Keystone logo
Göttingen University LL.M. in Intellectual Property and Information Technology Law
Göttingen University

LL.M. in Intellectual Property and Information Technology Law

Göttingen, Niemcy

1 Years

Język angielski

Pełny etat

30 Jun 2024

Oct 2024

EUR 7800

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

LL.M. w europejskim i międzynarodowym prawie własności intelektualnej i technologii informatycznych (LIPIT) to program studiów podyplomowych ukierunkowany na dogłębne zrozumienie zagadnień prawnych wynikających z tworzenia i wykorzystywania dzieł literackich lub artystycznych, wynalazków mechanicznych lub naukowych, informacji cyfrowych i innych wartości niematerialne i prawne. Obejmuje różnorodne tematy, w tym prawa autorskie, patenty, znaki towarowe, telekomunikację, handel elektroniczny, bezpieczeństwo informacji i ochronę danych.

Ponieważ coraz częściej transakcje dotyczące własności intelektualnej i produktów technologii informatycznych przekraczają granice krajowe, niniejszy LL.M. Program ma charakter wyraźnie międzynarodowy i porównawczy. Przy badaniu współczesnych problemów prawa własności intelektualnej i IT często prezentowane są rozwiązania z różnych systemów prawnych, a regularnie omawiane i analizowane są sprawy obejmujące dwa lub więcej krajów. Jedną z konsekwencji takiego podejścia jest to, że Program ten jest odpowiedni dla prawników i innych specjalistów z różnych krajów i nie ogranicza się do jednej konkretnej jurysdykcji.

Oprócz międzynarodowego charakteru Programu, duży nacisk kładzie się na nawiązanie bezpośredniego powiązania z praktyką. Wiele zajęć prowadzonych jest przez doświadczonych prawników i innych praktyków. Na wykładach i seminariach zagadnienia prawne są rozpatrywane w dużej mierze poprzez analizę rzeczywistych spraw sądowych, identyfikację konkretnych wspólnych problemów i poszukiwanie skutecznych rozwiązań. Dzięki praktycznym warsztatom i projektom nowo nabyta wiedza jest dalej pogłębiana i rozwijana w łatwe do zastosowania umiejętności praktyczne.

Program Duration

Twoje studia w programie LIPIT trwają zwykle około roku (od października do września). W tym czasie będziesz musiał uzyskać 60 punktów ECTS, w tym 20 punktów za realizację pracy magisterskiej. Jeśli Twoje kształcenie na poziomie policealnym trwało krócej niż 4 lata, może być konieczne zdobycie większej liczby punktów, aby otrzymać tytuł LL.M. stopień. W takim przypadku nasz doradca edukacyjny pomoże Ci w opracowaniu indywidualnego planu studiów, który pozwoli Ci zdobyć wymaganą liczbę punktów bez przekraczania normalnego czasu trwania Programu.

Rekrutacja

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • LLM w zakresie technologii informatycznych i prawa własności intelektualnej
    • Brighton, Wielka Brytania
  • LL.M w zakresie własności intelektualnej
    • Concord, Stany Zjednoczone
  • LL.M./MSL w prawie własności intelektualnej
    • Washington, Stany Zjednoczone