza do grona absolwentów byłego premiera Belgii, Guya Verhofstadta oraz innych wybitnych ministrów belgijskiego rządu federalnego i flamandzkiego, członków Sądu Kasacyjnego, Trybunału Konstytucyjnego i Rady Stanu w Belgii.

Więcej informacji na temat Ghent University Law School można znaleźć na stronie www.ugent.be/re.

Program LLM

llm

Program LLM składa się z trzech wyspecjalizowanych LLM, z których potencjalni absolwenci mogą wybierać, a mianowicie:

 • LLM w prawie międzynarodowym i europejskim; lub
 • LLM w międzynarodowym prawie gospodarczym; lub
 • LLM w prawie Unii Europejskiej.

Wyspecjalizowany charakter programu umożliwia uczniom rozwijanie konkretnych umiejętności i kompetencji w szybko rozwijających się obszarach prawa UE. Trzy programy LLM zapewniają studentom możliwość zaprojektowania własnego programu studiów zgodnie z ich priorytetami zawodowymi. Umożliwia im zdobycie doświadczenia w wielu istotnych i aktualnych kwestiach prawa międzynarodowego. Pomimo tego, że kursy mogą być wyspecjalizowane i dostosowane do potrzeb studentów, łączy je to, że wszystkie trzy programy LLM idealnie nadają się dla studentów spoza UE, którzy potrzebują gruntownych doświadczeń w zakresie regulacji UE oraz dla osób pochodzących z innych krajów. w UE, którzy chcą uciec od prowincjonalnego studium prawa krajowego.

Krótko mówiąc, program LLM w Ghent University Law School stanowi znaczący krok naprzód dla prawników i specjalistów, którzy wymagają znajomości prawa UE i / lub instytucji UE w celu rozwoju kariery. W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących każdego z kursów specjalistycznych, studenci powinni odwiedzić oficjalną stronę Programu LLM.

Złóż wniosek na rok akademicki 2020-2021 od 1 października 2019 r. Za pośrednictwem http://www.law.ugent.be/alt="llm/application-form!

Najważniejsze punkty programu LLM

12883_program_highlights.png

Programy LLM w Ghent Law School zapewniają coroczne dodawanie nowych zajęć pozalekcyjnych do studiów LLM na Uniwersytecie w Gandawie w celu wzmocnienia twojego CV (abyś mógł zabezpieczyć interesującą pracę w europejskich lub międzynarodowych instytucjach i organizacjach, znaczące prawo i firmy konsultingowe).

12880_3.png

Kurs praktyczny "Umiejętności dla prawników"

Ten podstawowy kurs LLM został pierwotnie opracowany w celu rozwijania umiejętności studentów prawa oraz poprawy ich płynności i umiejętności czytania, konsultowania, używania i pisania języka prawniczego, a także rozwijania umiejętności komunikacyjnych i prezentacji. W dzisiejszych czasach ten kurs staje się coraz bardziej ekscytujący i praktyczny!

Zmodernizowany kurs "Umiejętności dla prawników" składa się z następujących bloków:

 • Opanowanie umiejętności prawnych i prawniczych w zakresie badań i prezentacji prawników
 • Praktyka jako międzynarodowy prawnik i poznanie życia w kancelarii prawnej
 • Seminarium z przebiegu katastrofy na temat opracowywania umów handlowych
 • Negocjacje i mediacje
 • Cykl wykładów czołowych prawników, polityków i ekonomistów z całego świata.

Przekazanie wiedzy, umiejętności i technik, które zaimponują Twojemu pracodawcy od pierwszego dnia pracy - oto, do czego dążymy!

Udział w sądach konsularnych

Niedawno nasi studenci LLM uzyskali wyjątkową możliwość uczestniczenia w sądach konsygnacyjnych w ramach oficjalnych programów nauczania.

Zdobądź trochę doświadczenia z pierwszej ręki i udowodnij, że jesteś zmotywowanym i oddanym studentom, biorąc udział w jednym z następujących konkursów Moot Court:

 • Prawo europejskie
 • Willem C. Vis Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy Handlowej Arbitrażu
 • Międzynarodowy Konkurs Zawodów Moot Jessup.

"Poradnia prawna: Prawa człowieka" jako kurs do wyboru

Studenci pracują w tak zwanej "klinice prawnej" na prawdziwych projektach życiowych, w małych grupach. Projekty mogą obejmować badania, raporty lub porady dostarczane organizacjom działającym w dziedzinie praw człowieka. Mogą również dotyczyć przygotowania akt sprawy, które zostaną postawione przed sądem. Klinika prawnicza przygotowuje zapisanych studentów do ich przyszłej pracy w coraz bardziej zróżnicowanym i konkurencyjnym krajowym i międzynarodowym środowisku zawodowym.

