Keystone logo
Université Paris-Panthéon-Assas | Mauritius Campus

Université Paris-Panthéon-Assas | Mauritius Campus

Université Paris-Panthéon-Assas | Mauritius Campus

Wstęp

Uniwersytet Paris-Panthéon-Assas: wiodąca światowa szkoła prawnicza na Mauritiusie

Uważany za wiodącą szkołę prawniczą we Francji, Uniwersytet Paris-Panthéon-Assas jest obecny na Mauritiusie od 2015 roku, gdzie oferuje tytuł LL.B. (z wyróżnieniem), tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii i finansów (z wyróżnieniem) oraz tytuł LL.M. Międzynarodowe prawo gospodarcze, wszystkie prowadzone w języku angielskim. Uniwersytet Paris-Panthéon-Assas, kolebka prawa francuskiego, przyjął w 2011 roku ambitną strategię internacjonalizacji, która obejmowała utworzenie zagranicznych kampusów w Singapurze, Mauritiusie i Dubaju.

3-letnie programy LL.B., 3-letnie BA (z wyróżnieniem) i 10-miesięczne programy LLM są prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Paris-Panthéon-Assas, a także praktyków prawa i specjalistów posiadających międzynarodową i lokalną wiedzę specjalistyczną.

LL.B. Struktura kursu została zaprojektowana tak, aby spełniać wymagania zarówno studentów krajowych, jak i zagranicznych, z opcjonalnymi strumieniami obejmującymi prawo zwyczajowe, prawo cywilne, prawo maurytyjskie, prawo międzynarodowe i prawo porównawcze. Studenci korzystają zatem ze światowej klasy szkoleń w zakresie mieszanego systemu prawnego w kraju oraz w innych dziedzinach prawa, co umożliwia im kontynuowanie studiów lub kariery za granicą.

LL.M. Kurs międzynarodowego prawa gospodarczego jest podobny do tych oferowanych na kampusach w Paryżu, Dubaju i Singapurze i ma na celu spełnienie wymagań zarówno prawników, jak i nieprawników, którzy chcą przenieść swoją karierę na wyższy poziom.

Bachelor of Arts (BA) w dziedzinie ekonomii i finansów (z wyróżnieniem) to 3-letni program z wyróżnieniem, którego celem jest zapewnienie studentom solidnej bazy w zakresie umiejętności teoretycznych, ilościowych i analitycznych, niezbędnych do kontynuowania studiów na wysoce selektywnych studiach magisterskich jak dalsze kariery w obszarach biznesu, data science i finansów. Program studiów licencjackich słynie z wyjątkowej selektywności i uznania we francuskich rankingach, a Uniwersytet Paris-Panthéon-Assas niezmiennie utrzymuje czołową pozycję we Francji, zwłaszcza w dziedzinie ekonomii i zarządzania, gdzie wyróżnia się pod względem integracji zawodowej absolwentów i potencjał zarobkowy*.

Długotrwałe zaangażowanie

Obecnie uniwersytet bardziej niż kiedykolwiek angażuje się w rozwój swojej obecności za granicą, w szczególności na Mauritiusie. Obejmuje to zmodernizowane pomieszczenia z salonem i biblioteką studencką, biura dla oddanego personelu, a także nową technologię audio i wideo, która poprawia jakość nauczania twarzą w twarz lub (w wyjątkowych okolicznościach, gdy jest to wymagane) online. Według profesora Anthony'ego Mergeya, dziekana kampusu na Mauritiusie: „Odnowione pomieszczenia, a także stały wzrost liczby studentów lokalnych i międzynarodowych odzwierciedlają zainteresowanie i znaczenie naszych programów. Naszym celem jest poszerzenie naszego zasięgu w nadchodzących latach poprzez oferowanie szerszej oferty kursów na poziomie licencjackim, podyplomowym i menadżerskim. ”

Życie na Mauritiusie

 • Bankowość: Na Mauritiusie działa wiele instytucji finansowych oferujących kompleksową ofertę produktów i udogodnienia bankowe. Główne banki na Mauritiusie to między innymi MCB, SBM, Bank One, Afrasia i MPCB. Istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które zaspokoją Twoje osobiste potrzeby. Będziesz musiał złożyć wniosek o ubezpieczenie medyczne, aby móc kontynuować studia w Uniciti Education Hub. Możesz ubiegać się o taki dokument w swoim kraju lub na Mauritiusie.
 • Catering: Mauritius może pochwalić się mieszanką kultur przełożoną na swoją kuchnię. Podczas podróży po wyspie będziesz delektować się mnóstwem różnych smaków i potraw kulturowych, od kuchni chińskiej, indyjskiej, europejskiej i innych lokalnych z charakterystycznym przygotowaniem. Poczuj to samo mauretańskie powitanie w restauracjach i przekąskach.
 • Transport i jazda: Mauritius to kraj z ruchem lewostronnym, o dużym natężeniu ruchu na głównych drogach łączących miasta. Zakup samochodu może być dość kosztowny, ale podróż autobusem jest bezpłatną alternatywą.
 • Podróż, wiza i szczepionka: Przed wyjazdem potrzebujesz zaktualizowanego paszportu, ważnego co najmniej sześć miesięcy po opuszczeniu Mauritiusa. Twoja wiza studencka zostanie Ci wydana przez Uniciti Education Hub lub za pośrednictwem instytucji, w której się zapisałeś. Urząd Paszportów i Imigracji jest organem regulacyjnym, który wydaje wizę po przyjęciu. Warto wiedzieć, że władze lokalne mają prawo odrzucić wniosek wizowy bez uprzedzenia. Przed podróżą na Mauritius nie ma obowiązkowych szczepień.

Funkcje kampusu

Wyjątkowe doświadczenie studenckie na Mauritiusie

Gospodarzem Uniwersytetu Paris-Pantheon-Assas jest Uniciti Education Hub z siedzibą w Pierrefonds.

 • Sala wykładowa: sala wykładowa, z której korzystają studenci, umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym przez Internet oraz transmisję zajęć na żądanie.
 • Centrum zasobów: fizyczna biblioteka rezerwowa, w której przechowywane są materiały referencyjne do konsultacji na miejscu przy użyciu komputerów, drukarek i miejsca do nauki.
 • Restauracja Square Root & Vatel: restauracje studenckie dostępne na terenie kampusu.
 • Obiekty sportowe: SPARC to najnowszy i największy obiekt multisportowy zlokalizowany na zachodnim wybrzeżu Mauritiusa. SPARC oferuje najlepsze doświadczenia w zakresie zdrowia, kondycji, sportu i rekreacji, aby znacznie poprawić życie naszych uczniów. Więcej informacji tutaj.
 • Połączenia internetowe i telefoniczne: bezpłatny dostęp do Wi-Fi na terenie kampusu.

  Lokalizacje

  • Quatre Bornes

   Royal Road, Pierrefonds , 72448 , Quatre Bornes

  pytania