Keystone logo

University of Bristol Law School

A logo

Wstęp

Nasze badania

University of Bristol znajduje się w czołówce światowych badań. Wprowadziliśmy innowacje w obszarach od zapobiegania śmierci łóżeczkowej po nanotechnologię.

Uniwersytet ma reputację innowacji od momentu założenia w 1876 roku. Nasze badania dotyczą najbardziej palących problemów na świecie w obszarach tak różnorodnych, jak infekcja i odporność, prawa człowieka, zmiany klimatu oraz kryptografia i bezpieczeństwo informacji.

Uniwersytet ma obecnie 40 stypendystów Royal Society i 13 British Academy - niezwykłe osiągnięcie dla stosunkowo małej instytucji.

Naszym celem jest zgromadzenie najlepszych umysłów z poszczególnych dziedzin i zachęcenie naukowców z różnych dyscyplin i instytucji do współpracy w celu znalezienia trwałych rozwiązań palących problemów społecznych.

Angażujemy się w wiele międzynarodowych współpracy badawczych i integrujemy praktyczne doświadczenia z naszym programem nauczania, dzięki czemu studenci pracują nad rzeczywistymi projektami we współpracy z sektorem biznesu, rządu i społeczności.

Doświadczenie studenckie

Naszym celem jest wyposażenie naszych studentów w wiedzę i umiejętności umożliwiające im osiągnięcie sukcesu w wybranej przez nich karierze na konkurencyjnym rynku globalnym.

Przyciągamy studentów z całego świata, tworząc bogatą i ekscytującą społeczność międzynarodową. Mamy również szczęście, że znajdujemy się w tętniącym życiem, dynamicznym mieście o reputacji kreatywności i zrównoważonego rozwoju.

Mając do wyboru ponad 200-stopniowe kursy obejmujące szeroki zakres przedmiotów, nasi uczniowie angażują się w intelektualnie trudne kursy, które zachęcają do niezależności umysłu.

Futures Bristol

Inicjatywa University of Bristol, która umożliwia naszym studentom wykorzystanie ich potencjału akademickiego i osobistego, aby ukończyć uniwersytet jako wytrwałe, pomysłowe i połączone jednostki, które będą korzystne dla nich samych i społeczeństwa. Bristol Futures opiera się na trzech tematach, które eksplorują główne możliwości i wyzwania stojące przed naszym pokoleniem:

 • Innowacje i przedsiębiorczość
 • Globalne obywatelstwo
 • Zrównoważone kontrakty futures

Oprócz programu studiów nasi studenci będą mogli zajmować się tymi tematami w ramach szeregu działań i zasobów edukacyjnych wspierających ich studia i rozwój osobisty.

Stopień Bristol jest bardzo atrakcyjny dla pracodawców: oferujemy naszym studentom wysokiej jakości edukację opartą na badaniach oraz wzmacniamy naszą globalną reputację poprzez rekrutację najlepszych pracowników naukowych. Bristol zajmuje czwarte miejsce na liście uniwersytetów kierowanych przez wiodących pracodawców-absolwentów (źródło: The Graduate Market w 2018 r., High Fliers Research).

Nasze kursy kształtują najnowsze myślenie, a nasi studenci pracują nad prawdziwymi projektami z naukowcami, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Oprócz nauczania faktów nasi badacze przekazują swoją wiedzę, entuzjazm i doświadczenie.

Bristol jest wystarczająco mały, aby czuć się ciepło i przyjazny, z doradcami ds. Dobrego samopoczucia zarówno w rezydencjach uniwersyteckich, jak i szkołach akademickich, aby wspierać naszych studentów, opiekunów osobistych i dodatkowe usługi wsparcia. Jest również wystarczająco duży, aby zapewnić wyjątkowe możliwości pozalekcyjne, w tym wiele klubów, zajęć sportowych oraz grup społecznych i grup wolontariackich.

