Znajdź swój dyplom prawniczy

Co chcesz studiować
Gdzie chcesz studiować

Lokalizacje badań

W naszej bazie danych mamy ponad tysiąc uniwersytetów z całego świata.

Dyplomy prawnicze są najczęściej spotykane w Wielkiej Brytanii, gdzie są to studia podyplomowe z zakresu prawa oferowane w Anglii i Walii. W Wielkiej Brytanii dyplomy są znane jako Common Professional Examinations (CPE) lub Graduate Diplomas in Law (GDL) i są wykorzystywane do kwalifikacji absolwentów nie-prawniczych do kariery prawniczej. Dyplomy te są czasami nazywane kursami konwersji prawa, ponieważ umożliwiają studentom konwersję studiów licencjackich lub magisterskich na stopnie prawnicze.

Dyplomy prawnicze mogą być przyjmowane jako studia stacjonarne lub niestacjonarne i są zazwyczaj realizowane w okresie od roku do trzech lat, w zależności od wymagań kursu i intensywności studiów. Dyplomy prawnicze obejmują zarówno pełne kwalifikacje, jak i zaliczenia do stopnia prawniczego, w zależności od instytucji przyznającej i metody studiów. Niektóre dyplomy prawnicze obejmują zajęcia na zajęciach, podczas gdy inne są oparte na badaniach i oceniane na podstawie pisemnej pracy dyplomowej.

W Wielkiej Brytanii dyplomy prawnicze są regulowane przez Stowarzyszenie Prawnicze Anglii Walii i mają na celu umożliwienie studentom z różnych środowisk akademickich kontynuowania kariery prawniczej. Inne obecne i dawne kraje lub regiony Wspólnoty Narodów często oferują podobne kursy dyplomowe z zakresu prawa. W Republice Południowej Afryki dyplomy studiów podyplomowych na ogół służą jako sformalizowana specjalizacja w dziedzinie prawa. We Włoszech i Francji pomyślne ukończenie studiów prawniczych i egzamin zawodowy dają dyplom prawnika, po którym student może złożyć przysięgę wymaganą do wykonywania zawodu prawniczego.

Jeśli masz tytuł licencjata lub magistra i chcesz rozpocząć karierę prawniczą, skorzystaj z poniższej listy, aby znaleźć dyplomy prawnicze. Możesz dowiedzieć się więcej o każdym kursie, klikając „Przeczytaj mnie”, a następnie skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym, korzystając z formularza na stronie.