Keystone logo
University of Missouri School of Law

University of Missouri School of Law

University of Missouri School of Law

Wstęp

Dziękuję za zainteresowanie Uniwersytetem w Missouri School of Law!

Dział prawny Uniwersytetu Missouri powstał w 1872 roku. Od tamtej pory szkoła prawnicza stworzyła dobrze wykształconych prawników, którzy są wrażliwi na kwestie etyczne, gotowi służyć klientom i być gotowymi liderami w promowaniu sprawiedliwości dla stanu Missouri i narodu.

W prawie Mizzou z dumą oferujemy niedrogą, dostępną edukację prawniczą . Przystępność jest połączona z doskonałością w edukacji prawniczej. Nasz wydział jest uznawany za pracę naukową i doskonalenie nauczycieli. Członkowie Wydziału są uważani za ekspertów w swoich dziedzinach i są regularnie cytowani w krajowych mediach w placówkach, takich jak The Washington Post, The New York Times, The Christian Science Monitor i The Wall Street Journal. Wiodący blog w zakresie prawa patentowego w kraju jest autorem profesora prawa Mizzou, który zeznawał przed Kongresem w sprawie reformy prawa patentowego.

Nasi uczniowie mają wyzwań i praktyczne wykształcenie . Nasz program ćwiczeń próbnych daje studentom praktyczną wiedzę, w tym opcję kursu styczniowego z wybitnymi sędziami i prawnikami oraz zaawansowany kurs ćwiczeń próbnych, prowadzony przez jednego z wiodących adwokatów w USA. Studenci prawa z Mizzou Law mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w jednym z naszych programów klinicznych - Klinika Procesów Karnych, Kancelaria Prawna Przedsiębiorczości, Klinika Przemocy w Rodzinie, Klinika Niewinności, Klinika Medycyny i Kliniki Weteranów - lub dwie praktyki - praktyka wynajmująca i najemcy oraz praktyka legislacyjna .

Jako krajowy lider w dziedzinie rozwiązywania sporów, staramy się uzupełniać silny tradycyjny program nauczania, zorientowany na lawyering jako problem rozwiązywania problemów . Centrum Badań Rozstrzygania Sporów jest uznawane na całym świecie, a wiodący uczeni z całego kraju pełniący funkcję współmałżonków. Mizzou Law uzyskał status Chartered Institute of Arbitrators na cztery kursy w ramach programu JD, w tym trzy kursy arbitrażowe.

Wspieramy studentów w dążeniu do uzyskania stopnia prawniczego, gdy są tutaj w Hulston Hall, ale wiemy również, że istnieje życie po szkole prawa . Nasz zespół ds. Rozwoju kariery oferuje uczniom spersonalizowaną uwagę podczas przeanalizowania opcji kariery i szerokiego wachlarza programów związanych z karierą zawodową.

Życie po szkole prawa często zaczyna się od egzaminu barowego. W lipcu 2016 r. Absolwenci Mizzou Law z Missouri Bar Examination po raz pierwszy zdali egzamin 87,5 procent - ponad cztery punkty wyższe niż średnia państwowa.

Działania związane z rozwojem kariery są wspierane przez sieć absolwentów rozciągających się daleko i szeroko , zarówno geograficznie, jak i praktyk. Obejmuje on absolwentów ćwiczeń w każdym hrabstwie w stanie Missouri, w 50 stanach iw 22 krajach na całym świecie. Znajdują się nasi absolwenci we wszystkich dziedzinach praktyki: służba publiczna, rząd, biznes, uczelnia wyższa, rozstrzyganie sporów i kancelaria prawna wszystkich form. Służą jako członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych i Zgromadzenia Ogólnego w Missouri, prokuratorów i obrońców publicznych, jako przedsiębiorcy oraz jako partnerzy w najbardziej prestiżowych firmach prawa w kraju. Absolwenci Mizzou Law są liderami The Missouri Bar - sześciu z ostatnich 15 prezesów baru to nasi absolwenci.

Czy nie zaspokajasz ciekawości? Skontaktuj się z nami!

Program

Studenci często opisują atmosferę akademicką w MU jako wyzwanie, ale ze szczególnym naciskiem na naukę, a nie na konkurencję. Kursy oferują studentom szeroką i wyważoną perspektywę prawnemu i instytucjom prawnym, aby przygotować je do szerokiej gamy opcji kariery, a także kariery alternatywnej w dowolnym miejscu w kraju.

