Keystone logo
Stellenbosch University LLM
Stellenbosch University

LLM

Stellenbosch, Republika Południowej Afryki

Request duration

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

Wstęp

Program ten oferuje edukację prawniczą na najwyższym poziomie w szeregu ukierunkowanych obszarów studiów o znaczeniu akademickim i praktycznym. Celem tego programu jest umożliwienie absolwentom prawa specjalizacji, głębszego wglądu w wybrane dziedziny prawa oraz zostania specjalistami i liderami w wybranych przez siebie dziedzinach.

Stopień jest przyznawany po pomyślnym ukończeniu czterech modułów nauczania i projektu badawczego o objętości od 15 000 do 20 000 słów na zatwierdzony temat.

Studenci mogą realizować program ogólny lub specjalistyczny (alternatywne rozwiązywanie sporów, międzynarodowe prawo handlowe, prawo własności intelektualnej lub prawo pracy).

Program wymaga uczestnictwa w zajęciach w Stellenbosch przez cały rok, przy czym zajęcia są zazwyczaj prezentowane raz w tygodniu na moduł wieczorem od 18:00 do 20:00.

Wszystkie moduły są prowadzone w języku angielskim, a studenci zapisujący się na ten program muszą biegle posługiwać się językiem angielskim.

I. Programy LLM w Stellenbosch

1.1 Stellenbosch University oferuje sześć programów LLM, a mianowicie:

Ogólny program LLM w formie zajęć;

  • LLM w międzynarodowym prawie handlowym;
  • LLM w prawie własności intelektualnej;
  • LLM w zakresie prawa pracy;
  • LLM w alternatywnych metodach rozwiązywania sporów;
  • LLM w zakresie regulacji i polityki zamówień publicznych;

1.2 Program ogólnych studiów LLM nie jest formalnie zorganizowany na podstawie wydziału i nie ma jednolitego zestawu zalecanych modułów. Zamiast tego studenci są proszeni o skompilowanie programu nauczania z modułów oferowanych przez wydział. Wybrane moduły muszą spełniać wymogi formalne i podlegają zatwierdzeniu przez radę wydziału. Harmonogram ogranicza również opcje dostępne dla studenta. Jest to nieuniknione. Harmonogram, pozostawiając miejsce na interdyscyplinarne wybory, pozwala studentom na specjalizację poprzez wybór modułów w szerokich obszarach prawa prywatnego, handlowego lub publicznego. Oprócz modułów należy ukończyć pracę badawczą. Więcej informacji na temat pracy badawczej znajduje się w paragrafie 18 poniżej.

1.3 Program LLM in International Trade Law obejmuje następujące moduły: Międzynarodowe prawo sprzedaży; Międzynarodowy arbitraż handlowy; Prawo zrównoważonego rozwoju; Płatności i gwarancje w umowach międzynarodowych; Przewóz towarów drogą morską; Prawne aspekty handlu światowego i regionalnego; oraz Międzynarodowe prawo podatkowe (wszystkie moduły z Departamentu Prawa Handlowego). Studenci muszą ukończyć 4 z 6 modułów (2 moduły na semestr). Oprócz modułów należy ukończyć pracę badawczą. Więcej informacji na temat pracy badawczej znajduje się w paragrafie 18 poniżej

1.4 Program LLM in Intellectual Property Law składa się z trzech modułów obowiązkowych i jednego do wyboru (wszystkie moduły pochodzą z Katedry Prawa Handlowego). Moduły obowiązkowe to prawo autorskie, prawo patentowe i prawo zarejestrowanych wzorów przemysłowych, a także prawo znaków towarowych. Studenci wybierają prawo własności intelektualnej w środowisku cyfrowym lub prawo konkurencji. Oprócz modułów należy ukończyć pracę badawczą. Więcej informacji na temat pracy badawczej znajduje się w paragrafie 18 poniżej.

1.5 Program LLM in Labour Law obejmuje cztery obowiązkowe moduły: Prawa pracownicze, Wybrane zagadnienia międzynarodowego prawa pracy i zabezpieczenia społecznego, Równość w miejscu pracy oraz Wybrane zagadnienia zbiorowego prawa pracy (wszystkie moduły z Katedry Prawa Handlowego). Oprócz modułów należy ukończyć pracę badawczą. Więcej informacji na temat pracy badawczej znajduje się w paragrafie 18 poniżej.

1.6 Program LLM in Alternative Dispute Resolution składa się z trzech modułów obowiązkowych i jednego do wyboru. Moduły obowiązkowe to międzynarodowy arbitraż handlowy, mediacja i wybrane techniki rozwiązywania sporów. Studenci mogą wybrać międzynarodowe prawo sprzedaży lub prawa pracownicze jako moduł obieralny. Oprócz modułów obowiązkowych, studenci muszą również napisać pracę badawczą. Więcej informacji na temat pracy badawczej znajduje się w paragrafie 18 poniżej.

1.7 LLM in Public Procurement Regulation and Policy to profesjonalny program LLM składający się z dwóch modułów obowiązkowych i dwóch do wyboru. Profesjonalny LLM jest inaczej zorganizowany niż powyższe programy LLM.

1.7 Z wyjątkiem LLM w zakresie międzynarodowego prawa handlowego, prawa własności intelektualnej, prawa pracy, alternatywnych metod rozwiązywania sporów oraz regulacji i polityki zamówień publicznych, zgodnie z przepisami uniwersyteckimi, świadectwo ukończenia studiów nie będzie odzwierciedlać żadnej wybranej dziedziny specjalizacji.

1.8 LLM by coursework nie jest kursem korespondencyjnym. Wymagana jest obecność na zajęciach w Stellenbosch.

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania