Keystone logo

University of Groningen

A logo

Wstęp

University of Groningen

University of Groningen jest 100 uniwersytetem badawczym o światowej perspektywie. Jesteśmy obecnie w rankingu 80. w rankingu Times Higher Education i oferuje ponad 30 angielsko-nauczanych licencjackich programów i ponad 125 magisterskie programy. Uniwersytet został założony w 1614 roku i jest jednym z najstarszych uniwersytetów badawczych w Holandii. Jesteśmy prawdziwie międzynarodowym uniwersytetem z ponad 30 000 studentów i 6 000 studentów z ponad 120 różnych narodowości.

Dlaczego warto wybrać Groningen?

Edukacja na najwyższym poziomie: University of Groningen oferuje różnorodne, ciekawe i wysoko cenione programy studiów. Jako student otrzymasz wysokiej jakości nadzór i masz wiele opcji do wyboru. University of Groningen otrzymał znak jakości „Najlepszy tradycyjny uniwersytet w Holandii”.

Najwyższej klasy badania: jesteśmy jednym z najlepszych uniwersytetów badawczych w Europie. W 2016 roku nasz profesor Ben Feringa zdobył nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Uniwersytet prowadzi przełomowe i istotne społecznie badania, a nasze badania budują pomosty między dyscyplinami.

Tętniące życiem życie studenckie: Groningen to tętniące życiem miasto studenckie. Jego populacja ma najniższy średni wiek w Holandii. Co czwarty na 200 000 mieszkańców jest studentem. Studentów można zobaczyć wszędzie: studiują w parku, cieszą się życiem nocnym i pracują na różne stanowiska w niepełnym wymiarze godzin. Groningen jest bezpiecznym i zielonym miastem do życia i zostało wybrane jako jedno z najszczęśliwszych miast w Europie.

400 lat reputacji: University of Groningen ma bogatą historię i doskonałą reputację. W ciągu 400 lat jego istnienia na uniwersytecie studiowało lub pracowało wielu bardzo utalentowanych ludzi z różnych dyscyplin, w tym czworo laureatów Nagrody Nobla, pierwsza studentka uniwersytetu w Holandii, pierwsza kobieta-wykładowca, pierwsza holenderska astronautka oraz pierwszy prezes Europejskiego Banku.

Prawdziwie międzynarodowy: jesteśmy znani z naszej dużej międzynarodowej społeczności. Prawie 6000 międzynarodowych studentów studiuje rocznie w Groningen z ponad 120 krajów. Mieszkanie w Groningen bez znajomości języka niderlandzkiego nie stanowi problemu; będziesz mógł zamówić jedzenie, kupić ubrania, a nawet wziąć udział w zajęciach sportowych w języku angielskim. University of Groningen ma silne powiązania międzynarodowe, co oznacza, że możesz z łatwością spędzić część swojego stopnia naukowego na studiach za granicą. Oferujemy również kilka unikalnych międzynarodowych programów magisterskich we współpracy z innymi dużymi europejskimi uniwersytetami.

Programy licencjackie

Oferujemy ponad 30 programów licencjackich nauczanych języka angielskiego. Dziewięć z naszych programów licencjackich otrzymało znak jakości „ Top Degree Program ”.

Programy magisterskie

W tej chwili University of Groningen oferuje ponad 125 programów magisterskich nauczanych języka angielskiego, z których 18 jest ocenianych jako „najwyżej oceniany program” w Holandii.

Wydziały

Badania i kształcenie na University of Groningen organizowane są na 11 różnych wydziałach. Te wydziały to:

Wydział Ekonomii i Biznesu
Wydział Nauk Behawioralnych i Społecznych
Wydział Teologii i Religioznawstwa
Humanistyka
Wydział Nauk Medycznych
Wydział Prawa
Wydział Nauk Przestrzennych
Filozofia
Wydział Nauki i Inżynierii
University College Groningen
Campus Fryslân

Stypendia i finansowanie — opcja 2

Rankingi

University of Groningen

Lokalizacje

  • University of Groningen Broerstraat 5 , 9712 CP , Groningen

  • Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

pytania