Keystone logo
KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

Wstęp

Wiadomość Deana

U zarania XXI wieku, Law School z Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju szybko zaczyna podejmować bezprecedensowe wyzwania związane z wielką zmianą struktury światowej, a także ważne możliwości synchronizacji z reformą systemu w Chinach.

Doskonale wiemy, jak ciężka praca jest potrzebna do ustanowienia fundamentu i jak trudno jest wyprzedzić zbiegów. Jednak nasz wydział i wszyscy studenci, po 6 latach pokonywania wielkich trudności w pionierskiej pracy i zadowalających początkowych osiągnięć, udowodnili, że możemy zrealizować oczekiwany cel bycia „czołowym krajowym i międzynarodowym znanym” w krótszym czasie. jeśli celowo wykorzystamy „zalety spóźnialskiego”, aby uzyskać „skokowy rozwój”. To marzenie trwające 110 lat, a także zobowiązanie do nowego tysiąclecia.

121836_shanghai-jiao-tong-university-3947435_640.jpg

Spoglądając wstecz na historię, widzimy, że założyciele naszej poprzedniczki - Nanyang Public School od samego początku wyznaczyli zasadę edukacji jako kultywowanie nowych talentów menedżerskich „Specializing Politics” w celu promowania modernizacji państwa. W Specjalnej Klasie Studiów Zachodnich utworzonej w 1901 r., Profesor dr Cai Yuanpei był głównym wykładowcą, prowadząc zajęcia z konstytucjonalizmu, prawa międzynarodowego i inne. Można to nazwać początkiem nowoczesnej edukacji prawniczej w Chinach. Z naszego kampusu Xuhui czterech wybitnych absolwentów wkroczyło na arenę krajową, a nawet międzynarodową: Shao Lizi, negocjator pokojowy, który miał położyć kres wojnie domowej w Chinach; Wang Chonghui, elita rządząca o wysokich osiągnięciach w dziedzinie prawa; Huang Yanpei, zawodowy pedagog, który pomógł zrealizować dialog na rzecz ustanowienia kraju z długoterminowym pokojem i stabilnością poprzez demokrację; oraz Xu Mo, pierwszy chiński sędzia w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ w Hadze. Reprezentowali chwalebną tradycję Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju w zakresie „gromadzenia filarów państwa” i przedstawili konkretne modele poprawy przyszłej edukacji i badań prawniczych.

Podsumowując, przeszłe opowieści mogą tworzyć interesujące zbiegi okoliczności. Oto jeden, kiedy w 1896 roku powstała Nanyang Public School, dr John C. Ferguson, który ukończył Boston University w USA, przyjął zaangażowanie w charakterze nadzorcy odpowiedzialnego za projekt pomieszczeń Szkoły i system nauczania. W 2007 r., Kiedy Wydział Prawa Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju wstępnie ukształtował się i potrzebował impulsu do rozwoju, pan Leo KoGuan, amerykański chiński przedsiębiorca, hojnie przekazał fundusze na odbudowę budynku prawa i poprawę ogólnych warunków nauczania i badań. Ta zbieżność rodzi bogate skojarzenia i poczucie misji: nasz proces od teraz będzie uosobieniem historii świetności naszego uniwersytetu, będzie godny dogmatu reformy komunikacji cywilizacji zachodniej i wschodniej, a także będzie obejmował interakcję supermocarstw po obu stronach Oceanu Spokojnego i badanie nowych sposobów rządzenia w ramach projektów instytucjonalnych.

Zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji, Law School of Shanghai Jiao Tong University została nazwana KoGuan School of Law. Możemy przewidzieć możliwości, jakie przyniosła nam zmiana w 2008 r., „Pierwszy rok wolontariuszy”, na początek nowego społeczeństwa obywatelskiego i utworzenie łoża siewnego niezbędnego do kultywowania filarów państwa dostosowującego się do nowej sytuacji XXI wiek. Zgodnie z przyszłym planowaniem uniwersytetu edukacja prawna i badania będą w przyszłości przedmiotem priorytetowym, ważnym elementem wymaganym do budowy światowej klasy uniwersytetu, a także wyróżnieniem w szkołach lub wydziałach sztuk wyzwolonych i nauk społecznych dla „Selective Pursuit of Excellence”. Aby zrealizować powyższe szlachetne ambicje, musimy wykorzystać całą naszą mądrość i podjąć wspólne wysiłki, aby zbudować KoGuan School of Law jako bazę do kultywowania wybitnych talentów, pałac do studiowania zasad instytucji i teorii praworządności oraz forum do prowadzenia dialogu z kolegami z międzynarodowej społeczności akademickiej. To nasza obietnica dla nowego wieku.

