Keystone logo

1 LLM Programy w Prawo islamskie w Londyn, Wielka Brytania dla 2024

Filtry

Filtry

 • LLM
 • Wielka Brytania
 • Studia prawnicze
 • Studia z zakresu prawa międzynarodowego
 • Prawo islamskie
 • Londyn
Kierunki studiów
 • Studia prawnicze (1)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

  Popular study format

  Popular education type

  LLM Programy w Prawo islamskie

  Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii, najbardziej zaludnionym regionem i gdzie królewska rodzina mieszka. Posiada największą koncentrację szkolnictwa wyższego w Europie, z 412.000 studentów na 43 uczelniach.

  Czym jest tutaj prawo islamskie?
  Prawo islamskie to system prawny islamu. Opiera się na Koranie, świętej księdze muzułmanów, oraz na naukach proroka Mahometa. Prawo islamskie obejmuje wiele tematów, w tym obserwacje religijne, prawo rodzinne, prawo karne i prawo umów. Istnieje kilka szkół prawa islamskiego, każda z własną interpretacją Koranu i nauk Mahometa. Najbardziej rozpowszechnioną szkołą prawa islamskiego jest sunnicka szkoła Maliki. Inne szkoły obejmują szyicką szkołę Jaafari i sunnicką szkołę Hanbali.

  Jakie kariery są dostępne w prawie islamskim?
  Prawo islamskie jest rozwijającą się dziedziną, a wiele miejsc pracy jest dostępnych dla prawników z dyplomem prawa islamskiego. Niektóre z możliwości obejmują pracę jako prawnik w kraju muzułmańskim, nauczanie prawa islamskiego na uniwersytecie lub pracę dla organizacji non-profit, która promuje prawo islamskie.

  Dlaczego studiowanie prawa islamskiego jest ważne?
  Prawo islamskie jest ważnym kierunkiem studiów z kilku powodów. Po pierwsze, zapewnia ramy prawne dla krajów muzułmańskich, aby rządzić swoimi ludźmi zgodnie z zasadami islamu. Po drugie, prawo islamskie jest źródłem wskazówek dla muzułmanów, jak żyć zgodnie z Koranem i naukami Mahometa. Wreszcie, studiowanie prawa islamskiego może pomóc prawnikom lepiej zrozumieć kulturę islamską i wyzwania, przed którymi stają muzułmanie we współczesnym świecie.

  Czym jest stopień naukowy z prawa islamskiego?
  Liczne uniwersytety oferują stopnie naukowe z prawa islamskiego. Stopień ten może być głównym lub mniejszym, i może być studiowany obok innego kierunku studiów, takich jak prawo, biznes, lub religii. Stopnie prawa islamskiego są dostępne zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.
  Kursy prawa islamskiego zapewniają kompleksowy przegląd systemu prawnego islamu. Kursy te obejmują prawo rodzinne, prawo karne, prawo umów i jak religijne obserwacje są włączone do praktyki prawnej. Studenci uczą się o historii i rozwoju prawa islamskiego, jak również o różnych szkołach myślenia należących do tego systemu prawnego. Większość kursów prawa islamskiego uczy również studentów, jak czytać i interpretować islamskie legal teksty.

  UK, Wielka Brytania ma ponad 300 lat i obejmuje cztery składowe narody: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna. UK jest centrum nauki w ciągu ostatnich 1000 lat i posiada wiele starożytnych i wybitnych uniwersytetów. Zagraniczni studenci stanowią znaczącą część studentów na uniwersytetach brytyjskich.

  LLM lub Master of Laws jest stopień naukowy, często poszukiwane przez studentów studiów licencjackich stopni prawa, którzy chcą kształcić się dokładniej w jednej konkretnej dziedzinie prawa. LLM programy zorientowane są badania i zazwyczaj trwają jeden rok.