Keystone logo
Stany Zjednoczone

Nauka Prawo w Stany Zjednoczone 2024

Ucz się w Stany Zjednoczone

Stopnie prawnicze w stanach USA Większość amerykańskich wymagają od wnioskodawców Juris Doctor przeprowadzić (JD) dyplom akredytowanej szkoły prawniczej. Ten trzyletni tok studiów następuje zakończenie czterech latach studiów pierwszego stopnia na każdy temat. System ten znacznie różni się od wielu innych krajach, gdzie uczniowie natychmiast wejść do szkoły prawniczej po ukończeniu szkoły średniej; uważane profesjonalnym polu akademickim, JD jest równa stopnia absolwent. Chociaż rzadziej, niektóre szkoły oferują całoroczną Master of Law (LLM), który oferuje możliwości specjalizacji, a także prestiżową akademickiego doktorat z prawa doktora nauk prawnych (SJD). Przed istota pozwala praktykować prawo, większość studentów są wymagane przez państwo, w którym praktyki zdać egzamin bar i wykazać standardy znaków. Ponieważ stany zarządzania barem, może to być pomocne, aby uczęszczać do szkoły prawa w regionie, w którym zamierzasz ćwiczyć.Prawo Szkolnictwo wyższe w USA Zgodnie z American Bar Association (ABA), znajduje się w sumie z 202 ABA-zatwierdzony szkół prawa w Stanach Zjednoczonych w pierwszym roku Juris Doctor zazwyczaj koncentruje się na podstawowych zagadnień prawnych, a drugi rok może być dostosować do własnych interesów studenckich. Podczas gdy wielu prawników nieformalnie Specjalizujemy, nie ma rozróżnienia prawnego między rodzajami praktyce. Jedną cechą kształcenia szkolnego prawo w USA jest stosowanie metody Sokratesa, w którym studenci są bezpośrednio zwrócił się do odpowiedzi na pytania, a nie podstawowych wykładów. Czesne różnią się w zależności od szkoły chodzisz, ze średnią szkoły prywatne czesne w wysokości ponad 40.000 dolary według US News and World Report. Po raz kolejny, opłaty mogą się zmieniać z jednej instytucji do drugiej. Plan po standardowej amerykańskiej kalendarza akademickiego szkolnictwa wyższego od września do maja. Podczas gdy wsiada do szkoły prawniczej w USAjest niezwykle konkurencyjny, studenci są coraz popytu. Praca w prawo są zwykle uważane za zarówno dochodowe i satysfakcję. Dodatkowo, badania wskazują, że prawnik zatrudnienie w ciągu ostatniej dekady wyprzedził większość innych zawodów. Duża liczba absolwentów prawa nie chcesz pracować jako prawnicy, a nie poszukują kariery w biznesie, administracji i innych gałęzi przemysłu.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  944
 • Udział mediów

  65
 • Abonament internetowy

  65
 • Transport lokalny

  64

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone Ameryki znajduje się na półkuli północnej w Ameryce Północnej, na południe od Kanady i na północ od granicy z Meksykiem. Składa się z 50 państw: 48 państw sąsiadujących, a także Alaska i Hawaje. Społeczeństwo USA jest tak zróżnicowana, jak sam kraj. Nie istnieje system kastowy choć niektórzy twierdzą, że punkt, biorąc pod uwagę obecny gospodarki. Istnieje wiele przedsiębiorców i osób zamożnych, które wniosły swój własny majątek, a są pracownicy fabryki podejmowania płacy minimalnej. USA to wielki kraj z wieloma wolności dla tych, którzy wybierają się do sprawiają, że ich miejsce do nauki lub do życia. Studia w USA oferuje wiele ciekawych możliwości. Wysoko na liście atrybutów amerykańskiej 's jest jego niezwykła system szkolnictwa wyższego, co sprawia, że bardzo pożądane miejsce dla studentów, w tym tych, którzy szukają stopni prawa. Amerykański system prawny USAsystem prawny zawiera połączony system kontroli i równowagi, wyposażony organy sądowe, administracyjne i rządowe. Wszystkie te podmioty, administrowania i egzekwowania prawa w tym kraju na wszystkich poziomach federalnych, stanowych i lokalnych. Konstytucja USA nadaje szczególne uprawnienia po jego rządu federalnego, który ma jurysdykcję w niektórych przypadkach - takich jak te, które dotyczą prawa federalnego, rządów obcych i konflikty między państwami. Poza tym, każde państwo ma swoje własne podmioty zarządzające. Każda ze stron ma prawo do procesu przez jury składające się z 12 obywateli, którzy oceniają dowody i osiągnąć werdykt. Większość spraw prawnych w USA są rozwiązane przed osiągnięciem próby poprzez ruch prawnej lub ugody przed podjęciem próby. Prawnicy są istotną częścią systemu prawnego USA i są odpowiedzialne za propagowanie w imieniu swoich klientów. Oni są licencjonowane przez państwo, w którym praktyki.