Aby spełnić naszą obietnicę, zapewnimy odpowiednią przestrzeń dla naszego wydziału, aby pokazać swoje umiejętności i osiągnąć osobisty rozwój, a także pozostawić otwarte drzwi dla talentów krajowych i zagranicznych. Zbierzemy zespół elit prawnych najwyższej klasy o wspólnych celach i wysokich osiągnięciach, którzy poświęcą się badaniom prawnym, nauczaniu i sprawiedliwości. Ustanowimy tutaj nową społeczność interpretacyjną, aby zapewnić niezbędny fundament wiedzy dla umocnienia demokracji i porządku prawnego Chin.

Wybierając KoGuan School of Law, bez względu na to, czy jesteś uczonym, czy studentem, wybrałeś doskonałość! Oczekujemy cię stąd.

KONG Xiangjun (Dean, KoGuan profesor prawa)

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University","author_url":"","source":""}" alt="137807_Student6.jpg" />

137807_Student6.jpg

Przegląd Historyczny

Pod koniec XIX wieku Sheng Xuanhuai wraz z grupą ludzi przewidujących założył szkołę publiczną Nanyang w Szanghaju - poprzednika Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju - w przekonaniu, że „najwyższym priorytetem dla wzmocnienia narodu jest kultywować talenty i kultywować talenty, musimy najpierw prowadzić dobre szkoły ”. 14 grudnia 1920 r. Szkoła została przemianowana na Uniwersytet Jiao Tong.

Wykształcenie prawnicze na uniwersytecie wywodzi się ze specjalnego programu politycznego oferowanego w okresie Nanyang Public School. Program nauczania, któremu przewodniczył pan Cai Yuanpei, został zainicjowany w 1901 roku i obejmował kursy z konstytucji, międzynarodowego prawa publicznego i traktatów międzynarodowych. Z tej klasy pochodzili wybitni absolwenci, tacy jak Xu Mo, Li Shutong (mistrz Hong Yi) i Wang Chonghui. Xu Mo był pierwszym chińskim sędzią w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ, Li Shutong był pierwszym uczonym tłumaczącym i wprowadzającym prace prawnicze z Zachodu, a Wang Chonghui był pierwszym ministrem spraw zagranicznych rządu Republiki Chińskiej, który podpisał Karty Narodów Zjednoczonych jako delegat rządu chińskiego i dwukrotnie mianowany sędzią w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości ONZ.

Historię Law School of Shanghai Jiao Tong University można prześledzić od Wydziału Nauczania i Badań Prawa utworzonego w 1986 r. Po sześciu latach badań, program studiów prawniczych został formalnie ustanowiony w 1992 r. Pierwsza grupa studentów w prawo zostało przyjęte w 1993 roku, tym samym rozpoczynając nowoczesną historię kształcenia zawodowego na uniwersytecie. W 1996 r. Utworzono Departament Prawa, który uzyskał prawo nadawania stopnia magistra prawa w 1998 r. 8 czerwca 2002 r. Utworzono Szkołę Prawa, a na pierwszą fazę budowy przeznaczono 25 milionów juanów. Szkoła prawnicza weszła zatem w okres szybkiego rozwoju.

31 lipca 2007 r. Leo KoGuan Foundation ze Stanów Zjednoczonych hojnie przekazała 30 mln USD na Law School na budowę budynku prawa na kampusie uniwersyteckim Xuhui, zaangażowanie znanych profesorów prawa, budowę marki akademickiej i rozwijanie talentów dla rządzenie krajem i nauczanie następnej generacji kierunków prawnych. W dniu 20 września 2008 r. Law School of Shanghai Jiao Tong University zmieniło nazwę na „Leo KoGuan School of Law Shanghai Jiao Tong University” w celu upamiętnienia wspaniałomyślnego aktu Fundacji Leo KoGuan. Od 2012 roku nasza szkoła znajduje się w pierwszej setce szkół prawniczych przez rankingi QS World University przez trzy kolejne lata. Obecnie międzynarodowe programy w KoGuan School of Law obejmują SJD Program, LL.M. Program, programy letnie w chińskim prawie, program Visiting Scholars / Students Program oraz Student Exchange Programs.

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University","author_url":"","source":""}" alt="137808_Student7.jpg" />

137808_Student7.jpg

Aby uzyskać więcej informacji: href = "http://en.law.sjtu.edu.cn/

Lokalizacje

  • Shanghai

    KoGuan Law School Shanghai Jiao Tong University 800 Dong Chuan Road Minhang District, Shanghai, 200240, Shanghai

    pytania