Keystone logo
University of Sussex LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka
University of Sussex

LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka

Brighton, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

01 Sep 2024

Sep 2024

GBP 9500 / per year *

W kampusie

* 9500 funtów rocznie dla studentów studiujących w domu stacjonarnym, na Wyspach Normandzkich i na Wyspie Man | 18 975 GBP rocznie dla studentów zagranicznych w pełnym wymiarze godzin

Wstęp

Wielu uważa, że międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka jest jednym z naszych największych osiągnięć moralnych. Pozostają jednak ogromne luki między teorią a praktyką wdrażania praw człowieka.

Na tym LLM zdobędziesz intelektualne i praktyczne umiejętności rozumienia kwestii praw człowieka w wielu różnych kontekstach. Będziesz uczyć się:

  • wzajemne powiązania między międzynarodowym prawem dotyczącym praw człowieka a regionalnymi i krajowymi systemami ochrony praw człowieka
  • teksty prawne, takie jak traktaty, deklaracje i orzecznictwo
  • krytyka praw oraz kontekst prawny i praktyczny współczesnych problemów i wyzwań.

Interdyscyplinarne badania nad prawami człowieka są mocną stroną Sussex i znajdują odzwierciedlenie w naszym nauczaniu. Będziesz współpracować z naszym zespołem uznanych badaczy praw człowieka i współpracować z Centrum Badań nad Prawami Człowieka w Sussex .

W Sussex Law School zyskasz globalną perspektywę i będziesz miał szansę nawiązać kontakty z innymi aktywistami i praktykami z całego świata. Sieci te będą również cenne po ukończeniu studiów. Będziesz mieć także możliwość ubiegania się o przyjęcie do Kliniki Praw Człowieka, aby uzyskać praktyczne informacje.

Rozumiemy, że decyzja o tym, gdzie i co studiować, jest bardzo ważną decyzją. Dołożymy wszelkich uzasadnionych starań, aby zapewnić Państwu kursy, usługi i udogodnienia opisane w niniejszym prospekcie. Jeżeli jednak będziemy musieli wprowadzić istotne zmiany, na przykład ze względu na wymogi rządowe lub regulacyjne, albo z powodu nieprzewidzianych zmian kadrowych, poinformujemy Cię o tym tak szybko, jak to możliwe.

Możliwości związane z karierą

Program

Rekrutacja

Opłata za program

Stypendia i Finansowanie

O szkole

Chat with students

pytania