Keystone logo
Peking University School of Transnational Law

Peking University School of Transnational Law

Peking University School of Transnational Law

Wstęp

O STL

Peking University School of Transnational Law („STL”) jest jedyną w swoim rodzaju w Chinach i unikalną na świecie, oferującą dyplom JD w stylu amerykańskim całkowicie w języku angielskim, obok chińskiego stopnia JM. STL oferuje również LL.M. program z programem nauczania bogatym w kursy podkreślające międzynarodowe prawo i praktykę, chińskie prawo i tradycje prawne oraz inne najnowocześniejsze kursy mające na celu wyposażenie absolwentów STL wszystkich narodowości w przywództwo w XXI wieku.

140236_STLPics-BuildingExterior.jpg

Uniwersytet Pekiński

Uniwersytet w Pekinie („PKU”) to najstarszy uniwersytet w Chinach i jedna z najbardziej znanych i prestiżowych uczelni badawczych na świecie. Rankingi QS World University i Times of Higher Education umieściły PKU 23. najbardziej renomowaną uczelnią akademicką w 2021 roku.

Lokalizacja

STL znajduje się w południowym mieście Shenzhen. Shenzhen, szybko rozwijająca się metropolia licząca 12 milionów mieszkańców, stale rośnie, odkąd została założona jako pierwsza chińska specjalna strefa ekonomiczna w 1979 roku. Obecnie Shenzhen jest nie tylko głównym centrum najbardziej zaludnionej prowincji Chin, Guangdong , ale także lider rynku w całych Chinach i wyjątkowy obszar, w którym wielkie światowe systemy prawne łączą się i wpływają na zachowania transgraniczne . Miasto jest gwiazdą w dziedzinie biotechnologii, logistyki i nowych gałęzi przemysłu energetycznego, a swoje siedziby mają tu czołowe firmy, takie jak Huawei i Tencent . Na arenie światowej Shenzhen również odcisnęło swoje piętno; w 2008 roku zostało nazwane Miastem Designu UNESCO, aw 2011 roku było gospodarzem 26. Letniej Uniwersjady .

140235_PKUSZ-Techtrip.jpg

Geograficznie i gospodarczo Shenzhen jest również ściśle zintegrowane z Hongkongiem, z którym graniczy. Rozbudowane środki transportu publicznego łączą oba miasta z centrum miasta, można odwiedzić Hongkong autobusem, metrem lub promem. Z łącznym PKB przekraczającym 650 miliardów dolarów region Shenzhen-Hongkong jest jednym z największych obszarów metropolitalnych na świecie.

Dzięki wyjątkowemu położeniu geograficznemu, innowacyjnemu duchowi i nowatorskim perspektywom Shenzhen stopniowo stało się zaawansowanym miastem łączącym się ze światem.
https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3023330/beijing-unveils-detailed-reform-plan-make-shenzhen-model-city

Studenci, wydziały i kariery

Czołowi uczniowie z całego świata rywalizują o przyjęcie do STL. Wielonarodowy wydział prawniczy obejmuje światowej sławy uczonych i praktyków z Chin, USA, UE i innych krajów. Absolwenci STL są bardzo poszukiwani na stanowiska w wiodących wielonarodowych firmach prawniczych i korporacjach, wiodących chińskich kancelariach prawnych i korporacjach, dużych przedsiębiorstwach państwowych i wiodących międzynarodowych organizacjach pozarządowych.

Najnowocześniejszy program nauczania

Program podwójnego dyplomu JD / JM podpisu STL trwa cztery lata. Program nauczania w języku angielskim, który jest nauczany wyłącznie w języku angielskim, jest podobny pod względem treści do programów nauczania JD najlepszych amerykańskich szkół prawniczych, z dodatkową głębią w chińskiej historii prawnej i prawie. Program nauczania JM zapewnia podstawowe chińskie kursy prawnicze i jest nauczany głównie w języku chińskim. Większość chińskich studentów zapisuje się do programu podwójnego dyplomu JD / JM STL; większość zagranicznych studentów zapisuje się na trzyletni program JD STL. Oba programy kładą nacisk na umiejętności i wiedzę prawniczą na miarę XXI wieku: (i) ponadnarodowe prawo i praktyka, (ii) kompetencje międzykulturowe oraz (iii) zawodowe obowiązki prawników w tych kontekstach. Żadna szkoła prawnicza lepiej nie wyposaża absolwentów do pracy w sektorze prywatnym, publicznym lub publicznym w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach Wspólnoty Brytyjskiej.

Program składa się z co najmniej trzech czwartych studiów stacjonarnych w miejscu zamieszkania i drugiego roku na staże, kontynuowane studia lub projekty badawcze według uznania ucznia. Chociaż dyplom przyznawany jest pod koniec dwóch lat, możliwe jest zakończenie pobytu po jednym.

140233_STLPics-ClasswithProfessorJinZining.jpg

Międzynarodowe możliwości kształcenia

Doświadczenie STL jest z natury wielonarodowe i wielokulturowe, bez opuszczania pięknego kampusu absolwentów Uniwersytetu w Shenzhen. W tym samym czasie uczniowie STL korzystają z wielu możliwości studiowania za granicą w wiodących szkołach prawniczych na całym świecie, z którymi PKU i STL korzystają z wymiany.

