Keystone logo
Fordham University Law School

Fordham University Law School

Fordham University Law School

Wstęp

Programy LLM w Fordham Law School łączą rygorystyczne studia z ciepłym i przyjaznym otoczeniem, a wszystko to w samym sercu Nowego Jorku - prawnego, finansowego i kulturalnego kapitału kraju.

Program nauczania prawa Fordham oferuje idealną mieszankę kursów poświęconych dociekaniom teoretycznym oraz praktycznej ekspozycji. Studenci LLM mają możliwość zapisania się na kursy opracowywania, kliniki i staże, które oferują im praktyczne doświadczenie prawnicze. Studenci LLM mogą również ubiegać się o specjalne stanowiska pracowników w czasopismach prowadzonych przez studentów. Każdego roku studenci LLM zasiadają również w zarządach organizacji studenckich, takich jak Studenckie Stowarzyszenie Adwokackie.

Fordham Law oferuje elastyczność, aby dostosować się do dzisiejszych globalnych profesjonalistów. Studia możesz rozpocząć w sierpniu lub styczniu. Nasz program o podwójnej koncentracji pozwala studiować przez trzy semestry i mieć wyjątkową zaletę otrzymywania LLM w dowolnych dwóch obszarach naszej specjalizacji. Mamy solidny program wieczorowy, aby umożliwić pracującym studentom rozwój studiów. Nasza ścieżka zawodowa zapewnia zapracowanym profesjonalistom maksymalną elastyczność w planowaniu studiów w okresie do dwóch lat. Studenci mają również możliwość skorzystania z naszego Legal English Institute (LEI) na zasadzie punktowej w ramach programu podwójnej koncentracji LLM w prawie amerykańskim i drugiej wybranej przez siebie koncentracji.

Fordham Law ma najnowocześniejszy budynek, zaledwie kilka kroków od Lincoln Center for the Performing Arts, przecznice od Central Parku i kilka minut spacerem lub metrem od wszystkiego, co ma do zaoferowania Nowy Jork. Oprócz niezliczonych możliwości społecznych i kulturalnych, lokalizacja Fordham Law oferuje studentom niezrównany dostęp do sieci i innych możliwości zawodowych.

Profesorowie prawa Fordham są równie dobrze znani ze swojego nauczania, jak ze swoich stypendiów. Nasi wykładowcy poświęcają się doświadczeniu edukacyjnemu i robią to z osobistym akcentem. Nasz etatowy wydział uzupełnia kadra adiunktów, wywodzących się z najbardziej prestiżowych firm prawniczych, firm i organizacji międzynarodowych na świecie.

Programy LLM/Obszary specjalizacji

Nasze dziewięć programów studiów LLM opiera się na współzależnych zasadach globalizacji i specjalizacji.

Prawo bankowe, korporacyjne i finansowe

Studenci poszukujący LLM w prawie bankowym, korporacyjnym i finansowym zdobywają wyrafinowane zrozumienie struktury korporacyjnej, zrozumienie przepisów dotyczących rynków kapitałowych i instytucji finansowych oraz autentyczny wgląd w cele i strategie amerykańskich menedżerów i prawników biznesowych. W tym programie studenci zapisują się na kursy podstawowe, w tym na kursy korporacyjne, międzynarodowe prawo bankowe, prawo bankowe lub instytucje finansowe, i wybierają spośród szerokiej gamy dodatkowych kursów z zakresu prawa korporacyjnego, bankowego i finansowego oraz powiązanych tematów, takich jak upadłość, finanse przedsiębiorstw , ład korporacyjny, podatek od osób prawnych, niewypłacalność transgraniczna, fuzje i przejęcia oraz regulacja i egzekwowanie papierów wartościowych.

Zgodność korporacyjna

Program Corporate Compliance LLM jest pierwszym tego typu programem w Stanach Zjednoczonych. Studenci zostaną przeszkoleni w zakresie umiejętności niezbędnych dla każdego profesjonalisty w tej dziedzinie o szybko pojawiającym się i rosnącym znaczeniu, które często ma zasięg globalny. Studenci poznają podstawowe ramy regulacyjne, rolę doradcy wewnętrznego, korporacyjnego biura ds. Zgodności i różne elementy zgodności. Ten program LLM jest również dostępny online.

