Keystone logo
The Hebrew University of Jerusalem

The Hebrew University of Jerusalem

The Hebrew University of Jerusalem

Wstęp

Odważ się odkryć - Dzień Otwarty HUJI Digital

Dołącz do naszego Digital Open Day dla programów licencjackich, magisterskich i podyplomowych i odkryj, jak łączymy doskonałość z bogatym życiem studenckim.

Zarezerwuj miejsce tutaj >> https://tinyurl.com/2udrnv2x

HUJI - International Impact

Wytwarzając niezrównaną doskonałość w badaniach, nauczaniu i badaniach, światowej sławy uczeni z Uniwersytetu Hebrajskiego dokonali niezwykłych przełomów w dyscyplinach, od rolnictwa po badania mózgu, od ekonomii po edukację i wiele innych. O tych osiągnięciach świadczy imponująca liczba uzyskanych przez wydział konkurencyjnych grantów badawczych, a także rejestracja nieproporcjonalnie dużej liczby patentów międzynarodowych.

Artykuły i opracowania naukowców uniwersyteckich pojawiają się często w prestiżowych czasopismach naukowych i akademickich, a ich badania przyniosły im wybitne nagrody w Izraelu i za granicą. Jak dotąd, wykładowcy i absolwenci zdobyli siedem nagród Nobla, jeden medal Fieldsa (odpowiednik nagrody Nobla w matematyce), jedną międzynarodową nagrodę Canada Gairdner w dziedzinie nauk biomedycznych oraz 14 nagród Wolfa.

Uniwersytet Hebrajski jest szczególnie dumny ze swojej firmy Yissum , zajmującej się transferem technologii „Startup Nation”, która zalicza się do najbardziej produktywnych i odnoszących sukcesy inkubatorów na świecie:

 • Od swojego powstania w 1964 roku Yissum uzyskał licencje na ponad 530 technologii
 • Każdego roku rejestruje ponad 50 nowych patentów
 • Yissum generuje rocznie 2 miliardy dolarów przychodów

HUJI oferuje szeroki wybór studiów semestralnych, rocznych, licencjackich, magisterskich i doktoranckich, a także stypendia podoktoranckie, staże i programy krótkoterminowe. Wydział dydaktyczny składa się ze światowej sławy ekspertów w swoich dziedzinach, z których wielu otrzymało ważne nagrody i wyróżnienia.

Przełomowe badania

Odkąd został założony ponad 100 lat temu, Uniwersytet Hebrajski był liderem w pionierskich badaniach zarówno w naukach społecznych, jak i przyrodniczych. W rzeczywistości w jej pierwszej Radzie Gubernatorów znaleźli się nikt inny jak Albert Einstein i Sigmund Freud; a nie mniej niż osiem nagród Nobla i wiele innych ważnych nagród emanowało z jego sal.

Obecnie uniwersytet pozostaje mocno zaangażowany w swoją rolę lidera w badaniach multidyscyplinarnych i znajduje się w czołówce nowatorskich innowacji i przedsiębiorczości w wielu dziedzinach. Huji posiada ponad 100 ośrodków badawczych, z 3800 projektami badawczymi w trakcie w dowolnym momencie.

Jak przystało na wybitną instytucję badawczą, ściśle związaną z międzynarodową społecznością naukową, Uniwersytet Hebrajski skupia czołowych naukowców z całego świata. Jedna trzecia wszystkich doktorantów w Izraelu jest zapisanych na Uniwersytet Hebrajski, a jedna czwarta wszystkich międzynarodowych stypendystów podoktoranckich w Izraelu jest afiliowana na Uniwersytecie. Jest także liderem w pozyskiwaniu grantów badawczych od Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Urząd ds. Badań i Rozwoju Uniwersytetu Hebrajskiego zachęca i promuje wszelkie działania badawcze na terenie kampusu oraz zapewnia stałe wsparcie dla projektów badawczych. Do chwili obecnej badacze stowarzyszeni z HUJI zarejestrowali ponad 10 000 patentów. Uczelnia zachęca i ułatwia transfer technologii oraz wspiera skuteczną komercjalizację innowacji. Nic więc dziwnego, że uniwersytet odegrał tak znaczącą rolę w rozwoju słynnego izraelskiego ekosystemu start-upów.

