Keystone logo

Filtry

 • LLM
 • Szwajcaria
 • Studia prawnicze
 • Studia z zakresu prawa gospodarczego
 • Prawo sportowe
 • Genewa
 • Pełny etat
Kierunki studiów
 • Studia prawnicze (1)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

1 Pełny etat LLM Programy w Prawo sportowe w Genewa, Szwajcaria dla 2024

  Popular study format

  Pełny etat LLM Programy w Prawo sportowe

  Genewa jest znany dyplomacji. To pewnie dlatego ich uczelnia specjalizuje się w naukach humanistycznych, z dodatkiem leku. Prywatnych uczelni, instytutów i szkół prywatnych Specjalizujemy się również w prawa, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, historii itp.

  Co to jest prawo sportowe?

  Prawo sportowe to dziedzina prawa zajmująca się problemami prawnymi w sporcie zawodowym. Prawnicy zajmujący się tą dziedziną zajmują się takimi sprawami jak stosunki pracy i relacje z zawodnikami, marketing sportowy i kontrakty nadawcze, testy narkotykowe, znaki towarowe i prawa autorskie, własność intelektualna, finansowanie stadionów, kontrakty nadawcze, a także sprawy dotyczące kibiców. Prawo sportowe zostało opisane jako "obszar praktyki, który wykorzystuje umiejętności prawne do ochrony firm sportowych lub rozrywkowych przed pojawiającymi się problemami prawnymi."

  Dlaczego warto studiować prawo sportowe?

  Stopnie naukowe z zakresu prawa sportowego na uniwersytetach są zazwyczaj multidyscyplinarne. Oznacza to, że studenci będą brać udział w kursach z różnych dyscyplin. Na przykład, program prawa sportowego może wymagać od studentów zajęć w takich dziedzinach jak prawo deliktowe, zarządzanie przedsiębiorstwem, umowy, prawo antymonopolowe, stosunki pracy i prawo podatkowe. Wspólna ścieżka kariery dla tych, którzy mają stopień prawa sportowego jest zrobić trochę pracy prawnej w organizacji sportowej, takich jak NFL Players Association lub innych stowarzyszeń handlowych, zanim ostatecznie przejść do zostania agentem reprezentującym profesjonalnych sportowców.

  Jakie zawody są dostępne z dyplomem prawa sportowego?

  Miejsca pracy związane z prawem sportowym można znaleźć przy profesjonalnych drużynach sportowych. Mogą oni współpracować z prawnikami radców prawnych i menedżerami ds. stosunków pracy. Prawnicy sportowi mogą reprezentować sportowców, trenerów, sędziów lub właścicieli w sporach prawnych. Mogą również dokonywać analizy umów, czy też składać ekspertyzy w sprawach, które dotyczą pozwów przeciwko profesjonalnym ligom sportowym. Innymi możliwymi pracodawcami są kancelarie prawne specjalizujące się w prawie sportowym, a także National Collegiate Athletic Association (NCAA).

  Szwajcaria (niemiecki: Schweiz, francuski: Suisse, włoski: Svizzera, retoromański:. Svizra Szwajcaria ma jedne z uniwersytety renomowanych światowych takich jak ETH w Zurychu, EPFL Lozanna, IHEID w Genewie, University of Lausanne lub University of St Gallen. Należy pamiętać, że 's znacznie lepiej mówić w lokalnym języku, więc jeśli można ' t mówić albo francuski, niemiecki, włoski, lepiej iść na kurs języka pierwszego.

  LLM lub Master of Laws jest stopień naukowy, często poszukiwane przez studentów studiów licencjackich stopni prawa, którzy chcą kształcić się dokładniej w jednej konkretnej dziedzinie prawa. LLM programy zorientowane są badania i zazwyczaj trwają jeden rok.

  Studia stacjonarne to studia, które wymagają od studenta uczęszczania na zajęcia w trybie dziennym, zwykle przez co najmniej cztery godziny dziennie. Główną zaletą studiów stacjonarnych jest możliwość ukończenia studiów w krótszym czasie. Może to być korzystne dla tych, którzy chcą szybciej ukończyć studia lub szybciej wejść na rynek pracy.