Keystone logo
© CODE
European University Viadrina in Frankfurt (Oder) - Faculty of Law

European University Viadrina in Frankfurt (Oder) - Faculty of Law

European University Viadrina in Frankfurt (Oder) - Faculty of Law

Wstęp

Twój uniwersytet to Viadrina!

Viadrina położona jest w sercu Europy – jej znakiem rozpoznawczym jest międzynarodowość. Jej studenci i instruktorzy pochodzą z ponad 80 krajów. Nie powinno dziwić, że studenci mają możliwość odbywania kursów języków obcych w uniwersyteckim centrum językowym oraz studiowania lub odbywania staży za granicą.

192654_AM-Fruehling_MG_0254.jpg
Fotos © Heide Fest / European University Viadrina in Frankfurt (ODER)

Jeden program, trzy opcje stopni

Program MPH dopuszcza możliwość posiadania trzech stopni naukowych: pierwszy to LL.M. program (90 ECTS), który można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym; program dyplomowy (60 ECTS), który będzie obejmował te same zajęcia przez dwa semestry, ale będzie krótszy bez konieczności pisania pracy magisterskiej i stażu; a ostatnim byłby program certyfikacyjny (30 ECTS), który pozwoli na jeszcze bardziej zwięzły program nauczania, składający się z zajęć trwających jeden semestr, ale nadal z możliwością specjalizacji w określonej dziedzinie.

Dobre wskazówki oznaczają wielki sukces

Oferujemy małe klasy i indywidualną obsługę. Środowisko uczenia się na Viadrina jest doskonałe i charakteryzuje się małą liczebnością klas, bezpośrednim kontaktem z kadrą akademicką, spersonalizowanymi usługami dla studentów, możliwościami odbycia stażu i pomocą w planowaniu kariery. Viadrina stwarza atmosferę, w której studenci mogą w spokoju przygotowywać się do egzaminów, terminowo ukończyć studia i przygotować się do wejścia w życie zawodowe. Witamy w Rodzinie Viadrina!

Uniwersytet goszczący

Magister międzynarodowych praw człowieka i prawa humanitarnego Studia magisterskie prowadzone są na Uniwersytecie Europejskim Viadrina, założonym w 1991 roku. Jako taki kontynuuje on wspaniałą tradycję pierwszego Państwowego Uniwersytetu w Brandenburgii (Alma Mater Viadrina, 1506 - 1811). Uniwersytet składa się z trzech wydziałów: Wydziału Prawa, Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Kulturoznawstwa, a także stowarzyszonych z nim ośrodków i instytutów. W ścisłej współpracy z Uniwersytetem Poznańskim współprowadzi także Collegium Polonicum w siostrzanym mieście Frankfurt nad Odrą w Słubicach, położonym w Polsce bezpośrednio po drugiej stronie Odry od Viadriny. We współpracy z polskimi i innymi stowarzyszonymi uniwersytetami europejskimi Viadrina szczególnie stara się stawić czoła wyzwaniu, jakim jest nowo otwarta i rozszerzona Europa budująca pomost pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią. Ponadto Uniwersytet ma wiele innych międzynarodowych instytucji partnerskich na całym świecie.

Statystyka

Tu zaczyna się Europa

6.000 naszych międzynarodowych studentów z 85 krajów studiuje prawo, ekonomię i kulturę. Od czasu ponownego otwarcia Viadriny w 1991 roku, Uniwersytet Europejski rozwinął się w znany na całym świecie adres na granicy polsko-niemieckiej, gdzie obecnie studiuje około 6.000 studentów. Europejskie i międzynarodowe aspekty prawa, ekonomii i kultury odgrywają szczególną rolę w planach studiów oferowanych przez nasze Wydziały Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Nauk o Kulturze.

    Lokalizacje

    • Frankfurt an der Oder

      Auditorium maximum (AM) Room 213 Logenstraße 4 15230, 15230, Frankfurt an der Oder

    pytania