Keystone logo
Marquette University Law School Prawo rodzinne
Marquette University Law School

Prawo rodzinne

Request duration

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Prawo rodzinne reguluje prawa i obowiązki osób pozostających ze sobą w bliskich i opiekuńczych związkach. Nasze zróżnicowane społeczeństwo, które obejmuje osoby o bardzo różnych przekonaniach politycznych i religijnych, przedstawia ciągle zmieniający się krajobraz prawny, w którym definicje małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa ulegają zmianom, ale zwykli ludzie muszą sobie radzić i nawiązywać, utrzymywać lub zrywać ważne relacje jak wymagają tego okoliczności. Praktyka prawa rodzinnego daje prawnikom możliwość pomocy klientom w niektórych najważniejszych i najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Obecnie prawo rodzinne obejmuje znacznie więcej niż tylko rozwód i obejmuje takie zagadnienia, jak adopcja, ojcostwo, małżeństwo, związek rodzic-dziecko, maltretowanie dzieci i przemoc domowa.

Prawnicy, którzy praktykują prawo rodzinne, muszą rozwijać doskonałe umiejętności w zakresie kontaktów międzyludzkich i muszą być biegli w rozmowach kwalifikacyjnych, doradztwie dla klientów, negocjacjach i przygotowaniach do procesu, oprócz opanowania różnych przepisów stanowych i federalnych, które regulują stosunki rodzinne.

Marquette Law School ma stale rozwijający się program nauczania, który przygotowuje studentów do praktyki we wszystkich dziedzinach prawa rodzinnego. Oprócz podstawowego kursu prawa rodzinnego, Law School oferuje kursy, takie jak rodzic, dziecko i państwo, prawo rodzinne i ADR, oraz seminaria na takie tematy, jak adopcja i maltretowanie dzieci. Nasi studenci mogą wybrać warsztaty (np. Warsztaty Guardian-Ad-Litem) lub nadzorowane programy zajęć terenowych z różnymi powiatowymi sądami rodzinnymi lub organizacjami pomocy prawnej w regionie. Mamy również wolontariat studencki i zajęcia grupowe: na przykład wielu uczniów należy do Towarzystwa Prawa Dzieci i Rodziny lub wolontariuszy w Self Help Desk w sądzie rodzinnym hrabstwa Milwaukee.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • LLM Prawo rodzinne - pełny etat
  • Online United Kingdom
 • LLM Prawo rodzinne - w niepełnym wymiarze godzin
  • Online United Kingdom
 • LLM Prawo rodzinne - pełny etat
  • London, Wielka Brytania
  • UK Online, Wielka Brytania