Wibrująca społeczność międzynarodowa

Ponad 2000 studentów z 90 krajów uczy się w Jerozolimie każdego roku i korzysta z wielu możliwości krótkoterminowych studiów oferowanych przez HUJI's Rothberg International School. Obejmują one semestralne programy studiów za granicą i wymiany studentów, kursy hebrajskiego ulpan i różne staże. Studenci związani z Rothberg są częścią żywej międzynarodowej społeczności, która lubi stymulować programy akademickie, a także fascynujące osobiste doświadczenia.

Nasi studenci zanurzają się w swoich studiach, a także cieszą się możliwością poznania jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie. Jerozolima jest przepełniona historią, kulturą i religią, ale jest również piękną nowoczesną stolicą o zróżnicowanej populacji i tętniącym życiem nocnym. Uniwersytet pomaga swoim zagranicznym studentom w jak najlepszym wykorzystaniu tego wyjątkowego doświadczenia, organizując bogactwo zajęć społecznych i kulturalnych, a także niezapomniane wycieczki po Izraelu.

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Hebrajskim?

 • Zajmuje pierwsze miejsce pod względem doskonałości w Izraelu i znajduje się wśród 100 najlepszych uniwersytetów na świecie
 • Ośmiu laureatów Nagrody Nobla w ostatnich latach to absolwenci HU lub naukowcy
 • Badacze z HU zdobyli wiele prestiżowych nagród
 • Oferuje ponad 150 kierunków studiów , w tym wiele programów międzydyscyplinarnych
 • Innowacyjność i kreatywność w nauczaniu i badaniach (obliczenia neuronowe, poznanie, biologia komputerowa, badanie racjonalności)
 • Cztery kampusy przyjmują studentów z całego świata
 • Usługi studenckie na najwyższym poziomie, w tym najnowocześniejsze obiekty sportowe i mieszkania studenckie na wszystkich kampusach
 • Niesamowita panorama 3000-letniego miasta Jerozolimy z okien klas.

Statystyka

Globalna aktywność: Liczby

Liczby mówią same za siebie:

 • 265 umów akademickich z instytucjami w 45 krajach
 • Umowy wymiany studenckiej z ponad 90 instytucjami w ponad 30 krajach
 • 90 kursów do nauki około 30 języków
 • 308 badaczy ze stopniem doktora z 34 krajów
 • Coroczna rejestracja prawie 2000 uczniów z 80 krajów w Rothberg International School.
 • We wrześniu 2012 r. Uniwersytet Hebrajski stał się jedną z pierwszych instytucji, która dołączyła do Coursera, która współpracuje z wiodącymi uniwersytetami w celu oferowania bezpłatnych kursów online ludziom na całym świecie.

  Rankingi

  The Hebrew University of Jerusalem jest konsekwentnie klasyfikowany jako najlepszy uniwersytet w Izraelu i wśród 100 najlepszych uniwersytetów na świecie. Ponadto Uniwersytet zajął czołowe miejsce w izraelskim uniwersytecie i 201-205 najlepszych spośród 800 najlepszych instytucji w rankingu 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, opublikowanym przez brytyjski magazyn Times Higher Education. HUJI był jedyną izraelską uczelnią, która znalazła się w rankingu 200 najlepszych uniwersytetów na świecie.

  Ponadto The Hebrew University of Jerusalem zajął pierwsze miejsce w Izraelu i 88. miejsce na świecie w rankingu Reuters Top 100 of the World's Most Innovative Universities.

  Lokalizacje

  • Jerusalem

   Mt. Scopus 9190501 Jerusalem, , Jerusalem

  • Rehovot

   Rehovot, Izrael

   pytania