Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 2 LLM Programy w Procedura prawna 2024

2 LLM Programy w Procedura prawna 2024

Przegląd

Master of Laws może mieć różne cele w różnych krajach. W większości krajów anglojęzycznych LLM służy jako techniczny przegląd pewnej dziedziny prawa dla studentów, którzy mają już Doktora Juris. W innych krajach może służyć jako podstawowy stopień zawodowy wymagany do bycia prawnikiem.

Co to jest LLM w procedurze prawnej? Procedura prawna zwykle odnosi się do roli, jaką konstytucja odgrywa w prawie karnym i procedurach sądowych. Uczeni mogą przyglądać się międzynarodowemu prawu procesowemu lub skupiać się na procedurze w niektórych krajach. Wiele uniwersytetów posiada szereg kursów wymaganych i do wyboru. Program nauczania często różni się w zależności od szkoły, ale może obejmować kursy podobne do postępowania karnego i dochodzenia, orzeczenia i procedury karne, politykę przemocy domowej, moralne zagadki prawa karnego, prawo korupcji politycznej i korporacyjnej oraz karę i wyrok.

Lepsze zrozumienie procedur prawnych może sprawić, że absolwent będzie bardziej konkurencyjnym kandydatem i może nawet doprowadzić do wyższej pensji początkowej. Częściowo wynika to z umiejętności zdobytych dzięki tej edukacji. Uczniowie mogą poprawić komunikację, krytyczne myślenie i umiejętności przywódcze.

Koszt LLM może się znacznie różnić w zależności od szkoły. W dużym, zależy to od czasu trwania programu. Większość programów LLM można ukończyć w jednym roku akademickim. Uczniowie powinni skontaktować się z wybraną szkołą, aby uzyskać informacje na temat nauki.

LLM w procedurze prawnej może prowadzić do różnorodnych zadań w branży prawniczej. Niektórzy studenci przeszli na adwokatów, dyrektorów prawnych, administratorów sądowych, kryminologów, konsultantów proceduralnych, specjalistów konstytucyjnych, wymiaru sprawiedliwości dla nieletnich, sędziów, mediatorów i doradców. Dokładne dostępne możliwości mogą się różnić w zależności od wcześniejszej edukacji i historii pracy danej osoby. Niektórzy uczeni mogą wybrać ten stopień jako podstawę jeszcze większej edukacji.

Gdy uczniowie będą gotowi do złożenia podania, mogą być zainteresowani faktem, że szkoły na całym świecie oferują programy LLM. Dowiedz się więcej o programach online lub w kampusie jest łatwe. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • LLM
  • Studia prawnicze
  • Prawoznawstwo
  • Procedura prawna
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (2)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Powiązane kierunki studiów