Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj wiele Doktor nauk prawnych Programy w Prawo imigracyjne 2024

1 Doktor nauk prawnych Programy w Prawo imigracyjne 2024

Przegląd

Czym jest prawo imigracyjne?
Prawo imigracyjne to dziedzina prawa, która reguluje proces imigracji, w tym przyjmowanie i usuwanie cudzoziemców z kraju. Obejmuje również prawa i obowiązki imigrantów oraz prawa i obowiązki krajów, do których migrują.

Jakie prace mogę dostać w prawie imigracyjnym?
Prawo imigracyjne jest rozwijającą się dziedziną, a dla prawników specjalizujących się w nim istnieje wiele możliwości. Niektóre zawody dostępne w tej dziedzinie to: prawnik ds. imigracji, prawnik ds. azylu, sędzia ds. imigracji, agent lub urzędnik ds. imigracji, agent patrolu granicznego, urzędnik ds. ochrony celnej i granicznej oraz urzędnik ds. deportacji.

Dlaczego studiowanie prawa imigracyjnego jest ważne?
Prawo imigracyjne jest ważną dziedziną prawa, ponieważ reguluje jeden z najbardziej podstawowych aspektów ludzkiego życia: przemieszczanie się. Jest to również dziedzina rozwijająca się, ponieważ liczba imigrantów na całym świecie stale rośnie.

Czego będę się uczyć podczas studiów na kierunku Prawo Imigracyjne?
Będziesz studiować różne tematy związane z prawem imigracyjnym, w tym obecny stan prawa imigracyjnego, różne rodzaje wiz dostępnych dla imigrantów, proces ubiegania się o wizę i prawa imigrantów w różnych krajach.

Juris Doctor (JD) jest zaawansowanym tok studiów przeznaczony dla studentów zainteresowanych w przyszłości kariery w świecie prawniczym. Studenci zwykle uczęszczać do szkoły prawniczej, a stopień może być często w połączeniu z innymi zaawansowanymi stopni.

Czytaj więcej

Filtry

  • Doktor nauk prawnych
  • Studia prawnicze
  • Studia z zakresu prawa krajowego
  • Prawo imigracyjne
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (1)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Powiązane kierunki studiów