Światowi liderzy

Absolwenci STL wyłaniają się z lat studiów jako prawnicy wyjątkowo wyposażeni do przywództwa we współczesnym, połączonym świecie, z głęboką wiedzą i zrozumieniem chińskiego i zachodniego prawa oraz tradycji prawnych, a także z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi do osiągnięcia sukcesu międzykulturowego. Peking University School of Transnational Law (STL) jest jedyną szkołą prawniczą na świecie, która oferuje podwójny program studiów, w którym studenci zdobywają tytuł Juris Doctor (JD) wzorowany na USA, a także tytuł magistra prawa chińskiego (JM). Studenci muszą być dwujęzyczni w języku angielskim i mandaryńskim, aby ukończyć ten czteroletni program i ukończyć go z biegłą znajomością systemów prawnych dwóch światowych supermocarstw, USA i Chin. STL oferuje również stopień LLM, który łączy w sobie prawo międzynarodowe, prawo chińskie i prawo zachodnie, a także daje studentom międzynarodowym możliwość studiowania u boku najlepszych studentów Chin, którzy będą partnerami w głównych firmach prawniczych, elitach politycznych, liderach w organizacjach międzynarodowych i kadrze kierowniczej. Oba programy nauczania kładą nacisk na umiejętności i wiedzę prawniczą na miarę XXI wieku: (i) międzynarodowe prawo i praktykę, (ii) kompetencje międzykulturowe oraz (iii) zawodowe obowiązki prawników w tych kontekstach. Żadna szkoła prawnicza nigdzie nie przygotowuje lepiej absolwentów do pracy w sektorze prywatnym, publicznym lub w interesie publicznym w Chinach i Stanach Zjednoczonych, prawa zwyczajowego i prawa cywilnego na wschodzie i zachodzie, a wszystko to w ramach jednego programu nauczania.

GLOBAL LAW FAIR

Pierwsze coroczne Global Law Fair wprowadzi uczestników do wyjątkowych szkół prawniczych z całego świata. Zarejestruj się, korzystając z tego formularza, aby dowiedzieć się, jak rozwijać swoją karierę poprzez studia międzynarodowe, możliwości stypendialne dla studentów zagranicznych i nie tylko.

Daktyle:
Piątek, 20 listopada 2020 r
Sobota, 21 listopada 2020 r

Czas:
12: 00-14: 00 GMT (sprawdź lokalną strefę czasową)

Sesje odbywają się w różnych terminach, aby dostosować się do różnych harmonogramów. Te same szkoły będą obecne w obu terminach i przedstawią tę samą prezentację w obu terminach.

Uczestniczące szkoły prawnicze:
Uniwersytet Aix Marseille Wydział Prawa (Francja)
Bucerius Law School (Niemcy)
Deakin Law School (Australia)
FGV Direito SP (Brazylia)
IE Law School (Hiszpania)
Indiana University Maurer School of Law (Stany Zjednoczone)
Jindal Global Law School (Indie)
Peking University School of Transnational Law (Chiny)
Wydział Prawa Uniwersytetu Sztokholmskiego (Szwecja)
Uniwersytet Chile Wydział Prawa (Chile)
University of Iowa College of Law (Stany Zjednoczone)
Uniwersytet w Lozannie Wydział Prawa (Szwajcaria)

Więcej informacji o wydarzeniu e-mail: [email protected] .

Funkcje kampusu

Lokalizacja

STL znajduje się w południowym mieście Shenzhen. Shenzhen, szybko rozwijająca się metropolia zamieszkiwana przez 12 milionów ludzi, od czasu utworzenia w 1979 roku pierwszej specjalnej strefy ekonomicznej w Chinach, stale się rozwija. Obecnie Shenzhen jest nie tylko głównym ośrodkiem najludniejszej prowincji Chin, Guangdong , ale także liderem rynku w całych Chinach i wyjątkowym obszarem, w którym łączą się wielkie systemy prawne świata i wpływają na transgraniczne postępowanie. Miasto jest ostoją biotechnologii, logistyki i przemysłu nowych energii, a swoje siedziby mają tu takie firmy jak Huawei i Tencent . Na światowej scenie Shenzhen również odcisnęło swoje piętno; w 2008 roku zostało nazwane Miastem Designu UNESCO, a w 2011 roku było gospodarzem 26 Letniej Uniwersjady.

Geograficznie i gospodarczo Shenzhen jest również ściśle zintegrowane z Hongkongiem, z którym dzieli granicę. Rozbudowane opcje transportu publicznego łączą oba miasta z centrum, można zwiedzać Hongkong autobusem, metrem i promem. Z łącznym PKB wynoszącym ponad 650 miliardów dolarów, region Shenzhen-Hong Kong jest jednym z największych obszarów metropolitalnych na świecie.

Dzięki wyjątkowemu położeniu geograficznemu, innowacyjnemu duchowi i najnowocześniejszym perspektywom, Shenzhen stopniowo staje się zaawansowanym miastem łączącym się ze światem.
https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3023330/beijing-unveils-detailed-reform-plan-make-shenzhen-model-city

  Rankingi

  Uniwersytet Pekiński

  Peking University ("PKU") jest najstarszym uniwersytetem w Chinach i jednym z najbardziej wyróżniających się i prestiżowych uniwersytetów badawczych na świecie. Zarówno QS World University Rankings, jak i Times of Higher Education umieściły PKU na 23 miejscu wśród uczelni o najwyższej renomie akademickiej na rok 2021.

  Lokalizacje

  • Shenzhen

   Peking University School of Transnational Law, Room 410, 2199 Lishui Road, Peking University, University Town Xili, Nanshan District , 518055, Shenzhen

   pytania