Prawo mody

Studenci LLM w programie Fashion Law będą studiować z najwybitniejszymi wykładowcami w tej dyscyplinie - w tym zarówno naukowcami, jak i specjalistami z branży - w Nowym Jorku, stolicy światowego przemysłu modowego.

Poznasz to, co zdefiniowaliśmy jako cztery filary prawa mody:

  • własność intelektualna
  • biznes i finanse, w tym takie obszary jak inwestycje, prawo pracy, nieruchomości
  • handel międzynarodowy i regulacje rządowe, w tym zrównoważony rozwój, prywatność i kwestie związane z technologią do noszenia
  • kultura konsumpcyjna i prawa obywatelskie

Zyskasz także bezpośredni dostęp do wydarzeń i możliwości nawiązywania kontaktów za pośrednictwem organizacji non-profit Fashion Law Institute. Jest to pierwsze na świecie centrum zajmujące się prawem i biznesem związanym z modą, powstałe przy pomocy Rady Projektantów Mody Ameryki, a jego siedziba mieści się przy Fordham Law.

Prawo własności intelektualnej i prawo informatyczne

Unikalny program Fordham Law w zakresie prawa własności intelektualnej i technologii informacyjnej łączy klasyczne badanie praw własności intelektualnej z szybko rozwijającą się dziedziną prawa informatycznego. Studenci studiują podstawowe i zaawansowane kwestie dotyczące praw własności intelektualnej w prawie autorskim, patentowym i dotyczącym znaków towarowych, a także poznają kwestie, które leżą na czele dzisiejszego cyfrowego społeczeństwa informacyjnego, takie jak cyberprzestępczość, handel elektroniczny, prawo dotyczące prywatności informacji i prawo internetowe.

Międzynarodowe prawo handlowe i handlowe

Program LLM w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego i handlowego przygotowuje studentów do sprostania wyzwaniom coraz bardziej globalnej gospodarki, zapewniając im wiedzę i szkolenia potrzebne do obsługi złożonych transakcji transnarodowych, które definiują obecne środowisko prawne i biznesowe. Studenci wybierają kursy z ewoluującego programu nauczania, który odzwierciedla aktualnych globalnych graczy potęgujących się ekonomią.

Międzynarodowe rozwiązywanie sporów

Międzynarodowy program rozwiązywania sporów oferuje studentom możliwość dogłębnego zbadania, zarówno z perspektywy teoretycznej, jak i praktycznej, różnych opcji rozstrzygania sporów, a zwłaszcza zbadania, w jaki sposób są one rozgrywane na arenie międzynarodowej. Zagraniczni studenci rozwiną ogólne uznanie dla amerykańskiego systemu prawa zwyczajowego i poznają niektóre szczególne cechy amerykańskiego modelu postępowania sądowego.

Międzynarodowe Prawo i Sprawiedliwość

Program Międzynarodowe Prawo i Sprawiedliwość oferuje studentom możliwość zdobycia zaawansowanego zrozumienia ochrony i promocji praw człowieka na poziomie międzynarodowym, regionalnym i krajowym. Ten stopień jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które pracują lub zamierzają kontynuować karierę w sektorze publicznym, w tym prawników wysokiego szczebla i liderów organizacji pozarządowych i naukowców.

Prawo nieruchomości

Program prawa nieruchomości zapewnia studentom solidne podstawy w zakresie prawa nieruchomości, w tym kluczowe obszary, takie jak finansowanie nieruchomości, leasing mieszkaniowy i komercyjny, użytkowanie gruntów, niedrogie mieszkania, prawo ochrony środowiska, prawo korporacyjne, podatki i powiązane dziedziny prawa. Program jest przeznaczony dla prawników, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawa nieruchomości lub otworzyć nowe możliwości kariery w branży nieruchomości.

Prawo USA (dostępne również online)

Program prawa amerykańskiego jest przeznaczony dla studentów, którzy ukończyli podstawowe wykształcenie prawnicze w kraju prawa cywilnego i są zainteresowani wprowadzeniem do podstawowych zasad amerykańskiego systemu prawnego i podstawowych pojęć prawa amerykańskiego. Studenci tego programu mają elastyczność w opracowywaniu programu nauczania z zakresu prawa amerykańskiego, który odpowiada ich konkretnym potrzebom i zainteresowaniom. Ten program LLM jest również dostępny online.

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

  • New York

    West 62nd Street,150, 10023, New York

pytania