Keystone logo
Włochy

Nauka Prawo w Włochy 2024

Ucz się w Włochy

Stanie się prawnika we Włoszech prawników we Włoszech nazywa się "adwokaci " i należą do państwa narodowego stowarzyszenia 's bar o nazwie " Consiglio Nazionale Forense". Prawnicy mogą być także członkowie ich lokalnego stowarzyszenia bar od prawników we Włoszech jest zdecentralizowany. Jednak Consiglio Nazionale Forense jest odpowiedzialna za dozowania środków dyscyplinarnych na wszystkich praktykujących prawników we Włoszech i przestrzega kodeksu postępowania, który ma zastosowanie do doradców pracujących we wszystkich terytoriów włoskich. Bo Włochy to kraj Unii Europejskiej, jej wymagania edukacji prawnej lustro tych z innych krajów UE. Ukończenie studiów licencjackich (LLB) i poziomie absolwenta (LLM) jest obowiązkowe, wraz z co najmniej jednego roku od internowania w kancelarii prawnej lub innych podmiotów prawa zorientowanych. Przejście badania bar jest konieczne przed prawnicy mogą praktykować prawo we Włoszech.Czesne Koszt uczestnictwa szkoły prawniczej we Włoszech jest bardzo zróżnicowana w zależności od obszaru i czy uczelnia jest publiczna lub prywatna.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  408
 • Udział mediów

  66
 • Abonament internetowy

  28
 • Transport lokalny

  35

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  9
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Włochy

Włochy są południowej Europy, republika parlamentarna graniczy z Austrii, Szwajcarii, Słowenii i Francji i obejmuje wyspy Sardynii i Sycylii jako część jego terytorium. Watykan i San Marino są suwerenne państwa istniejące na terenie Włoch, podczas gdy włoski enklawa Campione d 'Italia znajduje się w Szwajcarii. Z czwartego co do wielkości gospodarki każdego członka Unii Europejskiej, Włochy jest również wpływowym regionalna i Bliski Moc i siedzibę uczestnik NATO, Światowa Organizacja Handlu, a wszystkie trzy roczne "G " szczyty. Rząd Włochy 's jest dwuizbowy parlament składający się z dwóch budynków - Senat Republiki i Izby Deputowanych. "Presidente del Consiglio dei Ministri " (Prezes Rady Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów Włoch) jest szefem rządu i został wybrany na urząd przez Prezydenta Rzeczypospolitej.Senat i Izba Deputowanych są niezależne podmioty, które nie spełniają, chyba że w szczególnych okolicznościach, jak opisano w Włochy 'konstytucji s. Włochy ' s prawnicza administracyjne, sądy cywilne i karne obejmują system prawny Włochy 's. Sprawy karne wiązać trybunały, sędziów i jury, w przeciwieństwie do sądów administracyjnych i cywilnych, które wymagają jedynie do zakończenia sporów prawników. Po wyroku sądu karnego partia może odwołać się do sądu wyższej aż do Sądu Włochy 's Najwyższego, jeżeli dotyczy. Cywilny Sąd sprawiedliwości jest przydzielana przez giudice di "" (tempo na sędziów pokoju), sędziowie, trybunałów, sądów najwyższych i odwołań. Ochrona uzasadnionych interesów indywidualnych i jest funkcją sądów administracyjnych Włochy 's. Przypadki, w sądzie administracyjnym czynienia przede wszystkim z interesów publicznych, funduszy publicznych i problemy okolicznych dóbr, testamentów lub problemy miasta / miejscowości.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Typ wizy C: Wiza krótkoterminowa lub wiza podróżna ważna na jeden lub więcej wjazdów i na okres nieprzekraczający 90 dni.
 2. Typ wizy D: Wiza długoterminowa ważna na ponad 90 dni.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza typu C; Wiza typu D

Cena i waluta

USD 70

Opłata za wizę studencką do Włoch wynosi zazwyczaj około 50-70 USD. Opłata ta może ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Studenci UE/EOG mogą wjechać do Włoch z ważnym paszportem lub dowodem osobistym i są uprawnieni do ukończenia studiów we Włoszech bez wizy tak długo, jak chcą. Studenci ci muszą jednak zarejestrować się w Questura (posterunek policji) w ciągu 8 dni od przyjazdu, w celu uzyskania pozwolenia na pobyt.

Studenci spoza UE są zobowiązani do uzyskania wizy studenckiej przed wjazdem do Włoch. W przypadku studiów dłuższych niż 90 dni, należy złożyć wniosek o kartę pobytu (permesso di soggiorno) na lokalnej poczcie w ciągu pierwszych 8 dni od przybycia do Włoch. Karta ta wraz z wizą pozwoli Ci na pozostanie we Włoszech na czas trwania studiów. Uzyskanie karty pobytu jest płatne.

Obywatele niektórych krajów spoza UE nie potrzebują wizy, aby przebywać i studiować we Włoszech przez okres do 90 dni.

Przegląd tych krajów można znaleźć tutaj: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Włoch

O wizę studencką należy ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie Włoch w swoim kraju. Konieczne jest również odbycie rozmowy kwalifikacyjnej w ambasadzie lub konsulacie.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po otrzymaniu listu akceptacyjnego lub listu o przyjęciu na planowany kierunek studiów, można sprawdzić, czy kwalifikujemy się do otrzymania włoskiej wizy studenckiej, a następnie przejść do procedury ubiegania się o wizę. Należy przedstawić następujące dokumenty:

 • Formularz wniosku o wizę wjazdową; można go znaleźć na stronie
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Aktualne zdjęcie w rozmiarze paszportowym;
 • Dokument podróży ważny przez co najmniej trzy miesiące po uzyskaniu wizy;
 • Zapisanie się lub wstępne zapisanie się na kurs uniwersytecki;
 • Dowód, że masz zakwaterowanie we Włoszech;
 • Dowód, że masz wsparcie finansowe (co najmniej 448,07 € miesięcznie na rok akademicki, łącznie 5824,91 € na rok);
 • Odpowiednie ubezpieczenie na leczenie i hospitalizację;
 • Dowód dostępności środków finansowych potrzebnych do repatriacji;
 • Dowód odpowiedniej znajomości języka włoskiego lub angielskiego zgodnie z językiem programu;
 • Jeśli student jest niepełnoletni, musi mieć. zgodę na ekspatriację podpisaną przez każdego z rodziców, a w razie ich braku przez opiekuna prawnego.

Kiedy należy złożyć wniosek?

O włoską wizę studencką należy ubiegać się co najmniej trzy miesiące przed planowanym przyjazdem do Włoch. Rozpatrywanie wniosku wizowego może trwać od 1-3 tygodni. Rozmowę wizową należy zaplanować z około 4-6 tygodniowym wyprzedzeniem.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego kursu.

Czas przetwarzania

3 Weeks

Możliwości pracy

Jeśli jesteś z UE, możesz pracować we Włoszech bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Czas pracy nie powinien przekraczać 20 godzin tygodniowo w trakcie semestru. W pełnym wymiarze czasu pracy można pracować tylko podczas wakacji między semestrami.

Międzynarodowi studenci spoza UE będą musieli ubiegać się o pozwolenie na pracę w lokalnym biurze imigracyjnym we Włoszech. Najpierw trzeba mieć podpisaną umowę o pracę i pokazać jej kopię w urzędzie imigracyjnym.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.