Przeczytaj oficjalny opis

Witamy na Université Libre de Bruxelles!

BRUKSELA, MIASTO W SKALI LUDZKIEJ

W sercu Europy, zaledwie 1h20 pociągiem z Paryża, 1h30 z Amsterdamu i 1h50 z Londynu i Kolonii, Bruksela oferuje wszystkie zalety stolicy i jakość życia dużego i tętniącego życiem miasta. Bruksela jest siedzibą wszystkich głównych instytucji europejskich. Jest to oficjalna siedziba UE i wielu innych podmiotów podejmujących decyzje polityczne i gospodarcze, a także coraz większa liczba przedsiębiorstw, organizacji i ekspertów międzynarodowych.

Długa tradycja gościnności i wymiany w najbardziej zielonej Europie oznacza, że zarówno goście, jak i mieszkańcy mogą cieszyć się szeroką gamą światowego jedzenia i muzyki, podczas gdy sępy kultury mogą wybierać spośród wielu muzeów i pokazów. Położony w samym sercu miasta Université Libre de Bruxelles lub ULB oferuje również wiele atrakcji kulturalnych, świątecznych i sportowych. Kampusy uniwersyteckie i okolice są niezwykle atrakcyjne, zapewniając odpowiednią mieszankę nauki i wypoczynku.

40128_ulb_2.jpgMULTICULTURAL I INTERNATIONAL

Jako wielokulturowy uniwersytet z jedną trzecią studentów i naukowców z zagranicy , stosunki międzynarodowe są codziennością dla Université Libre de Bruxelles, podobnie jak samo miasto Bruksela, jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast na świecie. Współpraca z uniwersytetami z całego świata została wzmocniona zarówno w dziedzinie edukacji, jak i badań, w dużej mierze dzięki różnym europejskim programom mobilności. Oprócz programów mobilności studentów, Uniwersytet oferuje różnorodne zintegrowane programy z partnerami zagranicznymi , w tym wspólne stopnie magisterskie i doktoranckie. Kilka z tych programów otrzymało prestiżową akredytację Erasmus Mundus .

Jego zewnętrzna pozycja w odniesieniu do Europy i świata doprowadziła do zawarcia szeregu umów, współpracy i specjalnych partnerstw z najlepszymi uniwersytetami na świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na arenie międzynarodowej uniwersytet uruchomił UNICA, sieć 45 wiodących europejskich uniwersytetów, która obejmuje ponad milion studentów. Jest także członkiem-założycielem Międzynarodowego Forum Uniwersytetów Publicznych (IFPU).

Umiędzynarodowienie instytucji jest zakotwiczone w następujący sposób:

  • Współpraca transgraniczna z francuskim regionem Nord-Pas-de-Calais (Lille)
  • Polityka preferowanych partnerów do budowania wspólnych, długoterminowych działań z około dziesięcioma instytucjami (zwłaszcza z Oksfordu, Paryża VI, Berkeley, Montrealu, UBC w Vancouver, Fudan w Szanghaju)
  • Kilka wyspecjalizowanych instytucji i ośrodków, w tym Institut d'études européennes (biegun badawczy Jean Monnet), Solvay Brussels School of Economics and Management, Szkoła Zdrowia Publicznego, Centrum Studiów Kanadyjskich, Studia Czeskie itp.
  • Dialog transatlantycki i otwarcie na kraje wschodzące

Przez lata, pomimo ograniczonych zasobów, ULB była w stanie utrzymać swój poziom doskonałości i spełnić swoje obowiązki publiczne i społeczne. Uniwersytet wierzy, że może pomóc w stworzeniu bardziej sprawiedliwego i demokratycznego świata poprzez budowanie relacji zaufania, wymiaru krytycznego i bezstronności wymaganej w zglobalizowanym świecie.

40130_ulb_4.jpgBADANIA GROUNDBREAKING

Cztery naukowe nagrody Nobla, jeden medal Fieldsa, trzy nagrody Wolfa i dwie nagrody Marie Curie są kolejnymi dowodami długoletniej tradycji uniwersytetu.
Université Libre de Bruxelles jest aktywnym członkiem Obszaru Badawczego i bierze udział w prawie 130 projektach finansowanych w ramach 7. Europejskich Programów Ramowych. W ciągu ostatnich kilku lat uzyskała 7 początkowych grantów z Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERC) na finansowanie badań w dziedzinie medycyny, ekonomii, matematyki, socjologii lub nauk politycznych, a także 2 grantów zaawansowanych w sztucznej inteligencji i fizyce. Ponadto uniwersytecki Instytut Studiów Europejskich jest uznawany za „ europejskie centrum badawcze Jean Monnet ” za prace nad integracją europejską.

WYSOKIE STANDARDY NAUCZANIA

Université Libre de Bruxelles ma 13 wydziałów, szkół i wyspecjalizowanych instytutów, które obejmują wszystkie dyscypliny, ściśle łącząc wkład naukowy i badania. Oferuje prawie 40 programów licencjackich i 235 programów magisterskich . Współpracuje również z 20 szkołami doktoranckimi , z czego prawie 1600 doktorantów jest w toku. Niektóre z naszych programów magisterskich koncentrują się na transdyscyplinarności, podczas gdy inne kładą większy nacisk na stosunki międzynarodowe poprzez studia magisterskie lub wielojęzyczność. Współpracujemy również ściśle z VUB (Vrije Universiteit Brussel - brukselski uniwersytet flamandzkojęzyczny) od wielu lat.

Humanizm, indywidualna odpowiedzialność ...

