Keystone logo

1 LLM Programy w Prawo sportowe w Leicester, Wielka Brytania dla 2024

Filtry

Filtry

 • LLM
 • Wielka Brytania
 • Studia prawnicze
 • Studia z zakresu prawa gospodarczego
 • Prawo sportowe
Kierunki studiów
 • Studia prawnicze (1)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

  Popular study format

  Popular education type

  LLM Programy w Prawo sportowe

  Leicestershire znajduje się w English Midlands i posiada trzy uniwersytety - University of Leicester, Loughborough University i De Montfort University. Istnieje również kilka stowarzyszeń edukacyjnych i sportowych, a także z wieloma orkiestrami i chórami.

  Co to jest prawo sportowe?

  Prawo sportowe to dziedzina prawa zajmująca się problemami prawnymi w sporcie zawodowym. Prawnicy zajmujący się tą dziedziną zajmują się takimi sprawami jak stosunki pracy i relacje z zawodnikami, marketing sportowy i kontrakty nadawcze, testy narkotykowe, znaki towarowe i prawa autorskie, własność intelektualna, finansowanie stadionów, kontrakty nadawcze, a także sprawy dotyczące kibiców. Prawo sportowe zostało opisane jako "obszar praktyki, który wykorzystuje umiejętności prawne do ochrony firm sportowych lub rozrywkowych przed pojawiającymi się problemami prawnymi."

  Dlaczego warto studiować prawo sportowe?

  Stopnie naukowe z zakresu prawa sportowego na uniwersytetach są zazwyczaj multidyscyplinarne. Oznacza to, że studenci będą brać udział w kursach z różnych dyscyplin. Na przykład, program prawa sportowego może wymagać od studentów zajęć w takich dziedzinach jak prawo deliktowe, zarządzanie przedsiębiorstwem, umowy, prawo antymonopolowe, stosunki pracy i prawo podatkowe. Wspólna ścieżka kariery dla tych, którzy mają stopień prawa sportowego jest zrobić trochę pracy prawnej w organizacji sportowej, takich jak NFL Players Association lub innych stowarzyszeń handlowych, zanim ostatecznie przejść do zostania agentem reprezentującym profesjonalnych sportowców.

  Jakie zawody są dostępne z dyplomem prawa sportowego?

  Miejsca pracy związane z prawem sportowym można znaleźć przy profesjonalnych drużynach sportowych. Mogą oni współpracować z prawnikami radców prawnych i menedżerami ds. stosunków pracy. Prawnicy sportowi mogą reprezentować sportowców, trenerów, sędziów lub właścicieli w sporach prawnych. Mogą również dokonywać analizy umów, czy też składać ekspertyzy w sprawach, które dotyczą pozwów przeciwko profesjonalnym ligom sportowym. Innymi możliwymi pracodawcami są kancelarie prawne specjalizujące się w prawie sportowym, a także National Collegiate Athletic Association (NCAA).

  UK, Wielka Brytania ma ponad 300 lat i obejmuje cztery składowe narody: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna. UK jest centrum nauki w ciągu ostatnich 1000 lat i posiada wiele starożytnych i wybitnych uniwersytetów. Zagraniczni studenci stanowią znaczącą część studentów na uniwersytetach brytyjskich.

  LLM lub Master of Laws jest stopień naukowy, często poszukiwane przez studentów studiów licencjackich stopni prawa, którzy chcą kształcić się dokładniej w jednej konkretnej dziedzinie prawa. LLM programy zorientowane są badania i zazwyczaj trwają jeden rok.