Keystone logo
Leiden University LLM Zaawansowane studia w europejskim i międzynarodowym prawie praw człowieka
Leiden University

LLM Zaawansowane studia w europejskim i międzynarodowym prawie praw człowieka

Leiden, Niderlandy

1 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 19 300 / per year *

W kampusie

* w pełnym wymiarze godzin dla wszystkich studentów: 19,300. W niepełnym wymiarze godzin dla wszystkich studentów: 9 650 euro

Wstęp

Kiedy prawa człowieka są naruszane przez dane państwo lub społeczeństwo, czy skuteczniejsze jest wykorzystanie krajowych, regionalnych czy międzynarodowych mechanizmów ochrony praw człowieka w celu rozwiązania problemu? I jak różne uwarunkowania polityczne, społeczne i kulturowe wpływają na działanie tych mechanizmów? Kwestie te są głównym tematem naszego zaawansowanego programu studiów magisterskich Prawo w europejskich i międzynarodowych prawach człowieka.

Co pociąga ten program mistrza?

Prawa człowieka są zagrożone we wszystkich społeczeństwach. Chociaż różne krajowe, regionalne i międzynarodowe instrumenty ochrony praw człowieka zostały opracowane w celu ochrony praw człowieka wszystkich ludzi, niektóre z nich są bardziej skuteczne niż inne w określonych sytuacjach. W ramach programu European and International Human Rights Law Advanced Master porównasz funkcjonalność różnych mechanizmów ochrony, które są obecnie stosowane. W tym celu będziesz nie tylko studiować "prawo w książkach", ale także "prawo w działaniu". Dowiesz się również, w jaki sposób promowanie praw człowieka może wymagać różnych strategii w różnych warunkach politycznych, społecznych i kulturowych. Doświadczysz tego również podczas wyjazdu studyjnego do Strassbourga i/lub Genewy.

Dlaczego warto wybrać Europejskie i Międzynarodowe Prawo Praw Człowieka na Uniwersytecie w Lejdzie?

Będąc studentem europejskiego i międzynarodowego programu studiów zaawansowanych praw człowieka, skorzystasz z:

  • Instruktorzy-eksperci: Oprócz uczenia się w oparciu o wiedzę naszych pracowników akademickich, będziesz uczestniczyć w wykładach, kursach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych przez uznanych ekspertów w dziedzinie praw człowieka pracujących dla ONZ, UE, organizacji pozarządowych lub innych organizacji.
  • Praca zmieniająca życie: Dowiesz się, jak rozwinąć swój własny głos, aby przemawiać w imieniu ludzi na świecie, którzy w przeciwnym razie mogliby zostać uciszeni. Staniesz się skutecznym rzecznikiem promowania podstawowych praw i podstawowych wolności, które są nieodłączne dla wszystkich ludzi.
  • Doskonała reputacja: Leiden Law School ma doskonałą reputację w dziedzinie badań i edukacji na temat praw człowieka.

Więcej powodów, dla których warto studiować europejskie i międzynarodowe prawo praw człowieka na Uniwersytecie w Lejdzie.

Czy europejskie i międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka jest właściwym programem dla ciebie?

Chcesz aktywnie działać na rzecz ochrony praw człowieka ludzi na całym świecie? Czy jesteś zainteresowany zastosowaniem swojej wiedzy z zakresu praw człowieka w rzeczywistych warunkach politycznych, społecznych i prawnych? W takim razie jest to program dla Ciebie. Powinieneś także mieć wystarczające doświadczenie w dziedzinie prawa.

Rekrutacja

Program

Idealni studenci

O szkole

pytania