„Université Libre de Bruxelles opiera swoje nauczanie i badania na zasadzie swobodnego dochodzenia. To postuluje, we wszystkich dziedzinach, niezależność osądu i odrzucenie opartej na autorytecie koncepcji wiedzy”. (Pierwszy artykuł statutu ULB). Szczególną cechą nauczania ULB jest oferowanie uczniom ich osobistej wolności, a także zapewnienie im niezbędnego wsparcia. Do samych uczniów należy skorzystanie z możliwości i licznych form wsparcia, które są dla nich dostępne: Uniwersytet jest więc szkołą odpowiedzialności.

... i innowacje

Najbardziej uderzające innowacje zostały wprowadzone na poziomie podyplomowym. Programy te, z których niektóre są prowadzone wieczorem i w weekendy, są skierowane w szczególności do pracujących osób dorosłych i opierają się na nowo pojawiających się potrzebach społecznych i gospodarczych (marketing euro, ład korporacyjny itp.) Lub na zaawansowanych badaniach (estetyka i filozofia sztuki, filozofia nauki, bioinformatyka itp.). Nowe i nowatorskie kursy tego rodzaju opierają się na wieloletniej tradycji ULB w zakresie ULB, rozwijając ją dalej w nowych kierunkach.

40129_ulb_3.jpgSkupienie na różnorodności językowej i kulturowej

Jako uniwersytet francuskojęzyczny większość kursów na Université Libre de Bruxelles odbywa się w języku francuskim. Jednak coraz większa liczba stopni magisterskich jest częściowo lub w całości dostarczana w języku angielskim. Uniwersytet oferuje szeroką gamę kursów francuskich przed i w trakcie roku akademickiego, aby pomóc studentom z zagranicy poprawić ich umiejętności językowe.

ZAANGAŻOWANA UNIWERSYTET

Université Libre de Bruxelles jest zdeterminowany, aby dać wszystkim możliwość kontynuowania studiów wyższych i opracował szereg inicjatyw wspierających studentów : np. Wsparcie finansowe i psychologiczne, doradztwo, lekcje francuskiego itp. Uniwersytet zapewnia również akademicką uczelnię wsparcie. Jednym z godnych uwagi przykładów jest program wsparcia dla uczniów szkół średnich o niższych dochodach (Schola), który otrzymał nagrodę UNESCO Comenius .

Od momentu założenia w 1834 r. Université Libre de Bruxelles jest ściśle zaangażowany w trwającą debatę na temat krytycznego myślenia i wolności . Obejmowało to szczery sprzeciw wobec dyktatur i innych nadużyć nacjonalistycznych, promowanie równych szans i szereg innych problemów społecznych. Po założeniu jednej z pierwszych organizacji pozarządowych (CEMUBAC), Uniwersytet nadal odgrywa aktywną rolę w pomocy rozwojowej i współpracy międzynarodowej.

Europejskie i międzynarodowe, witając niezależne, zaangażowane i dynamiczne, Université Libre de Bruxelles może również liczyć na swoją ogromną globalną sieć absolwentów (UAE), najlepszych ambasadorów Uniwersytetu. Opierając się na zasadzie swobodnego dochodzenia, która postuluje niezależne rozumowanie i odrzucenie wszelkich dogmatów, Uniwersytet zachował swoje oryginalne idee jako wolną instytucję, mocno zaangażowaną w obronę wartości demokratycznych i ludzkich.

Swoboda dochodzenia i uczestnictwa

Université Libre de Bruxelles opiera swoje nauczanie i badania na zasadzie swobodnego dochodzenia i zawsze daje swoim uczniom możliwość odgrywania aktywnej i uczestniczącej roli w życiu uniwersytetu oraz w ocenie otrzymywanych przez nich nauk . W istocie zasada swobodnego dochodzenia, która opiera się na niezależnym osądzie i odrzuceniu opartego na autorytecie poglądu na wiedzę, jest zapisana w statutach Uniwersytetu.

W rezultacie ULB jest jednym z niewielu uniwersytetów belgijskich, a nawet europejskich, gdzie studenci są reprezentowani we wszystkich organach decyzyjnych. W tym samym duchu systematyczna procedura oceniania nauczycieli funkcjonuje od ponad dwudziestu lat i opiera się na własnej ocenie przez uczniów zdolności pedagogicznych ich nauczycieli.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:

Magister prawa (LLM)

Université libre de Bruxelles - ULB

The LL.M. to zaawansowany program dla absolwentów, który ma poszerzyć wiedzę prawniczą i doświadczenie w szybko zmieniających się obszarach międzynarodowego prawa gospoda ... [+]

The LL.M. jest programem stacjonarnym, który trwa od października do czerwca. Kursy są podzielone na dwa semestry, a egzaminy odbywają się w styczniu i czerwcu. Studenci mają prawo do odbycia drugiej sesji egzaminów pod koniec sierpnia - początek września. LL.M. kandydaci, którzy ukończyli program, otrzymują LL.M. w międzynarodowym prawie gospodarczym z Université Libre de Bruxelles (Uniwersytet w Brukseli, ULB), który jest uznawany przez właściwe belgijskie władze akademickie (Communauté française) w ramach programu kształcenia ustawicznego.

The LL.M. jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą w pełni wykorzystać niezwykły wachlarz możliwości oferowanych w Brukseli, stolicy Europy. Program obejmuje wizyty w instytucjach Unii Europejskiej (Komisja Europejska, Rada i Parlament) z siedzibami w Brukseli. The LL.M. jest częścią oferty programowej Uniwersytetu w Brukseli (Université libre de Bruxelles, lub "ULB"), jednego z wiodących uniwersytetów w Europie, z 25.000 studentów, z czego 32% pochodzi spoza Belgii.... [-]

Belgia Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Presentation of the LL.M. in International Business Law

Université Libre de Bruxelles
Address
Avenue Franklin Roosevelt 50 1050 Bruxelles
1050 Brussels, Belgia
Witryna
Telefon
+32 2 650 38 72