Wymagania dotyczące wizy

1) Wiza F - Ten rodzaj wizy przeznaczony jest dla studentów międzynarodowych, którzy zamierzają uzyskać stopień naukowy w akredytowanym amerykańskim college'u lub uniwersytecie, albo uczyć się języka angielskiego na uniwersytecie lub w instytucie intensywnej nauki języka angielskiego. Istnieją trzy rodzaje wiz F:

 • wizy F-1 dla studentów studiów dziennych;
 • wizy F-2 dla osób pozostających na utrzymaniu posiadaczy wizy F-1 (małżonek i niezamężne dzieci poniżej 21 roku życia, w tym pary małżeńskie tej samej płci);
 • wizy F-3 dla "osób dojeżdżających do pracy na granicy" - studentów meksykańskich i kanadyjskich, którzy mieszkają w swoim kraju pochodzenia, podczas gdy uczęszczają do szkoły w USA w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin.

2) Wiza M - Ten rodzaj wizy przeznaczony jest dla studentów międzynarodowych, którzy chcą podjąć studia lub szkolenia nieakademickie lub zawodowe w instytucji w USA. Istnieją trzy rodzaje wiz M:

 • wizy M-1 dla studentów podejmujących studia zawodowe lub nieakademickie;
 • wizy M-2 dla osób pozostających na utrzymaniu posiadaczy wizy M-1;
 • wizy M-3 dla "osób dojeżdżających do pracy na granicy", podobnie jak w przypadku wiz F-3, ale w celu podjęcia studiów zawodowych lub nieakademickich.

3) Wiza J - Ten rodzaj wizy przeznaczony jest dla gości z wymiany międzynarodowej uczestniczących w programach w USA, które promują wymianę kulturalną. Wszyscy wnioskodawcy muszą spełniać kryteria kwalifikacyjne danego programu i być sponsorowani przez sektor prywatny lub program rządowy. Posiadacze wizy J zazwyczaj przebywają w USA przez krótki okres czasu, być może jeden lub dwa semestry. Posiadacze wizy J-1 będą musieli powrócić do swojego kraju na co najmniej dwa lata po zakończeniu programu wymiany. Istnieją dwa rodzaje wiz J:

 • wizy J-1 dla studentów z wymiany w ramach odpowiedniego programu wymiany;
 • wizy J-2 dla osób będących na utrzymaniu posiadaczy wizy J-1.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza F; wiza M; wiza J

Cena i waluta

USD 200

Należy uiścić opłatę SEVIS (200 USD), która pokrywa koszty systemu komputerowego używanego do rejestrowania pobytu w USA. Wejdź na stronę https://fmjfee.com/index.html , aby uiścić opłatę i upewnij się, że wydrukowałeś kopię swojego rachunku i zabrałeś go na rozmowę wizową. Opłatę za SEVIS należy uiścić co najmniej trzy dni przed datą rozmowy wizowej.

Należy również zapłacić dodatkowe 160 USD za opłatę za wniosek wizowy w swoim kraju w Ambasadzie lub Konsulacie USA lub w banku wyznaczonym przez Ambasadę.

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy studenci międzynarodowi przyjeżdżający na studia do USA muszą ubiegać się o wizę F Visa, J Visa lub M Visa.

Gdzie można złożyć wniosek?

Online

Każda ambasada USA posiada stronę internetową zawierającą instrukcje dotyczące umawiania się na rozmowę wizową oraz inne informacje dotyczące procesu ubiegania się o wizę.

Witryna:http://www.usembassy.gov/

Jak złożyć wniosek?

 1. Po pierwsze, Twoja szkoła lub uniwersytet prześle Ci formularz potwierdzający, że zostałeś przyjęty do instytucji upoważnionej przez U.S. Citizenship and Naturalization Service (USCIS) do przyjmowania studentów nieimigracyjnych
 2. Po drugie, będziesz musiał umówić się na rozmowę wizową i uiścić pewne wymagane opłaty.
 3. Po trzecie, Stany Zjednoczone używają nowego formularza wniosku o wizę nieimigracyjną, DS-160, który należy wypełnić online. Formularz ten zastępuje wszystkie inne formularze.
 4. Po czwarte, przygotuj się do rozmowy wizowej. Ważne jest, abyś złożył wniosek o wizę z dużym wyprzedzeniem, ponieważ da Ci to dodatkowy czas w przypadku opóźnień w ambasadzie lub jeśli chcesz odwołać się od decyzji w przypadku odmowy. Ważne jest to, w co się ubierzesz, a strój biznesowy jest odpowiedni.

Dokumenty potrzebne do rozmowy wizowej mogą obejmować:

 • Paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy poza okresem pobytu w USA. Może być również konieczne zabranie wszystkich obecnych i starych paszportów.
 • Podpisany Formularz SEVIS I-20 lub DS-2019 (w tym indywidualne formularze dla małżonka/dzieci)
 • Formularz DS-7002 (tylko dla osób ubiegających się o wizę J-1 dla stażystów i praktykantów)
 • Potwierdzenie opłaty SEVIS
 • Strona potwierdzenia wniosku DS- z kodem kreskowym.160 strona potwierdzająca złożenie wniosku z kodem kreskowym i numerem ID wniosku
 • potwierdzenie wniesienia opłaty MRV
 • wydrukowana kopia listu z umówioną rozmową wizową
 • 1-2 zdjęcia w formacie wyjaśnionym w wymaganiach dotyczących fotografii.

Należy również przygotować się na dostarczenie następujących dokumentów:

 • Transkrypcje i dyplomy z poprzednich instytucji, do których uczęszczano
 • Wyniki standardowych testów wymaganych przez instytucję edukacyjną, takich jak TOEFL, LSAT, GRE, GMAT, itp.
 • Dowody finansowe potwierdzające, że Ty lub Twój sponsor (np. rodzice lub sponsor rządowy) posiada wystarczające środki na pokrycie kosztów czesnego, podróży i utrzymania podczas pobytu w USA.

Możesz również przynieść oddzielną pisemną listę wszystkich swoich poprzednich pracodawców i szkół, do których uczęszczałeś, w celu odniesienia.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Ubieganie się o amerykańską wizę studencką może być długim procesem, dlatego należy rozpocząć przygotowania z dużym wyprzedzeniem - co najmniej trzy do pięciu miesięcy przed planowanym rozpoczęciem kursu. Wizy studenckie mogą być wydawane do 120 dni przed datą podaną na formularzu I-20. Wizy studenckie mogą być wydawane do 120 dni przed datą podaną na formularzu I-20.

Czas przetwarzania

3 Months

Możliwości pracy

Wizy F1 i J1 dopuszczają możliwość zatrudnienia w USA podczas pobytu, natomiast wiza M1 nie. Studenci z wizą F-1 mogą pracować na kampusie przez 20 godzin tygodniowo lub mniej. Studenci chcący pracować dłużej i poza kampusem muszą uzyskać wcześniejsze zezwolenie od US Citizenship and Immigration Services (USCIS). Posiadacze wizy J-2 mogą wystąpić o pozwolenie na pracę do USCIS. Posiadacze wiz F-2 i M nie mogą pracować i muszą zabezpieczyć odpowiednią wizę roboczą, jeśli szukają zatrudnienia.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Najczęstszym powodem odrzucenia wniosku o wizę studencką lub turystyczną jest fakt, że osoba ubiegająca się o wizę nie udowodniła urzędnikowi wizowemu, że po zakończeniu studiów w USA powróci do swojego kraju. W większości przypadków trzeba będzie dostarczyć dodatkową dokumentację, która nie została przedstawiona w początkowym wniosku.