Studentów

Pierwsza klasa jest podzielona na dwie sekcje z udziałem około 60 studentów w każdej sekcji. Około 75 procent klas wyższych posiada średnio mniej niż 25 studentów.

Średni wiek studenta waha się od 24 do 26 lat, a uczniowie uczęszczający do szkoły prawniczej od lat 20. do 60. roku życia.

Rejestracja JD wynosi 336 w roku akademickym 2016-2017, a 40 procent kobiet i około 18 procent studentów mniejszości.

Studenci w Mizzou Law mają małe rozmiary klas z dostępem do wydziałów uczonych. Współczynnik studiów licencjackich wynosi obecnie 9,4: 1.

Lokalizacja

Przestronny i nowoczesny budynek szkoły, Hulston Hall, położony jest w samym sercu przepięknego kampusu Uniwersytetu w Missouri, w odległości krótkiego spaceru od słynnych kolumn uniwersytetu, centrum studenckiego i centrum rekreacyjnego. Otwarta w 1988 roku Hulston Hall mieści salę szkolną, bibliotekę, biura organizacji studenckich, salon i jadalnię. Jak powiedział niedawno jeden z uczniów: "Będziesz miał tutaj wszystkie swoje zajęcia, będziesz jadł tutaj, a może tu spać - ale też będziesz się tutaj bawić".

Funkcje specjalne w Hulston Hall obejmują urządzenia do rejestrowania Courtroom, które pomagają uczniom w ćwiczeniu i doskonaleniu umiejętności wypowiadania się, adwokat i sporów sądowych; obszerna kolekcja legalnych baz danych badawczych i materiałów drukowanych do nauki i badań we wszystkich dziedzinach prawa; a także nasz zespół bibliotekarzy prawa - kilka z prawnikami - specjaliści IT oraz personel pomagający prawnym badaczom w dostępie do biblioteki i korzystaniu z biblioteki.

Uniwersytet Missouri zlokalizowany jest w centrum Kolumbii w stanie Missouri, zwanej często "Collegetown USA". Liczba mieszkańców wynosi około 110 000, a Columbia znajduje się w centrum Missouri, w połowie drogi pomiędzy St. Louis i Kansas City, a około 30 minut drogi od stolicy państwa, Jefferson City. Kolumbia jest rutynowo uznawana za jedno z najlepszych amerykańskich miast, w których można mieszkać.

To, co sprawia, że ​​Columbia jest doskonałym miejscem do życia to kwestia indywidualnego smaku, ale lubimy dużą sieć szlaków, wyznaczenie jako centrum sztuki i kultury, dom Southeastern Sportów Konferencyjnych i różnorodność festiwali.

Akredytacja

Szkoła Prawa jest czarterowym członkiem stowarzyszenia szkół prawa amerykańskiego. Szkoła Prawa jest w pełni zaakceptowana przez American Bar Association. Pytania dotyczące akredytacji ABA można kierować do Biuru Doradcy ds. Edukacji Prawnej, American Bar Association, 321 North Clark Street, 21. piętra, Chicago, IL 60654-7597 lub 312-988-6738. Podstawowe informacje o Szkole Prawa publikowane są corocznie w Oficjalnym Przewodniku po Szkołach ABA.

Oskarżenia uczniowskie dotyczące zgodności z normami nałożonymi przez Sekcję Amerykańskiego Stowarzyszenia Adwokackiego na temat Edukacji Prawnej i Administracji w barze należy składać na piśmie z Zastępcą Dziekan ds. Naukowych lub jeśli skarga dotyczy osoby pełniącej obowiązki, z Dziekanem szkoły prawniczej.

Skarga zawiera datę wniesienia skargi; nazwę i adres skarżącego; oraz opis skargi.

Opis skargi zawiera opis normy akredytacji, której dotyczy działanie lub bierność ze strony szkoły prawniczej.

Dziekanat ds. Spraw akademickich (lub dziekan szkoły prawniczej) zbada skargę i odpowie skarżącemu w formie pisemnej w ciągu 30 dni kalendarzowych od otrzymania skargi. Odpowiedź będzie wskazywać, czy Szkoła Prawa podjęła działania korygujące, czy też nie, przyczyny nie podejmowania żadnych działań.

Lokalizacje

  • Columbia

    Columbia, Stany Zjednoczone

    pytania