Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 3 LLM Programy w Prawo zwyczajowe 2024

3 LLM Programy w Prawo zwyczajowe 2024

Przegląd

LLM lub Master of Laws to zaawansowany stopień specjalizujący się w prawie dla studentów, którzy ukończyli wcześniejsze studia licencjackie. Ci, którzy chcą wziąć udział w programie, powinni to zrobić, jeśli są zainteresowani karierą prawną.

Co to jest LLM w Common Law? LLM koncentruje się na udzielaniu studentom pogłębionego szkolenia sądowego wraz ze zrozumieniem historii systemu prawnego, praktyki prawa i nauki oraz teorii stojącej za prawami danego kraju. Kursy z zakresu prawa zwyczajowego mogą obejmować bardziej wyspecjalizowane dziedziny prawa, takie jak prawo cywilne i środowiskowe. Uczniowie mogą nie tylko poznać szczegóły dotyczące samego prawa, ale mogą również uczestniczyć w kursach, które wzmacniają umiejętności analityczne i krytycznego myślenia oraz zachęcają do demonstracji i uczestnictwa w czasie rzeczywistym.

Nauka sztuki debaty na kursach LLM może dać ci szansę na wzmocnienie komunikacji, prezentacji i prawnych umiejętności nawigacyjnych. Umiejętności te mogą być korzystne w zdobywaniu wyższych kwalifikacji w innych programach edukacyjnych, wypełnianiu osobistych projektów i zdobywaniu możliwości kariery.

Koszt programu LLM będzie zależeć zarówno od długości programu, do którego uczęszczasz, jak i od szkoły, która oferuje program. Powinieneś również pamiętać o swoim legalnym miejscu zamieszkania i miejscu samej szkoły, a także o liczbie kursów, które musisz wziąć.

Dążenie do kariery w powszechnym prawie może pomóc w przygotowaniu się do egzaminu adwokackiego w twoim kraju, szczególnie jeśli chcesz zostać wykwalifikowanym prawnikiem. Nawet jeśli zdecydujesz się nie przystępować do egzaminu adwokackiego, karierę w zakresie prawa zwyczajowego może doprowadzić do zostania konsultantem lub partnerem w firmie prawniczej z odpowiednim certyfikatem. Możesz także wybrać pracę dla organizacji non-profit lub pomóc zarządzać zespołem prawnym lub oferować pomoc prawną. Inne zawody związane z prawem powszechnym mogą istnieć w środowisku akademickim.

Programy można pobierać na uczelni uczestniczącej lub online. Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji. Śmiało szukaj swojego programu poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszenia.

Czytaj więcej

Filtry

  • LLM
  • Studia prawnicze
  • Studia z zakresu prawa cywilnego
  • Prawo zwyczajowe
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (3)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania