Keystone logo
Queen's University Belfast LLM International Human Rights Law
Queen's University Belfast

LLM International Human Rights Law

Belfast, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 19 100 *

W kampusie

* opłata międzynarodowa

Wstęp

Ochrona praw człowieka na poziomie międzynarodowym i krajowym jest stosunkowo nową gałęzią prawa. Nastąpił ogromny wzrost liczby i różnorodności standardów praw człowieka określonych w traktatach międzynarodowych, konstytucjach krajowych i dokumentach tzw. „miękkiego prawa”. Standardy te nie zawsze są w pełni wdrażane, a mechanizmy prób ich uzyskania zaimplementowane są czasami wadliwe.

LLM w międzynarodowym prawie praw człowieka zapewnia studentom możliwość dogłębnego poznania globalnych standardów praw człowieka i wzajemnych powiązań między standardami międzynarodowymi a praktyką krajową. W szczególności rozważamy sposoby skuteczniejszej ochrony praw człowieka, aby ludzie na całym świecie mogli w pełni realizować swą ludzką godność.

Obiekty światowej klasy

Nasze udogodnienia w Queen's obejmują najnowocześniejszy budynek prawniczy ze wspaniałymi zapleczem dydaktycznym, sądem dyskusyjnym i pomieszczeniami do nauki. Queen's ma jeden z najnowocześniejszych kampusów w Wielkiej Brytanii, w tym wielokrotnie nagradzaną Bibliotekę McClay, jedną z najlepszych bibliotek na świecie, w której znajduje się 1,2 miliona woluminów i ponad 2000 miejsc czytelniczych. Nasze Centrum Wychowania Fizycznego było wykorzystywane jako obóz przygotowawczy do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Nasza wioska studencka Queen's Elms i akademiki w centrum miasta (zbudowane w 2018 r.) znajdują się w odległości krótkiego spaceru od uniwersytetu.

Międzynarodowi znani eksperci

Prawo w Queen's jest prowadzone przez wiodących na świecie ekspertów w dziedzinie praw człowieka. Nasi pracownicy mają ścisłe powiązania badawcze ze środowiskiem zawodowym, rządem i społeczeństwem obywatelskim. Prawo w Queen's znajduje się na liście 150 najlepszych szkół prawniczych na świecie, a pod względem globalnych perspektyw zajmujemy 19. miejsce na świecie. W najnowszym badaniu Research Assessment Practice (2021) firma Research in Law zajęła 8. miejsce w Wielkiej Brytanii.

Doświadczenie studenckie

Od 1990 roku w Queen's prowadzi się badania i nauczanie praw człowieka. Oprócz nauczania, w Queen's działa również prężnie działające Centrum Praw Człowieka. Centrum ma silne powiązania z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, ustawowymi organami zajmującymi się prawami człowieka oraz międzynarodowymi instytucjami i sieciami zajmującymi się prawami człowieka. Co roku organizuje cykl gościnnych prelegentów i szereg konferencji. Należy do Stowarzyszenia Instytutów Praw Człowieka i posiada szerokie powiązania z uniwersytetami na całym świecie. Szkoła od czasu do czasu koordynuje wizyty terenowe w instytucjach zajmujących się kwestiami praw człowieka w Belfaście, np. w Komisji Praw Człowieka Irlandii Północnej i Komisji ds. Równości w Irlandii Północnej. W Queen's będziesz częścią kwitnącej kultury studiów podyplomowych zbudowanej na doskonałości nauczania, wiodących badaniach, innowacjach, współpracy i zaangażowaniu. Te elementy są ze sobą splecione w naszej Szkole Absolwentów. To tutaj rozwiniesz nowe umiejętności i zwiększysz efektywność osobistą, które pozwolą Ci wyróżnić się na zatłoczonym i coraz bardziej konkurencyjnym globalnym rynku pracy. Życie w Queen's to nie tylko dyplom. Naszym studentom oferujemy możliwość naprawdę wzbogacenia studiów. Niezależnie od tego, czy interesują Cię stowarzyszenia studenckie, sport, muzyka, taniec, czy po prostu lubisz kawę z przyjaciółmi, Queen's ma wyjątkowe udogodnienia, które zaspokoją wszystkie zainteresowania. Queen's zajęło 9. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem obiektów uniwersyteckich.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania