Globalny mistrz międzynarodowego prawa sportowego
CZAS TRWANIA
1 Years
JĘZYKI
Hiszpański
TEMPO
Pełny etat, Niepełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Sep 2025
CZESNE
Zapytaj o opłaty za naukę
FORMACIE STUDIÓW
Mieszany, W kampusie
Wstęp
Zanurz się w miejską rewolucję z ISDE
Magister nieruchomości, urbanistyki, środowiska i inteligentnych miast w ISDE wyróżnia się jako wiodący program dla profesjonalistów pragnących wpłynąć na zrównoważony rozwój miast. Ten wyjątkowy mistrz łączy zaawansowaną teorię z prawdziwą praktyką, oferowaną przez zespół wysokiej klasy profesjonalistów, którzy obecnie prowadzą projekty transformacyjne w branży. Dołączając do tego programu, nie tylko opanujesz techniczne i prawne aspekty nowoczesnego planowania urbanistycznego, ale także staniesz się częścią rozwiązania bieżących wyzwań środowiskowych. Koncentrując się na innowacjach i technologii, ten magister przygotowuje Cię do przewodzenia w tworzeniu inteligentniejszych i bardziej zrównoważonych miast, zapewniając narzędzia do wyjątkowej kariery na globalnej arenie nieruchomości i planowania przestrzennego.
To jest dla osób...
Innowacyjni specjaliści skupieni na zrównoważonym rozwoju i technologii rozwoju obszarów miejskich. Idealny dla tych, którzy chcą połączyć wiedzę prawniczą z zaawansowanymi strategiami planowania miejskiego, przygotowując się do prowadzenia projektów transformacyjnych w inteligentnych i zrównoważonych miastach. Jest idealny dla osób zaangażowanych w rozwój zawodowy i wdrażanie praktycznych rozwiązań współczesnych wyzwań miejskich.
Kto szuka...
Aby zagłębić się w planowanie urbanistyczne, nieruchomości, środowisko i inteligentne miasta. Uczestnicy pragną przewodzić transformacji przestrzeni miejskich, integrując zrównoważony rozwój i technologię. Celem jest osiągnięcie zaawansowanego zrozumienia tych dziedzin poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w rzeczywistych kontekstach miejskich. Koncentrują się na rozwoju wszechstronnego profilu zawodowego, zdolnego do dostosowywania się i reagowania na aktualne wyzwania środowiskowe i miejskie.
Zostać...
Aby stać się innowacyjnymi liderami, przygotowanymi do stawiania czoła złożonym wyzwaniom miejskim i rozwiązywania ich, promując zrównoważony rozwój i wydajność. Program ten przeznaczony jest dla tych, którzy pragną pozytywnie wpływać na przyszłość miast za pomocą środków prawnych, w dynamicznym i stale rozwijającym się sektorze.
Firmy, które projektują, prowadzą i realizują to szkolenie:
Przekształć miasta jutra
Magister nieruchomości, urbanistyki, środowiska i inteligentnych miast w ISDE łączy zaawansowaną wiedzę z praktycznymi zastosowaniami, w tym współpracą z liderami branży i innowacyjnymi projektami. Ten wyjątkowy program przygotowuje specjalistów do przewodzenia transformacji przestrzeni miejskich, wyposażając ich w umiejętności pozwalające stawić czoła współczesnym wyzwaniom i promować zrównoważony rozwój. Absolwenci wyróżniają się umiejętnością wdrażania inteligentnych rozwiązań w planowaniu urbanistycznym, zwiększając ich możliwości na globalnym rynku nastawionym na zrównoważony rozwój.
Wydział
Deva Kumara Parmara
Dev jest międzynarodowym prawnikiem zajmującym się sportem i głównym dyrektorem firmy Parmars, która ma siedziby w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Został powołany do palestry przez Honorowe Towarzystwo Wewnętrznej Świątyni i ma wcześniejsze doświadczenie w obronie w sprawach karnych.
Parmars zapewnia kompleksowy pakiet usług partnerom-klientom, począwszy od federacji i klubów, po pośredników/agentów i samych sportowców. Dev nadzoruje całą pracę zarówno w sprawach spornych, jak i niespornych, występując jako doradca podczas przesłuchań ustnych na poziomie krajowym i międzynarodowym.
Dev został pochwalony za swoje skrupulatne przygotowanie i solidne argumenty. Starszy radca prawny zauważył jego umiejętność tworzenia wysokiej jakości projektów, a także jego kreatywne, ale wyjątkowe podejście do przygotowywania spraw. Jego etyka pracy została powszechnie pochwalona przez wielu rówieśników i liderów, a jego silna wiara w przekazywanie praktycznej wiedzy studentom na najwcześniejszych etapach zrobiła wrażenie na wielu na całym świecie. Dev pozostaje mentorem dla dziesiątek studentów i młodych profesjonalistów w Wielkiej Brytanii i za granicą, ściśle współpracując w tym zakresie z kilkoma szkołami wyższymi i uniwersytetami.
Dev został zaproszony do wystąpień w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej. W Wielkiej Brytanii występował jako wykładowca wizytujący i kierownik seminariów w różnych instytucjach, w tym na uniwersytetach w Cambridge i Oksfordzie oraz w London School of Economics. Ponadto został wezwany do wygłoszenia przemówienia przed Radą ds. Sprawiedliwości dla Młodzieży Anglii i Walii i współpracował z kilkoma londyńskimi gminami i grupami społecznymi w zakresie zapewniania różnych kursów dotyczących zawodu prawnika.
W 2012 roku Dev był nominowany do nagrody „Inspiring Person in the Community” Komitetu Organizacyjnego Londynu Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich oraz jako „Future Black Leader” firmy Barclays w rankingu Top 100 roku 2013.
Galeria
Program
PODSTAWOWE ZASADY PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO
- Konstytucyjne zasady rozwoju terytorialnego i miejskiego Ogólne zasady planowania urbanistycznego Podział władzy Państwo – Wspólnoty Autonomiczne (CCAA). Obowiązujące ustawodawstwo. Lista praw i obowiązków obywateli w sprawach związanych z rozwojem terytorialnym i miejskim. Podstawy reżimu gruntów. Publiczne dziedzictwo gruntów
URBANISTYKA
- Urbanistyka. Badanie porównawcze wspólnot autonomicznych (CCAA). Plany: przetwarzanie, zatwierdzanie, ważność. Generalny Plan Zagospodarowania Miasta (PGOU). Częściowe plany. Specjalne plany. Plany reform wewnętrznych. Plany i działania na terenach niezurbanizowanych. Katalogi i opracowania szczegółowe. Działania terytorialne o zasięgu ponadregionalnym. Dokument uzasadniający planowania przestrzennego. Reżim poza kolejnością: Obszary półskonsolidowane.
ZARZĄDZANIE MIASTEM
- Zarządzanie miastem: podstawowe pojęcia. Obowiązki miejskie w działaniach związanych z transformacją miast Systemy działań w hiszpańskim planowaniu urbanistycznym Techniki równomiernej dystrybucji Systemy działania Umowy miejskie Dostęp do rejestru nieruchomości działań miejskich. Zintegrowane Programy Działań: aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne. Przetwarzanie Zintegrowanych Programów Działań. Typologie zastosowań i budynków: współczynniki wagowe. Izolowany Program Działań: PAA. Obowiązek budowy i przymus budowy. Interwencja notarialna w działalność miejską. Działania miejskie i Ewidencja Nieruchomości w zakresie wywłaszczeń i zagospodarowania przestrzennego.
OCENY MIEJSKIE
- Wizja techniczna. Wizja prawna.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA MAJĄTEK
KONTROLA, PROMOCJA I DYSCYPLINA MIEJSKA: LICENCJE, WYKROCZENIA, PROCEDURY
- Licencje miejskie: Działania podlegające licencjom. Kompetencje, tryb i skutki licencji miejskiej. Licencje sektorowe i ich przetwarzanie. Licencja na występy i zajęcia publiczne. Ochrona legalności miejskiej. Inspekcja miejska. Wykroczenia miejskie i kary. Przestępstwa miejskie i kryminalne. Ochrona legalności miejskiej: jej przywrócenie. Zagadnienia wykonywania orzeczeń w sprawach miejskich. Dyscyplina miejska. Procedura sankcyjna w sprawach miejskich. Organy jurysdykcyjne, kompetencje i pozycja w procesie postępowania administracyjnego. Roszczenia stron. Postępowanie administracyjne. Postępowanie w jednej lub pierwszej instancji. Skrócona procedura. Tryb odwoławczy. Wykonywanie wyroków i procesów specjalnych.
