Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
Fordham University Law School

Fordham University Law School

Fordham University Law School

Wstęp

Programy LLM w Fordham Law School łączą rygorystyczne studia z ciepłym i przyjaznym otoczeniem, a wszystko to w samym sercu Nowego Jorku - prawnego, finansowego i kulturalnego kapitału kraju.

Program nauczania prawa Fordham oferuje idealną mieszankę kursów poświęconych dociekaniom teoretycznym oraz praktycznej ekspozycji. Studenci LLM mają możliwość zapisania się na kursy opracowywania, kliniki i staże, które oferują im praktyczne doświadczenie prawnicze. Studenci LLM mogą również ubiegać się o specjalne stanowiska pracowników w czasopismach prowadzonych przez studentów. Każdego roku studenci LLM zasiadają również w zarządach organizacji studenckich, takich jak Studenckie Stowarzyszenie Adwokackie.

Fordham Law oferuje elastyczność, aby dostosować się do dzisiejszych globalnych profesjonalistów. Studia możesz rozpocząć w sierpniu lub styczniu. Nasz program o podwójnej koncentracji pozwala studiować przez trzy semestry i mieć wyjątkową zaletę otrzymywania LLM w dowolnych dwóch obszarach naszej specjalizacji. Mamy solidny program wieczorowy, aby umożliwić pracującym studentom rozwój studiów. Nasza ścieżka zawodowa zapewnia zapracowanym profesjonalistom maksymalną elastyczność w planowaniu studiów w okresie do dwóch lat. Studenci mają również możliwość skorzystania z naszego Legal English Institute (LEI) na zasadzie punktowej w ramach programu podwójnej koncentracji LLM w prawie amerykańskim i drugiej wybranej przez siebie koncentracji.

Fordham Law ma najnowocześniejszy budynek, zaledwie kilka kroków od Lincoln Center for the Performing Arts, przecznice od Central Parku i kilka minut spacerem lub metrem od wszystkiego, co ma do zaoferowania Nowy Jork. Oprócz niezliczonych możliwości społecznych i kulturalnych, lokalizacja Fordham Law oferuje studentom niezrównany dostęp do sieci i innych możliwości zawodowych.

Profesorowie prawa Fordham są równie dobrze znani ze swojego nauczania, jak ze swoich stypendiów. Nasi wykładowcy poświęcają się doświadczeniu edukacyjnemu i robią to z osobistym akcentem. Nasz etatowy wydział uzupełnia kadra adiunktów, wywodzących się z najbardziej prestiżowych firm prawniczych, firm i organizacji międzynarodowych na świecie.

Programy LLM/Obszary specjalizacji

Nasze dziewięć programów studiów LLM opiera się na współzależnych zasadach globalizacji i specjalizacji.

Prawo bankowe, korporacyjne i finansowe

Studenci poszukujący LLM w prawie bankowym, korporacyjnym i finansowym zdobywają wyrafinowane zrozumienie struktury korporacyjnej, zrozumienie przepisów dotyczących rynków kapitałowych i instytucji finansowych oraz autentyczny wgląd w cele i strategie amerykańskich menedżerów i prawników biznesowych. W tym programie studenci zapisują się na kursy podstawowe, w tym na kursy korporacyjne, międzynarodowe prawo bankowe, prawo bankowe lub instytucje finansowe, i wybierają spośród szerokiej gamy dodatkowych kursów z zakresu prawa korporacyjnego, bankowego i finansowego oraz powiązanych tematów, takich jak upadłość, finanse przedsiębiorstw , ład korporacyjny, podatek od osób prawnych, niewypłacalność transgraniczna, fuzje i przejęcia oraz regulacja i egzekwowanie papierów wartościowych.

Zgodność korporacyjna

Program Corporate Compliance LLM jest pierwszym tego typu programem w Stanach Zjednoczonych. Studenci zostaną przeszkoleni w zakresie umiejętności niezbędnych dla każdego profesjonalisty w tej dziedzinie o szybko pojawiającym się i rosnącym znaczeniu, które często ma zasięg globalny. Studenci poznają podstawowe ramy regulacyjne, rolę doradcy wewnętrznego, korporacyjnego biura ds. Zgodności i różne elementy zgodności. Ten program LLM jest również dostępny online.

Prawo mody

Studenci LLM w programie Fashion Law będą studiować z najwybitniejszymi wykładowcami w tej dyscyplinie - w tym zarówno naukowcami, jak i specjalistami z branży - w Nowym Jorku, stolicy światowego przemysłu modowego.

Poznasz to, co zdefiniowaliśmy jako cztery filary prawa mody:

 • własność intelektualna
 • biznes i finanse, w tym takie obszary jak inwestycje, prawo pracy, nieruchomości
 • handel międzynarodowy i regulacje rządowe, w tym zrównoważony rozwój, prywatność i kwestie związane z technologią do noszenia
 • kultura konsumpcyjna i prawa obywatelskie

Zyskasz także bezpośredni dostęp do wydarzeń i możliwości nawiązywania kontaktów za pośrednictwem organizacji non-profit Fashion Law Institute. Jest to pierwsze na świecie centrum zajmujące się prawem i biznesem związanym z modą, powstałe przy pomocy Rady Projektantów Mody Ameryki, a jego siedziba mieści się przy Fordham Law.

Prawo własności intelektualnej i prawo informatyczne

Unikalny program Fordham Law w zakresie prawa własności intelektualnej i technologii informacyjnej łączy klasyczne badanie praw własności intelektualnej z szybko rozwijającą się dziedziną prawa informatycznego. Studenci studiują podstawowe i zaawansowane kwestie dotyczące praw własności intelektualnej w prawie autorskim, patentowym i dotyczącym znaków towarowych, a także poznają kwestie, które leżą na czele dzisiejszego cyfrowego społeczeństwa informacyjnego, takie jak cyberprzestępczość, handel elektroniczny, prawo dotyczące prywatności informacji i prawo internetowe.

