Keystone logo

0 LLM Programy w Studia prawnicze Studia z zakresu rozstrzygania sporów Mediation w Reading, Wielka Brytania dla 2024

Filtry

Filtry

  • LLM
  • Wielka Brytania
  • Studia prawnicze
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (0)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Żaden program nie spełnia kryteriów wyszukiwania. Doprecyzuj filtry.

Clear filters

LLM Programy w Studia prawnicze Studia z zakresu rozstrzygania sporów Mediation

Co to jest mediacja?
Mediacja jest procesem, w którym wszystkie strony sporu spotykają się pod opieką mediatora, który pomaga im zbadać możliwości rozwiązania różnic i osiągnięcia porozumienia. Mediatorzy nie podejmują decyzji za strony sporu, lecz starają się pomóc im w znalezieniu własnego rozwiązania problemu. Mediacja jest powszechnie stosowana, gdy osoby zaangażowane w konflikt są dobrowolnie skłonne do udziału w procesie, ale jest ona skuteczna nawet wtedy, gdy jedna lub więcej stron jest wrogo nastawiona do aktywnego zaangażowania w mediację.

Mediacja zwykle odbywa się poza systemem sądowym, więc może być postrzegana jako poufna i niepubliczna, chociaż przepisy różnią się w zależności od jurysdykcji dotyczącej tego, czy spory muszą być poddane mediacji przed wniesieniem ich do sądu. Koszt mediacji jest dzielony między strony, które są w konflikcie, a opłaty te mogą być mniejsze niż to, co kosztowałoby każdą z nich, aby zatrudnić własnych prawników do obsługi sprawy, gdyby wzięli ją do sądu.

Praca w mediacji
Funkcje mediatorów obejmują, mediatorów prawnych, którzy ukończyli zatwierdzone przez sąd programy szkoleniowe, mediatorów ugodowych, którzy pomagają ludziom rozwiązywać spory poza sądem, lub kierowników spraw, którzy koncentrują się przede wszystkim na pomaganiu ludziom w przygotowaniu się do sesji mediacyjnych.

Dlaczego studiowanie mediacji jest ważne?
Umiejętności nabyte w trakcie mediacji, takie jak aktywne słuchanie i zdolność do dobrej komunikacji z innymi, mają szerokie zastosowanie w innych dziedzinach życia. Szkolenie w zakresie tego typu mediacji jest doskonałym sposobem dla studentów prawa, aby poprawić swoje umiejętności komunikacji i rozwiązywania problemów przed przejściem do praktyki prawniczej.

Jakie są korzyści ze studiowania Mediacji?
Szkolenie w zakresie mediacji nie jest wymagane przez prawo, aby zostać mediatorem, ale może być korzystne dla tych, którzy chcą realizować się w tej dziedzinie. Udział w kursie mediacyjnym świadczy o zainteresowaniu pomocą innym w rozwiązywaniu sporów i pokazuje, że dana osoba posiada pewną wiedzę na temat funkcjonowania mediacji. Ponadto, ukończenie kursu mediacji może sprawić, że dana osoba będzie bardziej atrakcyjna na rynku w tym coraz bardziej popularnym obszarze praktyki.

Co będę studiować podczas mojego stopnia mediacji?
Stopień w mediacji wprowadzi studentów do sposobów, że ludzie rozwiązują konflikty pokojowo, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak mediacja może być stosowana w celu uniknięcia procesów sądowych. Studenci są narażeni na różne style rozwiązywania sporów, więc mają lepsze pojęcie o tym, jaki typ działa najlepiej dla każdej sytuacji. Poznają również zagadnienia prawne związane z mediacją i dowiadują się, jak można ją wykorzystać jako alternatywę dla sporów sądowych.

UK, Wielka Brytania ma ponad 300 lat i obejmuje cztery składowe narody: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna. UK jest centrum nauki w ciągu ostatnich 1000 lat i posiada wiele starożytnych i wybitnych uniwersytetów. Zagraniczni studenci stanowią znaczącą część studentów na uniwersytetach brytyjskich.

LLM lub Master of Laws jest stopień naukowy, często poszukiwane przez studentów studiów licencjackich stopni prawa, którzy chcą kształcić się dokładniej w jednej konkretnej dziedzinie prawa. LLM programy zorientowane są badania i zazwyczaj trwają jeden rok.