Program stażu w lecie

Nasze programy LLM starają się stale służyć jako platforma dla rozwoju kariery zawodowej naszych studentów: oferujemy wykłady i szkolenia dla studentów LLM, ukierunkowane na karierę, w celu lepszego przygotowania ich do różnych procesów aplikacyjnych i wywiadów prowadzących do potencjalnego międzynarodowego zatrudnienia . Oferujemy również naszym studentom LLM możliwości nawiązywania kontaktów podczas różnych wykładów i wydarzeń gościnnych.

Niedawno wprowadziliśmy 1-miesięczny letni (nieodpłatny) program stażowy dla najlepszych absolwentów LLM. Staramy się dopasować interesy najlepszych absolwentów i potencjalnych pracodawców oraz zaoferować ciężko pracującym studentom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki i zrobili wrażenie na profesorach z ich motywacji, aby odnieść sukces w praktyce w Ghent Law School, law firmy i organizacje pozarządowe!

Program mentorski

Uruchomiliśmy ten program, abyś mógł przedyskutować swoje plany zawodowe i uzyskać porady od naszych jasnych i doświadczonych absolwentów, którzy przyjadą i podzielą się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem z tobą, prawnikami w formowaniu, poprzez różne wykłady i sesje coachingowe!

Wymagania wstępne

Studenci są uprawnieni do przyjęcia, jeśli spełniają następujące kryteria wstępu:

 • Posiadanie stopnia prawniczego, tj. Stopnia, który w kraju pochodzenia uprawnia do wykonywania zawodów prawniczych. Studenci w ostatnim roku studiów mogą ubiegać się o przyjęcie i mogą zostać warunkowo dopuszczeni pod warunkiem pomyślnego ukończenia studiów.
 • Wyjątkowo, po zapoznaniu się z ich programem nauczania i nabytymi kompetencjami, mogą być również dopuszczeni kandydaci, którzy nie posiadają tytułu prawniczego. W takim przypadku przyjęcie może podlegać ograniczeniom w odniesieniu do kursów, których należy przestrzegać.
 • Aby przedstawić dowód wystarczającej znajomości języka angielskiego (Obowiązuje dla wszystkich osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, wymagamy minimalnego wyniku 560 dla papieru TOEFL, 95 dla internetowego egzaminu TOEFL lub 7 dla IELTS. Istnieje jednak możliwość uzyskania zwolnienia dla kandydaci, którzy ukończyli przynajmniej jeden rok studiów (równy 60 punktom ECTS) w uczelni wyższej anglojęzycznej (po okazaniu odpowiedniego dokumentu potwierdzającego ukończenie takiego programu)).
 • Aby uzyskać wystarczające wsparcie finansowe, jak wskazano w formularzu wniosku, za pośrednictwem osobistych środków finansowych lub pomocy finansowej. Uwaga: czesne za program LLM wynosi 5624,30 euro.
 • Aby ubiegać się o przyjęcie do programu LLM ze wszystkimi wymaganymi dokumentami.

Proces składania wniosków na rok akademicki 2020-2021 jest otwarty od 1 października 2019 r.! Zastosuj tutaj: http://www.law.ugent.be/llm/application-form

Procedura aplikacji

Proces selekcji jest koordynowany przez Komitet ds. Stosunków Międzynarodowych Szkoły Prawa. Przy wyborze studentów Komitet bierze pod uwagę potencjał akademicki, powagę celu i motywację. Selekcja to hołd złożony nie tylko z wcześniejszych osiągnięć kandydata, ale także z jego wiary w umiejętność dobrego wykonania w wymagającym programie LLM i wniesienia wkładu do grupy LLM.

Ghent Law School nie dyskryminuje żadnego ze skarżących ze względu na rasę, kolor skóry, narodowość lub pochodzenie etniczne, religię, wiek, płeć, orientację seksualną, stan cywilny lub rodzicielski, upośledzenie, dochód lub osobiste środki finansowe.

Mimo że udział w programie LLM wymaga wystarczającego wsparcia finansowego, decyzje o przyjęciu są podejmowane niezależnie od osobistych środków finansowych wnioskodawcy. Kolejne decyzje dotyczące pomocy finansowej pozwolą studentom potrzebującym zewnętrznego wsparcia finansowego na ocenę finansowej wykonalności ich zastosowania.

Czesne i opłaty

Uniwersytet w Gandawie jest uniwersytetem państwowym, a jego polityką jest utrzymanie czesnego na minimalnym poziomie (w przypadku programu LLM jest to 5624,30 euro). Uniwersytet zapewnia jednak kilka dotacji na doładowanie, których szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej uniwersytetu.

