Keystone logo
© CODE
Göttingen University

Göttingen University

Göttingen University

Wstęp

Uniwersytet w Getyndze stale plasuje się wśród najlepszych niemieckich instytucji szkolnictwa wyższego w różnych krajowych i międzynarodowych rankingach uniwersytetów. Od momentu założenia w 1737 r. zapewnia doskonałe możliwości studiowania i prowadzenia badań studentom i naukowcom z całego świata, w tym ponad 40 laureatom Nagrody Nobla. Poza instrukcjami i wskazówkami od wybitnych profesorów i innych ekspertów, studenci z Getyngi korzystają z dostępu do najwyższej klasy obiektów do nauki, na przykład Biblioteki Państwowej i Uniwersyteckiej w Getyndze, która jest jedną z największych bibliotek w Niemczech, zawierającą około 8 milionów pozycji i zapewniającą dostęp do licznych prawnych i innych naukowych baz danych.

Wydział Prawa Uniwersytetu w Getyndze cieszy się doskonałą reputacją w zakresie nauczania, badań i rozwoju zawodowego. Edukacja prawna jest tu silnie powiązana z praktyką, oferując zajęcia prowadzone nie tylko przez profesorów, ale także przez adwokatów, prawników firmowych i innych praktyków. Ponadto, wielu profesorów jest również aktywnych poza środowiskiem akademickim, na przykład jako doradcy prawni, członkowie komisji legislacyjnych lub sędziowie sądów najwyższych. Kolejnym atrakcyjnym aspektem Wydziału Prawa w Getyndze jest jego międzynarodowy charakter. Oprócz przyjmowania studentów z całego świata i zapewniania licznych możliwości wymiany, Wydział oferuje również zajęcia prowadzone przez profesorów wizytujących z innych krajów i jest zaangażowany w stałą współpracę międzynarodową za pośrednictwem różnych wyspecjalizowanych organów, takich jak Chińsko-Niemiecki Instytut Studiów Prawnych lub Europejska Akademia Prawa i ICT.

Funkcje kampusu

Lokalizacja w Getyndze stała się synonimem wysokiej jakości międzynarodowych badań. Aby zapewnić, że tak pozostanie w przyszłości, Uniwersytet w Getyndze, w tym Uniwersyteckie Centrum Medyczne i siedem lokalnych ośrodków badawczych pozauniwersyteckich połączyły siły, tworząc kampus w Getyndze.

    Lokalizacje

    • Göttingen

      Wilhelmsplatz 1 (Aula) Göttingen, 37073, Göttingen

    pytania