Keystone logo
Southern University Law Center

Southern University Law Center

Southern University Law Center

Wstęp

16 grudnia 1946 r., W odpowiedzi na pozew złożony przez mieszkańca Afroamerykanów, który chciał uczęszczać do szkoły prawniczej w instytucji państwowej, Komisja Edukacji stanu Luizjana podjęła „pozytywne kroki w celu ustanowienia Szkoły Prawa dla Murzynów na Uniwersytecie Południowym… w trakcie sesji 1947-1948 ”.

Plany szkoły prawniczej zostały zatwierdzone przez Państwową Radę Edukacji na posiedzeniu 10 stycznia 1947 r. 14 czerwca 1947 roku Rada Likwidacji Zadłużenia Państwa przeznaczyła 40 000 dolarów na funkcjonowanie szkoły. Szkoła Prawa Uniwersytetu Południowego została oficjalnie otwarta we wrześniu 1947 roku, aby zapewnić edukację prawniczą studentom afroamerykańskim.

Absolwenci Southern University Law Center , poczynając od legendarnego prawnika ds. Praw obywatelskich, przywódcy politycznego i pedagoga Jesse'a N. Stone'a Jr., Alvina Basile'a Jonesa, Leroy'a White'a, Ellysona Fredricka Dysona i Alexa Louisa Pitchera z 1950 roku, rozprzestrzenili się w całym stanie i kraju jako pionierzy w zawodach prawniczych, zapewniając równe prawa innym. Do tej pory Law Center ma ponad 2500 absolwentów i jest jedną z najbardziej zróżnicowanych rasowo szkół prawniczych w kraju.

Lokalizacje

  • Baton Rouge

    Roosevelt Steptoe Drive, 70813, Baton Rouge

    pytania