Keystone logo
The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

The University of Edinburgh

Wstęp

Jesteśmy rozpoznawani na całym świecie dzięki naszym badaniom, rozwojowi i innowacjom, a od ponad 425 lat zapewniamy naszym studentom nauczanie na światowym poziomie.

The University of Edinburgh" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/18/188668_onlineheaderms3.png" alt="188668_onlineheaderms3.png" data-json="{"author":"University of Edinburgh","author_url":"","source":""}" />

Dyplom z Edynburga będzie dla Ciebie odpowiedni

The University of Edinburgh to jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, konsekwentnie plasujący się w pierwszej pięćdziesiątce na świecie i zajmujący 22. miejsce w rankingach QS World University Rankings 2024.

Nasi absolwenci według pracodawców zajmują 26. miejsce na świecie 1 .

Doskonałość w badaniach

The University of Edinburgh cieszy się międzynarodową reputacją dzięki innowacyjnym badaniom w szerokim zakresie dyscyplin.

Zgodnie z wynikami ram doskonałości badawczej 2021 (REF2021) uniwersytet zajmuje czwarte miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem jakości i zakresu swoich badań – określanych jako siła badawcza – i jest najwyżej ocenianą instytucją w Szkocji.

Wyniki REF2021 pokazują, że prawie 90 procent działalności badawczej Uniwersytetu odbywa się w najwyższych kategoriach – 4-gwiazdkowych i 3-gwiazdkowych – które są klasyfikowane odpowiednio jako „wiodące na świecie” i „doskonałe na arenie międzynarodowej”, co stanowi wzrost o 10 punktów procentowych w porównaniu z poprzednią REF w 2014 roku.

Calton Hill in Edinburgh

Innowacja w nauczaniu

W najnowszym raporcie Agencji ds. Zapewniania Jakości przyznano nam najwyższą możliwą ocenę za jakość uczenia się uczniów. Zawsze pracujemy nad rozwojem innowacyjnych podejść do nauczania, aby odkryć metody, które najlepiej sprawdzają się w przypadku uczniów, w tym techniki e-learningu i uczenie się wspomagane przez rówieśników.

Eksperci w nauczaniu online

Oferujemy największą w Wielkiej Brytanii ofertę studiów podyplomowych online 2 , przyjmując od 2005 roku ponad 8 000 studentów online. Nasze elastyczne i wspierające programy mają ugruntowaną pozycję i cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów, którzy chcą zrównoważyć dalszą naukę z obowiązkami zawodowymi lub rodzinnymi.

Piękna stolica

Edynburg, znajdujący się w pierwszej dziesiątce miast studenckich na świecie 3 , to niewielkie miasto z doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi, co ułatwia poruszanie się i podróżowanie do innych części Szkocji.

Wystarczająco duży, aby każdy znalazł coś dla siebie, ale jednocześnie wystarczająco mały, aby poczuć się jak w domu, Edynburg to nowoczesne, wyrafinowane i piękne europejskie miasto z różnorodną, ​​wielokulturową społecznością.​

Udogodnienia i wsparcie, które pomogą Ci odnieść sukces

Będziesz mieć dostęp do jednej z największych i najważniejszych bibliotek akademickich na świecie, w której znajduje się ponad 1,8 miliona drukowanych woluminów. Będziesz także korzystać z 30 ogólnodostępnych pracowni komputerowych z całodobowym dostępem w kluczowych lokalizacjach, a także z bezpłatnych wypożyczeń laptopów.

Oferujemy bezpłatną usługę poradnictwa dla studentów i uniwersyteckie centrum zdrowia, a nasze biuro ds. osób niepełnosprawnych dla studentów zapewnia szeroki zakres wsparcia dla studentów niepełnosprawnych. Oferujemy również doskonałe usługi opieki nad dziećmi, co ułatwia godzenie rodzicielstwa i nauki.

Imponująca globalna społeczność

Nasza ambitna strategia internacjonalizacji zapewnia, że nauczanie i badania, które zapewniamy, oferują globalne korzyści. Znajdujemy się w pierwszej dwudziestce najbardziej międzynarodowych uniwersytetów na świecie 4 . Studiują tu studenci z dwóch trzecich krajów świata.

Współpracujemy z wieloma wiodącymi na świecie instytucjami z tak różnorodnych dziedzin, jak e-nauka, inżynieria, nauki przyrodnicze i medyczne, a także sztuka i kultura. Jesteśmy także członkiem globalnej sieci badawczej Universitas 21 oraz europejskich sieci Coimbra Group i LERU.

Lider w zakresie odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju

Zależy nam na byciu światowym liderem w stawianiu czoła globalnym wyzwaniom, w tym ubóstwu, zmianom klimatycznym i rosnącemu zapotrzebowaniu na energię, żywność i wodę.

Jako pierwszy Uniwersytet Fairtrade w Szkocji od 2004 roku promujemy lepsze warunki dla rolników i społeczności w krajach rozwijających się.

Od początku lat 90. opowiadamy się za zrównoważonym rozwojem środowiska i jesteśmy założycielem i sygnatariuszem Zobowiązania klimatycznego dla uniwersytetów i szkół wyższych na rok 2009 oraz kampanii 10:10.

Uniwersytet jest gospodarzem kilku Globalnych Akademii zaangażowanych w rozwiązywanie problemów związanych ze zdrowiem, sprawiedliwością, środowiskiem oraz rolnictwem i bezpieczeństwem żywnościowym. Akademie przekraczają granice w badaniach i nauczaniu, przyjmując multidyscyplinarną reakcję na wyzwania globalne.

1QS World University Rankings 2024 2Agencja Statystyki Szkolnictwa Wyższego 2017/18 3QS Miasta Studenckie 2023 4Times Higher Education, Najbardziej Międzynarodowe Uniwersytety Świata 2022

Wymagania wizowe

Aby wjechać do Wielkiej Brytanii, konieczne może być złożenie wniosku o wizę studencką.

Rankingi

Niezmiennie znajdujemy się w gronie 50 najlepszych uniwersytetów na świecie. W najnowszym rankingu QS World University Rankings zajmujemy 22. miejsce.

Nasi absolwenci zajmują 26. miejsce na świecie według pracodawców (QS World University Rankings 2024)

Edynburg zajmuje drugie miejsce wśród najlepszych miast studenckich w Wielkiej Brytanii, piąte w Europie i dziesiąte na świecie. (QS Najlepsze Miasta Studenckie 2023)

Referencje studentów

Lokalizacje

  • Edinburgh

    Old College, South Bridge, Edinburgh, EH8 9YL, Edinburgh

  • Edinburgh

    Old College, South Bridge, Edinburgh, EH8 9YL, Edinburgh

    pytania