Keystone logo
Eötvös Loránd University Magister europejskich praw człowieka LL.M.
Eötvös Loránd University

Magister europejskich praw człowieka LL.M.

Budapest, Węgry

1 Years

Język angielski

Niepełny etat

30 Jun 2024

Sep 2024

EUR 1000 / per semester

W kampusie

Wstęp

Celem programu jest kształtowanie światowej sławy ekspertów prawnych, którzy są gotowi do podejmowania wyzwań w skali globalnej i pewni, że z dużym poziomem pewności będą w stanie poradzić sobie ze złożonymi problemami w międzynarodowym otoczeniu regulacyjnym.

Prawa człowieka stały się istotną częścią porządku prawnego Unii Europejskiej, czemu towarzyszy stale rosnące społeczne zapotrzebowanie na lepszą ochronę. Uzgodnione na szczeblu międzynarodowym zasady i standardy dotyczące praw człowieka mają również coraz większy wpływ na kształtowanie polityki gospodarczej.

ELTE, stale zajmując najwyższe miejsce w rankingu szkół prawniczych w Europie Środkowej, rozpoczyna program Europejskich Praw Człowieka, aby zgromadzić czołowych naukowców, prawników i decydentów. Począwszy od września 2016 r. Nasz europejski program praw człowieka koncentruje się na kompleksowym i kreatywnym rozwiązywaniu problemów w dziedzinie praw człowieka i pragnie umożliwić uczniom nowe podejście do sporów dotyczących praw człowieka na różnych forach europejskich.

Globalizacja wzbudziła zainteresowanie pogłębieniem zrozumienia relacji między prawami człowieka a tradycyjnymi obszarami prawa. Organizacje międzynarodowe podjęły już ważne starania, aby rozplątać powiązania między etyką, prawami człowieka, rozwojem i gospodarką.

Orędownicy praw człowieka mogą wprowadzić podejście oparte na prawach nie tylko w celu dążenia do ochrony na wyższym poziomie, ale także w celu osiągnięcia lepszych wyników gospodarczych i rozwojowych, tym samym instrumentalizując wartości i koncepcje praw człowieka.

Rekrutacja

Program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania