Keystone logo
Szkoła prawnicza

Znajdź programy studiów magisterskich (LLM)

Co studiować
Gdzie studiować

Magister prawa (LLM)

LLM lub Master of Laws to stopień przyznawany osobom już posiadającym wykształcenie prawnicze, które ukończyły zaawansowaną edukację i badania w określonej dziedzinie prawa. Prawnicy mogą zdecydować się na realizację programów LLM w celu zdobycia wiedzy w określonym sektorze, rozwoju kariery i zbudowania profesjonalnej sieci.

Niektóre przykłady programów LLM dotyczą sektorów prawa, takich jak technologia informacyjna, prawo podatkowe, usługi finansowe, prawo międzynarodowe, prawo ochrony środowiska i prawo handlowe. Niektóre uniwersytety umożliwiają również studentom opracowywanie własnych specjalistycznych programów LLM dostosowanych do ich zainteresowań zawodowych. Programy LLM zazwyczaj trwają co najmniej rok i podczas gdy niektóre programy składają się głównie z badań, inne wymagają również zajęć. Od studentów programów LLM można oczekiwać, że ukończą pracę magisterską, aby uzyskać stopień naukowy.

Różnorodność różnych programów LLM może być przytłaczająca - nie pozwól, aby Cię to powstrzymało! Rozpocznij wyszukiwanie, przeglądając najpopularniejsze programy LLM wymienione poniżej.