Keystone logo
California Western School of Law Program Dual-Degree JD / MSW
California Western School of Law

Program Dual-Degree JD / MSW

San Diego, Stany Zjednoczone

4 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

O

The Juris Doctor (JD) i Master in Social Work (MSW) Program Dual-Degree został zainicjowany w 1996 roku we współpracy ze Szkołą Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Stanowym w San Diego. Oferuje studentom możliwość zarobienia dwóch stopni na cztery, zamiast zwykle pięciu lat. Program daje możliwość skoncentrowania się na obszarach, w których prawo i praca społeczna regularnie się krzyżują, takich jak dobro dziecka, zdrowie psychiczne, starzenie się i przemoc domowa.

Program podkreśla interdyscyplinarne podejście, które ceni współpracę i umiejętności komunikacyjne. Kulminacyjnym doświadczeniem dla ucznia jest ukończenie pracy dyplomowej lub pracy naukowej, która byłaby odpowiednia do publikacji w czasopiśmie przeglądu prawa lub innej odpowiedniej publikacji naukowej.

opis programu

Harmonogram zajęć dla Programu Dual-Degree JD / MSW zanurza ucznia w programach w każdej szkole.

 • Pierwszy rok czteroletniego programu spędził w California Western School of Law . Studenci uczestniczą w programie pierwszego roku, tak jak robią to wszyscy studenci pierwszego roku prawa. Są okazje spotkać się z innymi studentami, którzy są w programie, z absolwentami oraz z wydziałem programu i administratorami programu.
 • Drugi rok programu poświęcony jest całkowicie w School of Social Work w San Diego State University (SDSU). Studenci uczestniczą w ćwiczeniach 16-godzinnych / tygodniowych w ramach pierwszego roku programu MSW.
 • Pierwszy semestr trzeciego roku spędzany jest w obu instytucjach. Studenci biorą dwa kursy w SDSU, a pozostała część kursów odbywa się w California Western. Studenci rozpoczynają pracę nad swoimi tezami lub opracowują alternatywę akademicką w tym czasie. Wymóg tego magistra jest dziełem interdyscyplinarnym nadzorowanym wspólnie przez profesorów obu instytucji.
 • Drugi semestr trzeciego roku spędza się w Kalifornii na Zachodzie, gdzie studenci otrzymują stały nadzór nad wymogami pisania. Wielu studentów bierze udział w naszym Programie Klinicznych Wymogów, spędzając do 40 godzin tygodniowo pracując w prawdziwym biurze lub agencji prawniczej.
 • Czwarty rok programu jest poświęcony obu instytucjom. Uczniowie uczestniczą w innej praktyce poprzez Szkołę Pracy Socjalnej, w miejscu wybranym do interdyscyplinarnej praktyki, współpracując z prawnikami i pracownikami społecznymi. Studenci wypełniają pisemne wymagania pracy.

Istnieje kilka interdyscyplinarnych kursów w kalifornijskim programie zachodnim. Kursy te są pomocne w integracji dwóch dyscyplin. Na przykład kurs Child Welfare zapewnia uczniom możliwość zbadania problemów związanych z opieką nad dziećmi z kilku profesjonalnych perspektyw. Studenci otrzymują wskazówki od swoich doradców wydziałowych dotyczące odpowiednich zajęć.

Transfer kredytowy

 • Studenci przekazują 12 kredytów zajęć z SDSU do California Western w celu spełnienia wymagań dotyczących ukończenia studiów.
 • Przekazują 6 jednostek kredytowych z kursów zachodnich w Kalifornii związanych z programem pracy socjalnej do SDSU.
 • Studenci otrzymują 3 jednostki Niezależnego Studium w California Western za pracę nad pracą pisemną swojego mistrza (teza lub alternatywa "przeglądu prawa").
 • Studenci mogą także zdobyć do 5 jednostek kredytowych w California Western na czwartą polową praktykę, w której zdobywają doświadczenie prawne i społeczne.
 • Praca pisemna wymagana do ukończenia studiów magisterskich SDSU spełnia także wymogi naukowe w zakresie pisania w California Western.

Zastosować

Studenci muszą składać podanie osobno do California Western School of Law i San Diego State University.

Po przyjęciu do obu szkół kandydaci zostaną wybrani do wzięcia udziału w programie przez specjalną komisję rekrutacyjną składającą się z przedstawicieli obu instytucji. Przyjęcia do Programu Dual-Degree będą oparte na studiach licencjackich GPA, wynikach LSAT, odpowiedniej praktyce i innych kryteriach.

Studenci powinni ubiegać się o pomoc finansową przez California Western.

English Language Requirements

Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Criminology and Justice Studies - B.A.
  • Kent, Stany Zjednoczone
  • Ashtabula, Stany Zjednoczone
  • + 5 jeszcze
 • Magister prawa porównawczego (MCL)
  • Bloomington, Stany Zjednoczone
 • LL.M. w prawie międzynarodowym i prawie porównawczym
  • Washington, Stany Zjednoczone