Stale inwestujemy w nowe i istniejące obiekty, szkolenia i technologie.

Nasze biblioteki, zaplecze IT i nieformalne przestrzenie do nauki zapewniają uczniom łączność i wspierają samodzielne uczenie się. Posiadamy kompleksową sieć usług wsparcia, aby zapewnić naszym studentom pomoc i porady na temat wszystkich aspektów życia uniwersyteckiego - akademickiego, osobistego, finansowego i praktycznego - jeśli i kiedy tego potrzebują.

Brooke Cagle / Unsplash

Rankingi i reputacja

Bristol konsekwentnie plasuje się w pierwszej 100 na świecie oraz w pierwszej dziesiątce brytyjskich uniwersytetów w tabelach ligowych, które czerpią z informacji zarówno o badaniach, jak i doskonałości dydaktycznej.

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, przyciągając średnio ośmiu najlepszych kandydatów na każde miejsce, a nasi absolwenci należą do najbardziej poszukiwanych przez pracodawców na całym świecie.

 • Dziesięć najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii (QS World University Rankings 2020)
 • Drugi najbardziej ukierunkowany uniwersytet przez najlepszych pracodawców w Wielkiej Brytanii (High Fliers Research)
 • Numer jeden miejsce do życia w Wielkiej Brytanii (Sunday Times 2017)
 • Zajmuje dziewiąte miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem zdolności do zatrudnienia absolwentów (QS Graduate Employability Rankings 2020)
 • Dom najlepszego inkubatora biznesu na świecie (UBI Global 2015)
 • Pięć najlepszych uniwersytetów do badań (REF 2014)
 • 13 laureatów Nagrody Nobla związanych z uniwersytetem - w tym nasz obecny kanclerz, Sir Paul Nurse
 • 27 tematów wysoko ocenianych w 100 najlepszych na świecie (QS World Subject Ranking 2019)
 • Pierwsza dziesiątka mistrzostw brytyjskich uniwersytetów i szkół wyższych (BUCS) 2016/17
 • Wspiął się na siedem miejsc w Guardian University Guide 2019
 • Zajmuje szóste miejsce w Europie pod względem nauczania
 • Absolwenci University of Bristol należą do najlepiej opłacanych absolwentów w Wielkiej Brytanii

Ponad 40 procent naszych programów nauczania jest akredytowanych przez organizacje zawodowe, które konsekwentnie uznają doskonałość naszego bogatego w badania programu nauczania, naszego środowiska uczenia się i naszych efektów uczenia się.

Wizja i strategia

Nasza strategia uniwersytecka oddaje wspólne ambicje i wyobraźnię naszego personelu, studentów i szerszej rodziny Bristol. Stanowi mapę drogową, która określa nasze aspiracje na następne siedem lat.

Praca i studia w Bristolu pozwalają odkrywać i promować nowe sposoby myślenia i poznawania świata.

Nasza strategia uniwersytecka została uruchomiona w 2016 roku. Koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach:

 • Wykształcenie i doświadczenie studenckie
 • Badania, innowacje i partnerstwa
 • Nasz personel i sposoby pracy
 • Internacjonalizacja i stosunki globalne
 • Infrastruktura fizyczna i cyfrowa
 • Zrównoważony rozwój

Nasi pracownicy i studenci przekazali swoje poglądy na temat opracowywanej strategii, a zespoły na uniwersytecie pracują obecnie nad planami wdrożenia.

W czerwcu 2016 r. Pracownicy mieli okazję usłyszeć, jak wicekanclerz przedstawia strategię i zadaje pytania podczas wewnętrznych wydarzeń inauguracyjnych. Mówił o ekscytującej przyszłości przed nami w kontekście niepewności związanej z wynikiem referendum w sprawie UE.

Lokalizacje

 • Wills Memorial Building, Queens Road, Clifton, Avon, BS8 1RJ, Bristol

pytania