BLOK OGÓLNY
- Środowisko gospodarcze. Sektor nieruchomości. Finanse Rynki kapitałowe Ogólne koncepcje wyceny nieruchomości Analiza inwestycji Modele finansowe Aktorzy rynku nieruchomości Deweloperzy Inwestorzy REIT (SOCIMIS) Finansiści Rynek kapitałowy Serwisanci, technicy i firmy doradcze Nowe technologie w nieruchomościach E-commerce: wpływ na sektor nieruchomości Blockchain i rynku nieruchomości Agencje internetowe
PROMOCJA I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI
- Negocjacje i zarządzanie konfliktami w branży nieruchomości. Urbanistyka i Administracja Publiczna. Due Diligence: aspekty prawne i techniczne istotne przy nabywaniu nieruchomości. Marketing i komercjalizacja nieruchomości. Obsługa i NPLs na rynku nieruchomości. Działalność w zakresie promocji nieruchomości: Konceptualizacja Materializacja: powiązanie techników, projektu i wykonania Finansowanie: pożyczki deweloperskie, finansowanie hipoteczne Rodzaje promocji: mieszkaniowe, usługowe, przemysłowe Zarządzanie poprzez spółdzielnie mieszkaniowe Wyjście i zbycie Przypadki praktyczne Rynek wynajmu mieszkań. Międzynarodowe inwestycje w nieruchomości: Europa Ameryka Repozycjonowanie aktywów i rewitalizacja miast. Konstrukcja: zasady, trendy, podstawy i projektowanie. Zrównoważony rozwój i trendy na rynku nieruchomości. Zarządzanie projektami: harmonogramy i zarządzanie projektami. Zarządzanie aktywami w celu zapewnienia rentowności: Biura Detal Hotele Logistyka
PLANOWANIE BUDYNKU
- Proces budowania: agenci, obowiązki, gwarancje. Aspekty prawne. Proces budowlany: podstawowe wymagania budowlane. Kodeks techniczny. Aspekty techniczne. Projekt techniczny: projekt podstawowy i wykonawczy. Kontrola jakości. Książka Budowlana. Specjaliści zaangażowani w budowę: Zarządzanie projektem i robotami. Obowiązki. Zarządzenia gminne: Naruszenia. Prawo do budowy w hiszpańskiej urbanistyce Wymagania: zgodność z obowiązkami miejskimi, podstawowe warunki gruntowe, stan nasłonecznienia, pozwolenie. Kompetencja podmiotowa Tytuł do zabudowy: własność, cesja, zmiana robót, prawo powierzchniowe, prawo do przewyższenia, koncesja administracyjna. Niedopełnienie obowiązku: dyscyplina i kary, egzekucja zastępcza. Infrastruktura: woda, prąd, telekomunikacja, gaz, energetyka fotowoltaiczna. Opracowanie projektów, projektów urbanizacyjnych i instalacyjnych. Pośrednictwo w obsłudze nieruchomości: Ochrona konsumentów. Horyzontalny reżim własności: elementy wspólne i prywatne. Spotkania właścicieli.
REHABILITACJA I REGENERACJA MIAST
ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI
KONTRAKT NIERUCHOMOŚCI Typowe umowy. Nowe kontrakty.
KONTROLA ŚRODOWISKA
- Ewolucja polityki środowiskowej. Prawo ochrony środowiska. Kompetencje środowiskowe. Obowiązki. Wcześniejsza interwencja środowiskowa. Regulacje międzynarodowe: Środowisko w UE. Instrumenty środowiskowej interwencji administracyjnej. System licencji środowiskowych. Wprowadzenie: rodzaje zanieczyszczeń. Ocena oddziaływania, rodzaje oddziaływania. Kontrola środowiska na terenach niezurbanizowanych. Kontrola środowiska w instalacjach. Planowanie środowiskowe instalacji. Komitet Techniczny ds. Planowania Środowiskowego. Udostępnianie problemów. Prawo brzegowe, prawo drogowe. Przepisy lotnictwa cywilnego. Przepisy przeciwpożarowe. Prawo zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska. Przepisy wodne: obieg wody, jakość wody, gospodarka wodna i warunki sanitarne. Odpady: Klasyfikacja, zagospodarowanie. Przepisy prawne. Systemy ponownego wykorzystania odpadów. Recykling. Zanieczyszczenie powietrza: chemiczne zanieczyszczenie powietrza. Systemy oczyszczania i oczyszczania. Zarządzanie emiterami. Zanieczyszczenie hałasem. Systemy zapobiegawcze. Naruszenia. Zanieczyszczenie gleby: wody gruntowe. Technologia i sterowanie: Przepisy. Efektywność energetyczna: ramy regulacyjne. Odnawialne energie.
SYSTEMY ZARZĄDZANIA ŚRODOWISKOWEGO
- Zdrowie środowiskowe: Zapobieganie ryzyku zawodowemu. Obowiązujące ustawodawstwo dotyczące ryzyka zawodowego: Kompetencje administracyjne.
