Melbourne Law School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Melbourne Law School jest liderem i innowatorem w dziedzinie edukacji prawnej oraz tętniącym życiem miejscem uczenia się, które ceni idee, doskonałość i wymianę intelektualną. Jego bogata historia obejmuje ponad 150 lat. Wibrująca i aktywna społeczność Melbourne Law School składa się z doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych pracowników dydaktycznych, silnej sieci absolwentów, oddanych mentorów, odwiedzających uczonych z całego świata, wiodących ośrodków badawczych i instytucji, a także naszych międzynarodowych organizacji partnerskich.

Bogata historia Melbourne Law School jest utkana przez australijską i międzynarodową politykę i reformę konstytucyjną od Federacji po dzień dzisiejszy.

Od 1857 roku MLS kształciło premierzy, gubernatorów generalnych, sędziów, prawników i pracowników akademickich, a jego absolwenci znajdują się w różnych zawodach w Australii i na całym świecie. Wśród wybitnych absolwentów są premierzy Alfred Deakin, Robert Menzies, Harold Holt i Julia Gillard oraz wiktoriański premier Rupert Hamer, a także gubernatorzy generalni Sir Ninian Stephen i Sir Zelman Cowen. Czterech absolwentów służyło jako główni sędziowie Australii, w tym sir Owen Dixon, uważany za największego australijskiego prawnika, Sir Isaaca Izaaka, pierwszego żydowskiego sędziego głównego i obecnego sędziego Sądu Najwyższego Australii Hon. Geoffrey Nettle QC. Podstawą i kierowaniem wszystkim w Melbourne Law School jest trwała tradycja i zaangażowanie w innowacje.

MLS w skrócie

Ranking Melbourne Law School zajmuje 1. miejsce w regionie Azji i Pacyfiku w rankingu World University Quacquarelli Symonds (QS) według przedmiotów (2016). Rankingi QS podkreślają najlepsze uniwersytety na świecie w 36 indywidualnych przedmiotach, w oparciu o reputację akademicką, reputację pracodawcy i wpływ badań. International Connections Melbourne Law School to tętniąca życiem i aktywna społeczność, w skład której wchodzą międzynarodowi renomowani nauczyciele, silna globalna sieć absolwentów, oddani mentorzy, odwiedzający naukowcy z całego świata, wiodące ośrodki i instytucje naukowe, a także wiele partnerskich organizacji międzynarodowych. Melbourne Law School Uczniowie JD mogą uczestniczyć w programach wymiany, podejmować podwójny dyplom na jednym z naszych partnerskich uniwersytetów za granicą i ubiegać się o międzynarodowy staż podczas studiów. Stopień magistra Melbourne Law School przygotowuje absolwentów do globalnej kariery. Ponad jedna trzecia naszych absolwentów pracuje lub pracuje w międzynarodowych lokalizacjach.

Kluczowe fakty

Wydział

 • Melbourne Law School została założona w 1857 roku
 • Otwarty w dniu 2 maja 2002 r. Obecny budynek szkoły prawniczej znajduje się przy 185 Pelham Street, Carlton, na południe od University Square
 • Programy akademickie obejmują Melbourne JD, Melbourne Law Masters i Graduate Research Degrees. Szkoła oferuje również szeroki zakres przedmiotów studentom studiów licencjackich, a także studia jednoosobowe
 • Melbourne Law School to wydziałowa szkoła zawodowa z jednym wydziałem, zajmująca się badaniami i nauczaniem w szerokim zakresie tematów prawnych dzięki pracom naszych 18 ośrodków badawczych i instytutów.

Naukowcy

 • Ponad 90 stałych pracowników akademickich
 • Ponad 170 odwiedzających wykładowców, kolegów i odwiedzających uczonych z Australii i na całym świecie każdego roku
 • Pracownicy naukowi Melbourne Law School aktywnie angażują się w międzynarodowe programy stypendialne, wykłady i wymiany akademickie.

Absolwenci

 • Melbourne Law School ma ponad 18 000 aktywnych absolwentów w ponad 90 krajach
 • Nasi absolwenci są liderami w kancelariach prawnych, rządzie, interesie publicznym, biznesie, środowisku akademickim, non-profit i sądownictwie.

Biblioteka prawnicza

 • Biblioteka Prawa posiada jedną z najlepszych kolekcji prawa w Australii
 • W Bibliotece Prawa znajduje się bogaty w historię zbiór tekstów prawnych, w tym około 180 000 drukowanych tomów, 30 000 woluminów w mikrofilmach lub mikrofilmach.
 • W bibliotece znajdują się trzy w pełni wyposażone laboratoria komputerowe, w których studenci mogą pracować z obszernym zbiorem internetowych prawnych baz danych
 • Biblioteka została zaprojektowana wyłącznie po to, aby pomieścić i zaprezentować pełną kolekcję biblioteczną, dzięki czemu jest wyjątkowo dostępna dla studentów, badaczy, naukowców, odwiedzających uczonych i ogółu społeczeństwa.
 • Biblioteka prawnicza ma stałą ekspozycję rzadkiego zbioru książek, zawierającego rzadkie przedmioty prawne z początku XVII wieku
 • Biblioteka Prawa jest również wyposażona w obszerne przestrzenie studyjne, sale dyskusyjne i studia podyplomowe do indywidualnej i wspólnej pracy.

Zaręczynowy

 • Melbourne Law School organizuje corocznie setki studentów, absolwentów i uczestników publicznych, w tym ważne wykłady publiczne, konferencje, warsztaty i funkcje sieciowe. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń, aby uzyskać więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń
 • Zespół komunikacji Melbourne Law School zapewnia szeroki zakres usług dla mediów, prosząc o informacje na temat szkoły prawniczej, jej wydziałów, badań, studentów, pracowników i programów. Wszelkie zapytania dotyczące mediów należy kierować do biura ds. Mediów i komunikacji.

grTak, wyślij mi teraz darmowe informacje!

Lokalizacje

Melbourne

Melbourne Law School

Address
185 Pelham Street, Carlton VIC 3053, Australia

3053 Melbourne, Wiktoria, Australia
Telefon
+61 3 8344 4475