Międzynarodowe prawo handlowe i handlowe

Program LLM w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego i handlowego przygotowuje studentów do sprostania wyzwaniom coraz bardziej globalnej gospodarki, zapewniając im wiedzę i szkolenia potrzebne do obsługi złożonych transakcji transnarodowych, które definiują obecne środowisko prawne i biznesowe. Studenci wybierają kursy z ewoluującego programu nauczania, który odzwierciedla aktualnych globalnych graczy potęgujących się ekonomią.

Międzynarodowe rozwiązywanie sporów

Międzynarodowy program rozwiązywania sporów oferuje studentom możliwość dogłębnego zbadania, zarówno z perspektywy teoretycznej, jak i praktycznej, różnych opcji rozstrzygania sporów, a zwłaszcza zbadania, w jaki sposób są one rozgrywane na arenie międzynarodowej. Zagraniczni studenci rozwiną ogólne uznanie dla amerykańskiego systemu prawa zwyczajowego i poznają niektóre szczególne cechy amerykańskiego modelu postępowania sądowego.

Międzynarodowe Prawo i Sprawiedliwość

Program Międzynarodowe Prawo i Sprawiedliwość oferuje studentom możliwość zdobycia zaawansowanego zrozumienia ochrony i promocji praw człowieka na poziomie międzynarodowym, regionalnym i krajowym. Ten stopień jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które pracują lub zamierzają kontynuować karierę w sektorze publicznym, w tym prawników wysokiego szczebla i liderów organizacji pozarządowych i naukowców.

Prawo nieruchomości

Program prawa nieruchomości zapewnia studentom solidne podstawy w zakresie prawa nieruchomości, w tym kluczowe obszary, takie jak finansowanie nieruchomości, leasing mieszkaniowy i komercyjny, użytkowanie gruntów, niedrogie mieszkania, prawo ochrony środowiska, prawo korporacyjne, podatki i powiązane dziedziny prawa. Program jest przeznaczony dla prawników, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawa nieruchomości lub otworzyć nowe możliwości kariery w branży nieruchomości.

Prawo USA (dostępne również online)

Program prawa amerykańskiego jest przeznaczony dla studentów, którzy ukończyli podstawowe wykształcenie prawnicze w kraju prawa cywilnego i są zainteresowani wprowadzeniem do podstawowych zasad amerykańskiego systemu prawnego i podstawowych pojęć prawa amerykańskiego. Studenci tego programu mają elastyczność w opracowywaniu programu nauczania z zakresu prawa amerykańskiego, który odpowiada ich konkretnym potrzebom i zainteresowaniom. Ten program LLM jest również dostępny online.

Rekrutacja

Wnioski należy składać online za pośrednictwem konta LSAC LLM, z zachowaniem poniższych terminów.

Uwaga: złóż wniosek wcześniej, aby otrzymać priorytetowe rozpatrzenie jednego z naszych stypendiów opartych na zasługach. Zobacz poniżej dodatkowe informacje o stypendiach.

 • Przyjęcie wiosenne (początek stycznia): 1 października.
 • Na jesienny wstęp (początek sierpnia): 1 marca.

Oprócz opłat LSAC zostanie pobrana opłata za zgłoszenie w wysokości 70 USD za ukończenie zgłoszenia (100 USD za wnioski złożone po terminie składania wniosków).

Wszyscy kandydaci muszą złożyć następującą dokumentację:

 • Oficjalny zapis z każdej uczelni, uniwersytetu, szkoły wyższej i szkoły prawniczej, do której uczęszczał. Usługa uwierzytelniania i oceny międzynarodowego transkryptu LSAC jest opcjonalna. W przypadku wnioskodawców międzynarodowych do wszystkich transkrypcji należy dołączyć wyjaśnienie dotyczące systemu oceniania w języku angielskim.
 • Wpisane, 500-wyrazowe osobiste oświadczenie opisujące powody, dla których dążysz do zdobycia tego stopnia.
 • Dwa listy polecające.
 • Aktualny życiorys lub życiorys.
 • Wymagany jest wynik TOEFL, IELTS lub Duolingo, chyba że kandydat posiada dyplom ze Stanów Zjednoczonych, dowolnej wyspy karaibskiej, gdzie angielski jest jedynym językiem urzędowym, Australii, anglojęzycznej Kanady, Irlandii, Nowej Zelandii lub Wielkiej Brytanii. Wnioskodawcy, którzy nie są zwolnieni, ale którzy otrzymali wykształcenie prawnicze w języku angielskim jako jedynym języku wykładowym, mogą poprosić o rozmowę kwalifikacyjną zamiast TOEFL lub IELTS, wybierając tę opcję w formularzu wniosku. Należy jednak pamiętać, że komisja rekrutacyjna zdecydowanie woli, aby tacy kandydaci składali TOEFL (minimum 100 w Internecie, 250 w wersji komputerowej lub 600 w wersji papierowej) lub IELTS (minimum 7) lub Duolingo (minimum 120) punktów. Jeśli Twój wynik jest poniżej naszych wymagań, nadal uwzględnimy to w Twojej aplikacji i możemy skontaktować się, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. Kandydatom, którzy nie są w stanie wykazać się wystarczającą znajomością języka angielskiego poprzez wymagania TOEFL, IELTS lub Duolingo, mamy przyjemność zaoferować przyjęcie uzależnione od rejestracji w pełnym wymiarze godzin i zadowalającego postępu w Legal English Institute (LEI) w Fordham.

Stypendia i Finansowanie

Statystyki absolwentów

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

 • New York

  West 62nd Street,150, 10023, New York

pytania