Sam program LLM nie ma dostępnych funduszy na stypendia na pokrycie kosztów utrzymania w Gandawie. Z drugiej strony program LLM oferuje ograniczoną liczbę stypendiów lub częściowe / pełne zwolnienie z czesnego, w zależności od jego limitów budżetowych i potrzeb wnioskodawców.

Ważne jest jednak zrozumienie, że ograniczenia finansowe zazwyczaj zmniejszają liczbę stypendiów / zwolnień do poziomu znacznie niższego niż ich popyt. W związku z tym, wnioskodawcy są zdecydowanie zachęcani do samopomocy finansowej poprzez środki osobiste lub interwencje stron trzecich.

Decyzje o pomocy finansowej uniwersytetu podejmowane są po decyzjach o przyjęciu.

Pomoc finansowa

Kandydaci LLM są zachęcani do zbadania możliwości pomocy finansowej poza programem LLM. Należy jednak podkreślić, że program LLM nie oferuje wsparcia technicznego ani logistycznego dla tych zewnętrznych procesów aplikacyjnych, poza listami rekomendacyjnymi i / lub potwierdzeniami złożenia wniosku lub wyboru, jeżeli jest to wymagane.

Lokalizacja

grad

Aby studiować w Gandawie, działa się w sercu Europy! Bruksela i jej liczne instytucje UE to tylko krótka, wygodna i wygodna podróż pociągiem. W Hadze, Luksemburgu i Strasburgu wszystkie ważne stolicami same w sobie są mniej niż jednodniową wycieczką, a wraz z Brukselą odwiedzimy większość z nich podczas Twojego pobytu. I oczywiście dla tych z Państwa, którzy chcą zwiedzić wielkie metropolie Europy, Gandawa jest fantastyczną bramą.

Dzięki bezpośredniemu dostępowi do europejskiej sieci kolei dużych prędkości i dzięki dużemu międzynarodowemu lotnisku, prawie na wyciągnięcie ręki, będziesz w stanie odwiedzić Paryż, Londyn, Berlin i wiele innych ekscytujących miejsc po kropli kapelusza. Będziemy Ci zajęci, ale będziesz miał czas, aby odkryć niektóre z wielkich miast Europy, na własną wygodę i będzie minimum zamieszania.

Ghent Law School znajduje się na Universiteitstraat 4-6, 9000 Ghent, Belgia. Główny budynek administracyjny Uniwersytetu w Ghent, Rektorat, znajduje się przy Sint-Pietersnieuwstraat 25, 9000 Gent, Belgia.

Nocleg

Dzięki uniwersytetowi i innym instytucjom szkolnictwa wyższego miasto Ghent ma około 50 000 studentów. Rynek mieszkaniowy jest zatem zrozumiale rozciągnięty. Dla przyjeżdżających zagranicznych studentów znalezienie odpowiedniego zakwaterowania jest całkowicie wykonalne, ale może wymagać pewnego wysiłku i elastyczności. Zasadniczo istnieją dwa sposoby na znalezienie odpowiedniego mieszkania: przez rynek prywatny lub przez Akademicką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Możesz poprosić o zakwaterowanie w rezydencjach uniwersyteckich po przyjęciu do programu LLM.

Życie studenckie

12884_student_life.png

Nasza uczelnia i szkoła prawnicza ma programy wymiany z wieloma uniwersytetami na całym świecie. Szkoła prawnicza każdego roku przyciąga setki zagranicznych studentów. Twoja klasa LLM odzwierciedli tę różnorodność kulturową. Twoi wykładowcy i wykładowcy LLM będą składać wizytę w międzynarodowych ekspertach. Twoje doświadczenie w LLM w Ghent będzie w rezultacie czymś więcej niż wykształceniem akademickim. Będzie to także jedyne w życiu doświadczenie kulturowe. Spotkasz się, studiujesz i mieszkasz z interesującymi i utalentowanymi ludźmi z całego świata. Opuścisz to miejsce, wzbogaconą i oświeconą istotę ludzką z lepszym zrozumieniem dzisiejszego świata oraz więzami i więzami przekraczającymi wiele granic. Aby uzyskać więcej wyświetleń zdjęć, odwiedź naszą stronę FB, gdzie często aktualizujemy cenne wskazówki i bieżące działania - zarówno akademickie, jak i dodatkowe: www.facebook.com/llmugent.

Lokalizacje

Gandawa

Ghent University

Address
Ghent University Law School
Universiteitstraat 4

BE-9000 Gandawa, Flandria, Belgia
Telefon
+32 (0)9 264 97 00

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium