Keystone logo
Queen's University Belfast - Faculty of Arts, Humanities and Social Sciences LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka
Queen's University Belfast - Faculty of Arts, Humanities and Social Sciences

LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka

Belfast, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Sep 2024

GBP 19 100 / per year *

W kampusie

* Irlandia Północna i Republika Irlandii: 6650 £ | Anglia, Szkocja lub Walia: 7 470 £ | Inne i międzynarodowe UE: 18 200

Wstęp

LLM w międzynarodowym prawie dotyczącym praw człowieka zapewnia studentom możliwość dogłębnej oceny globalnych standardów praw człowieka i wzajemnych relacji między standardami międzynarodowymi a praktyką krajową. W szczególności rozważamy sposoby skuteczniejszej ochrony praw człowieka, tak aby ludzie na całym świecie mogli w pełni realizować swoją ludzką godność.

Nacisk kładziony jest na międzynarodowe i porównawcze prawo dotyczące praw człowieka (w tym na poziomach regionalnych w Europie, Afryce i obu Amerykach). Studenci są nauczani przez wiodących światowych ekspertów, a wspólna wiedza Szkoły jest wykorzystywana, aby zapewnić żywy i odpowiedni kurs, który pobudzi serca i umysły uczniów, którzy go podejmują.

Rozwój kariery

Zależy nam na zatrudnianiu studentów, a nasze silne powiązania branżowe oznaczają, że ponad 94% absolwentów studiów podyplomowych Queen jest zatrudnionych lub kontynuuje naukę sześć miesięcy po ukończeniu studiów. School of Law na Queen's University w Belfaście jest siedzibą Centrum Praw Człowieka. Oprócz organizowania serii seminariów i warsztatów Centrum Praw Człowieka ma silne kontakty z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami zajmującymi się prawami człowieka i może zapewnić studentom pracę wolontariacką. Absolwenci znaleźli pracę w ONZ, UE i Radzie Europy, a także w organach statutowych i wielu międzynarodowych i krajowych organizacjach pozarządowych. Inni uznali, że LLM stanowi niezwykle cenny dodatek do ich pracy jako prawników. Co więcej, ten tytuł magistra stanowi doskonałą bazę do dalszych studiów w kierunku stopnia naukowego, takiego jak doktorat, co z kolei może prowadzić do kariery akademickiej.

Eksperci o międzynarodowej renomie

Prawo w Queen's jest prowadzone przez czołowych światowych ekspertów w dziedzinie prawa. Nasi pracownicy mają ścisłe powiązania badawcze z zawodami, rządem i społeczeństwem obywatelskim. Law at Queen's znajduje się w 150 najlepszych szkołach prawniczych na świecie, a pod względem globalnego spojrzenia zajmujemy 22. miejsce na świecie. Research in Law zajęło 15 miejsce w Wielkiej Brytanii w najnowszym ćwiczeniu oceny badań (2014). Ponad 95% działalności badawczej w szkole zostało ocenione jako o jakości międzynarodowej i wyższej.

Doświadczenie studenckie

Badania i nauczanie dotyczące praw człowieka są prowadzone pod auspicjami Centrum Praw Człowieka w Queen's od 1990 roku. Centrum ma silne powiązania z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, statutowymi organami zajmującymi się prawami człowieka oraz międzynarodowymi instytucjami i sieciami zajmującymi się prawami człowieka i co roku organizuje serię prelekcji oraz szereg konferencji. Uczestniczy w sieci ośrodków praw człowieka w Utrechcie i weneckich studiach magisterskich w zakresie praw człowieka i demokratyzacji, a także ma powiązania z uniwersytetami na całym świecie. Centrum koordynuje wizyty terenowe w instytucjach zajmujących się problematyką praw człowieka w Belfaście, m.in Komisja Praw Człowieka NI i Komisja Równości dla Irlandii Północnej. W Queen's będziesz częścią dobrze prosperującej kultury podyplomowej opartej na doskonałości nauczania, najnowocześniejszych badaniach, innowacjach, współpracy i zaangażowaniu. Te elementy są splecione ze sobą w naszej szkole podyplomowej (trzeciej na świecie). To tutaj rozwiniesz nowe umiejętności i zwiększoną efektywność osobistą, które pozwolą Ci wyróżnić się na zatłoczonym i coraz bardziej konkurencyjnym globalnym rynku pracy. Życie w Queen's to nie tylko stopień. Oferujemy naszym studentom możliwość realnego wzbogacenia studiów. Niezależnie od tego, czy interesujesz się towarzystwami studenckimi, sportem, muzyką, tańcem, czy po prostu kawą z przyjaciółmi, Queen's ma wyjątkowe udogodnienia, które zaspokoją wszystkie zainteresowania. Queen's zajął drugie miejsce na świecie pod względem zadowolenia z udogodnień socjalnych.

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

Udogodnienia

O szkole

pytania