PLANOWANIE TERYTORIALNE: GRUNTY NIEZURBANIZOWANE
- Plany specjalne na terenach niezurbanizowanych: przypadki praktyczne. Badanie oddziaływania na środowisko: aspekty techniczne. Obszary Specjalnej Ochrony Ptaków (OSO), LIC: Aspekty techniczne i prawne. Studia specjalne dotyczące gruntów niezurbanizowanych: ryzyko powodzi, erozja, plany ogólne dotyczące użytkowania i zarządzania. Studia krajobrazowe: Aspekty techniczne i prawne. Plan udziału społeczeństwa. Nielegalne użytkowanie i budynki na terenach niezurbanizowanych: możliwości regulacji. Praktyczne problemy komunalnego zagospodarowania gruntów niezurbanizowanych. Tereny niezurbanizowane objęte ochroną. Renowacja i integracja krajobrazu: - Program demontażu. Wniosek o raporty sektorowe: Archeologia, Hydraulika itp. Naruszenia na terenach niezurbanizowanych. Przestępstwa związane z planowaniem przestrzennym oraz ochroną dziedzictwa kulturowego i środowiska: Przypadki rzeczywiste.
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I ZMIANA KLIMATU
- Pojęcia ogólne, analiza globalna. Elementy zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój stosowany w sektorach produkcyjnych. Zrównoważony rozwój i polityki publiczne. Instytucje i organizacje międzynarodowe. Zrównoważony rozwój stosowany w firmach. Finansowanie projektu. Rozwój projektów międzynarodowych. Efektywność i możliwości biznesowe. Rozwój lokalny i rozwój zrównoważony: Agenda 21. Miejska strategia zrównoważonego rozwoju. Partycypacja obywatelska i samorząd lokalny. Przezroczystość. Integracja Szkolnej Agendy 21 z lokalnymi inicjatywami Agendy 21: Inicjatywy i doświadczenia. Zarządzanie obszarami naturalnymi i planowanie zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój energii.
KONCEPCJA I REGULAMIN
- Koncepcja inteligentnego miasta. Narodowy Plan Inteligentnych Miast. Agenda cyfrowa dla Hiszpanii. Publiczny podmiot gospodarczy Red.es. Standardy inteligentnych miast (SETSI): Standardy stowarzyszone z Komitetem AEN/CTN 178/SC1. Inteligentne wymiary. Proces budowy inteligentnego miasta. Realizacja projektów Smart City w Unii Europejskiej.
FINANSOWANIE INTELIGENTNYCH MIAST
- Dotacje publiczne. Fundusze europejskie. Fundusze FEDER oraz Strategia Zrównoważonego i Zintegrowanego Rozwoju Miast (EDUSI). Samofinansowanie. Generowanie miejskich zysków kapitałowych. Rewitalizacji obszarów miejskich. Polityki publiczne: tworzenie spółek publicznych ukierunkowanych na generację miejską. Dofinansowanie przez właścicieli gruntów. Szczególny nacisk na projekty ponownego dostosowania gruntów, projekty wywłaszczeń i Rady ds. odszkodowań. Finansowanie za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych, zwłaszcza funduszy kapitału zagranicznego.
TECHNICZNE TWORZENIE INTELIGENTNYCH MIASTA
- Wprowadzenie do rozwiązań technologicznych i projektów wdrażania Inteligentnych Miast. System Informacji Geograficznej (GIS). Rozwiązania 2D i 3D. Modelowanie informacji o budynku (BID). Zarządzanie i utrzymanie usług miejskich. Metryki i przejrzystość.
WSPÓŁPRACA PUBLICZNO-PRYWATNA MAJĄCA NA CELU TWORZENIE INTELIGENTNYCH MIASTA (PPP)
- Prawo umów sektora publicznego. Zasady i nowości. Elementy konstrukcyjne umowy. Przygotowanie umowy. Udzielenie zamówienia: Technika kontraktowania. Skutki, zmiany i rozwiązanie umów. Umowy budowlane. Umowy koncesyjne na roboty budowlane. Umowy serwisowe i prowizja za usługi. Umowy na dostawy. Analiza dyrektyw 2014/23/UE z dnia 26 lutego 2014 r. oraz 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r.
Możliwości związane z karierą
The Master's in Real Estate, Urban Planning, Environment, and Smart Cities at ISDE opens a wide spectrum of professional opportunities, preparing graduates to excel in the dynamic field of sustainable urbanism and smart cities. This program equips professionals not only with advanced technical competencies but also with essential skills to lead innovative and sustainable projects. Graduates are perfectly positioned for roles in urban consulting firms, public administrations, technology companies applied to urban planning, and international organizations dedicated to sustainable development. Moreover, the practical approach and global network provided by the master's facilitate access to careers in urban planning, project management in real estate, and strategic roles in the implementation of environmental policies and smart city technologies.
English Language Requirements
Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.