Keystone logo

2 LLM Programy w Studia prawnicze Studia z zakresu prawa gospodarczego Prawo pracy w Leeds, Wielka Brytania dla 2024

Filtry

Filtry

  • LLM
  • Wielka Brytania
  • Studia prawnicze
  • Studia z zakresu prawa gospodarczego
  • Prawo pracy
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (2)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Popular education type

LLM Programy w Studia prawnicze Studia z zakresu prawa gospodarczego Prawo pracy

Leeds, West Yorkshire, z około pół miliona obywateli. Miasto ma trzy uczelnie i trzy uczelnie z łącznie 250.000 studentów, które sprawiają, że połowę ludności miasta. Został wybrany najlepszym miejscem University w Wielkiej Brytanii przez badania w niezależnej gazecie.

Czym jest prawo pracy?

Prawo pracy to prawo, które reguluje stosunki związane z zatrudnieniem pomiędzy osobami fizycznymi a ich pracodawcami. Dotyczy to pracowników, robotników, kandydatów do pracy, związków zawodowych i stowarzyszeń zawodowych. Prawo pracy rozwinęło się i obejmuje szeroki zakres zagadnień, w tym odpowiedzialność pracodawcy za działania jego pracowników w pracy; podstawowe zasady dotyczące czasu pracy, stawek wynagrodzenia i umów; oraz prawa pracowników do urlopu macierzyńskiego lub ojcowskiego, świadczeń i systemów emerytalnych. Prawo pracy określa również ramy i regulacje dotyczące rozwiązywania stosunków pracy.

Jakie kariery prawnicze są dostępne dla studentów prawa studiujących prawo pracy?

Istnieje kilka opcji kariery prawniczej dla absolwentów prawa, którzy studiowali prawo pracy. Możliwa opcja kariery dla absolwenta prawa lub studenta prawa zainteresowanego prawem pracy obejmuje pracę jako prawnik w prywatnych kancelariach prawnych lub kancelariach dedykowanych obszarowi prawa pracy. Absolwenci mogą również rozważyć pracę w komisjach prawa, organach reformujących prawo oraz na uniwersytetach prawniczych jako pracownicy naukowi. Absolwent prawa zainteresowany prawem pracy mógłby również pracować jako radca prawny dla związku zawodowego lub pracodawcy. Może to również oznaczać, że stanie się pisarzem prawnym dla celów akademickich lub prawniczych firm wydawniczych. Istnieje wiele karier prawniczych dostępnych dla absolwentów prawa lub studentów prawa, którzy studiują tę dyscyplinę.

UK, Wielka Brytania ma ponad 300 lat i obejmuje cztery składowe narody: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna. UK jest centrum nauki w ciągu ostatnich 1000 lat i posiada wiele starożytnych i wybitnych uniwersytetów. Zagraniczni studenci stanowią znaczącą część studentów na uniwersytetach brytyjskich.

LLM lub Master of Laws jest stopień naukowy, często poszukiwane przez studentów studiów licencjackich stopni prawa, którzy chcą kształcić się dokładniej w jednej konkretnej dziedzinie prawa. LLM programy zorientowane są badania i zazwyczaj trwają jeden rok.