Keystone logo
Trier University of Applied Sciences Prawo biznesowe i środowiskowe (LLB)
Trier University of Applied Sciences

Prawo biznesowe i środowiskowe (LLB)

Birkenfeld, Niemcy

7 Semesters

Niemiecki

Pełny etat

Request application deadline

Apr 2024

Request tuition fees

W kampusie

* brak opłat za naukę, jedynie niewielkie opłaty semestralne

Wstęp

Program studiów „Prawo biznesowe i środowiskowe” (LLB) zapewnia studentom dogłębną wiedzę z zakresu prawa gospodarczego i ochrony środowiska, a także treści z zakresu administracji biznesowej.

Studenci zdobywają niezbędne umiejętności specjalistyczne i interdyscyplinarne z zakresu prawa i ekonomii, aby móc odpowiadać na złożone pytania dotyczące prawa handlowego, ochrony środowiska i energetyki w kontekście celów zrównoważonego rozwoju.

Posiada krytyczną wiedzę na temat najważniejszych teorii i potrafi rozpoznawać problemy, opracowywać rozwiązania i wdrażać najnowocześniejsze rozwiązania. Program umożliwia także studentom dyskusję na temat zagadnień prawnych i ich rozwiązań z ekspertami i niespecjalistami oraz obronę rozwiązań problemów za pomocą argumentacji. Dużą rolę odgrywa tu samoorganizacja i umiejętność pracy w zespole – szczególnie w kontekście interdyscyplinarnym. Umożliwia to uczniom ocenę swoich umiejętności i samodzielną refleksję nad swoimi zdolnościami do organizowania się i podejmowania decyzji oraz wykorzystywania ich pod nadzorem.

Ogólnie rzecz biorąc, studia prawnicze w zakresie prawa gospodarczego i ochrony środowiska stanowią zatem atrakcyjną alternatywę dla „tradycyjnych” programów studiów prawniczych na uniwersytetach.

Program uzupełniają dodatkowe kwalifikacje – i to właśnie odróżnia go od „tradycyjnych” studiów prawniczych na uczelniach – jak np. nauczanie umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem, niezbędnych do zrozumienia prawa gospodarczego. Ponadto istnieje dokładne szkolenie w zakresie języków obcych, które uwzględnia międzynarodowy charakter życia biznesowego oraz nauczanie dalszych kluczowych kwalifikacji poprzez szkolenia z zakresu komunikacji, prezentacje, pracę w grupach i tutoriale. Uzupełnieniem nauki języka obcego może być uzyskanie certyfikatu „Prawo Międzynarodowe”. Ponadto istnieje możliwość spędzenia semestru za granicą w jednej z naszych szkół partnerskich lub wzięcia udziału w (międzynarodowych) projektach związanych z praktyką.

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Rankingi

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Referencje studentów

O szkole

pytania