Magister Studiów Legislacyjnych
CZAS TRWANIA
4 Semesters
JĘZYKI
Język angielski, Francuski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Zapytaj o najwcześniejszą datę rozpoczęcia
CZESNE
EUR 1500
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
Wstęp
Magister Studiów Legislacyjnych ma na celu przyczynienie się do pogłębienia wiedzy i badań w zakresie funkcjonowania współczesnych procesów decyzyjnych na poziomie regionalnym, krajowym, europejskim i międzynarodowym. Kurs jest mieszanką podejść teoretycznych i praktycznych ukierunkowanych na zapewnienie zatrudnialności przyszłych absolwentów, którzy wybierali ścieżki kariery, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Na program składają się wykłady i seminaria prowadzone zarówno przez naukowców, jak i praktyków, specjalizujących się w administracji publicznej, prawie, etyce, geografii, filozofii, politechnice, politologii i socjologii.
To multidyscyplinarne podejście pozwala studentowi lepiej angażować się w złożone kwestie regulujące procedury legislacyjne, a także wyzwania antropologiczne, kulturowe, środowiskowe, geopolityczne i technologiczne, przed którymi stoją systemy polityczne.
Master in Legislative Studies działa jako program pod auspicjami Katedry Badań nad Studiami Parlamentarnymi Izby Deputowanych Wielkiego Księstwa Luksemburga na Uniwersytecie w Luksemburgu. Jest także wynikiem partnerstwa z Assemblée Parlementaire de la Francophonie i Sekretariatem Generalnym Parlamentu Europejskiego.
Kurs prowadzony jest w języku francuskim (75%) i angielskim (25%). Program magisterski jest owocem wyjątkowego partnerstwa dydaktycznego i badawczego między Uniwersytetem w Luksemburgu, Uniwersytetem Aix-Marseille, Uniwersytetem Babes-Bolyai i Université Laval *. Ta wyjątkowa współpraca, pod egidą Zgromadzenia Parlamentarnego Frankofonii, obejmuje 90 parlamentów rozmieszczonych na 5 kontynentach (56 parlamentów członkowskich, 15 parlamentów stowarzyszonych i 19 parlamentów obserwatorów), wśród których znajduje się Izba Deputowanych Wielkiego Księstwa Luksemburg wraz z organami współustawodawczymi (sądami konstytucyjnymi, radami państw, trybunałami obrachunkowymi, rzecznikami praw obywatelskich itp.).
*stan na wrzesień 2021 (ścieżka dwustopniowa)