Keystone logo
Turcja

Nauka Prawo w Turcja 2024

Ucz się w Turcja

Uzyskanie Studentów Law Degree w Turcji zarabiających turecką studia prawnicze mogą spodziewać się spędzić cztery lata studiów licencjackich (Bachelor of Law LLB) i czy dwóch latach studiach (LLM). Po pomyślnym ukończeniu studiów i jeden rok szkolenia w kancelarii prawnej lub innego podmiotu uczestniczącego w legalnej pracy, uczniowie mogą być dopuszczone do baru bez zdania egzaminu. Tureckie słowo adwokata lub radcy prawnego w to "hukukçu " lub "avukat ". Ścigania i adwokatów występujących przypadków wyłącznie do sędziów cywilnych, administracyjnych lub karnych, które opierają decyzje o wyrokach skazujących osobowych hartowanych prawem tureckim. Sędziowie są zwykle absolwenci prawa, którzy praktykowali prawo przez wiele lat i został wybrany na przewodniczącego sądów powszechnych, sądowych i karnych. Nie istnieją odrębne państwa w Turcji, więc nie ma systemu federalnego sądu.Zamiast tego, wszystkie miasta tureckie są prowadzone przez tego samego systemu prawnego, który jest przede wszystkim oparty na prawie cywilnym. Czesne uczelni państwowych mają niższe czesne niż prywatnych uczelni. Uczelnie, które oferują studia, w angielskim opłat między $ 500 i 1500 dolarów USD dla studentów międzynarodowych. Dla studentów tureckich opowiadające o kursach prowadzonych w Turecki będą płacić mniej - od 300 dolarów do 800 dolarów USD. Jak w przypadku wszystkich programów magisterskich w większości krajów, w których czesne są obowiązkowe, łaźnia turecka i nie-studenci mogą spodziewać się zapłacić co najmniej 500 dolarów więcej, aby podjąć Master 's, a doktora kursy. Studenci z krajów tureckich lub republik takich jak Bośnia, Macedonia, Turkmenistanem i Azerbejdżanem są uznawani za obywateli tureckich i opłaty płatne według ich obywatelstwa. Po raz kolejny, opłaty mogą się zmieniać z jednej instytucji do drugiej.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  264
 • Udział mediów

  18
 • Abonament internetowy

  9
 • Transport lokalny

  25

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Turcja

Członkiem NATO, ONZ i Rady Europy, Turcja jest demokratyczną republiką konstytucyjną, która została niedawno doświadcza korzyści z rozwijającej się gospodarki i silnych inicjatyw w reformie dyplomatycznej. Obecnie uznaje się za godne uwagi mocarstwem regionalnym w Europie, tradycyjny świeckości Turcji 's i spójne nacisk na stopniowy rozwój w spokojnej kraju sąsiedniego mniej stabilizowane obszary Europy stało się popularnym miejscem dla studentów poszukujących magistra prawa. Prezydent Turcji 's jest uważany Głowa państwa i jest wybierany przez parlament na siedem lat. Jednak jest to Rada Ministrów i premier, który sprawuje władzę wykonawczą. Alternatywnie, władza ustawodawcza jest podana do Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji, jednoizbowym parlamencie odgrywa istotną rolę w rządzie Turcja 's.Turcja 's System prawny całkowicie zintegrowany z systemem prawnym, następnie Europy kontynentalnej, Turcja "system prawa s to połączenie niemieckiego kodeksu handlowego, szwajcarskiego kodeksu cywilnego i kodeksu zobowiązań. Ponadto Turcja "prawo administracyjne jest porównywalny, że we Francji, a jej kodeks karny przypomina Włochy " kody prawa karnego s. Jednak jedną z głównych różnic między Turcją i innymi krajami w obszarze rozwoju prób jury. W Turcji, próby wyniki nie są ustalane przez jury, ale są ustalane przez jednego, dwóch lub trzech sędziów, przewodniczy rozprawie.

Wymagania dotyczące wizy

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

Opłata za rozpatrzenie wizy różni się w zależności od obywatelstwa.

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy międzynarodowi studenci muszą uzyskać wizę studencką, aby móc studiować w Turcji. Wyjątkiem są osoby, które są prawnie zależne od kogoś przebywającego w Turcji na wizie dyplomatycznej.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Turcji

Wszyscy studenci międzynarodowi muszą ubiegać się o wizę studencką w najbliższej ambasadzie lub konsulacie Turcji.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Aby uzyskać wizę studencką do Turcji, należy najpierw zapisać się na turecki uniwersytet, do szkoły lub na kurs językowy certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji.

Należy wypełnić formularz wniosku wizowego i złożyć go w ambasadzie tureckiej wraz z wymaganymi dokumentami, które zazwyczaj obejmują następujące elementy:

 • Paszport: Ważny na okres dłuższy niż 90 dni
 • 2 zdjęcia paszportowe-.
 • List akceptacyjny z tureckiej instytucji szkolnictwa wyższego
 • Dowód ubezpieczenia zdrowotnego
 • Dowód biletu powrotnego
 • Dowód posiadania wystarczających środków finansowych na utrzymanie się na studiach i w Turcji
 • Zaświadczenie o niekaralności policji
 • Zaświadczenie lekarskie

Studenci muszą ponadto złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt u władz lokalnych (jeśli student przebywa w Turcji) w ciągu 1 miesiąca od przybycia do Turcji. W Wydziale Współpracy z Zagranicą w Lokalnej Komendzie Policji należy złożyć następujące dokumenty:

 • Formularz zgłoszeniowy i opłaty
 • Dokument podróży: 2 kopie wraz z wizą studencką
 • 4 zdjęcia w rozmiarze paszportowym
 • List lub dokument z instytucji: Musi być wystawiony przez uczelnię przyjmującą, deklarujący datę rozpoczęcia i zakończenia studiów w Turcji

Aby odnowić pozwolenie na pobyt, należy odwiedzić lokalne władze na 60 dni przed wygaśnięciem pozwolenia na pobyt.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Od dnia złożenia wniosku do otrzymania wizy upływa zazwyczaj około ośmiu tygodni.

Wiza studencka jest generalnie ważna przez jeden rok przy jednorazowym wjeździe. Chociaż na wizie będzie podany termin, wiza studencka pozostaje ważna tak długo, jak długo jesteś zapisany do szkoły.

Czas przetwarzania

8 Weeks

Możliwości pracy

Zazwyczaj studenci międzynarodowi nie mają prawnego prawa do pracy podczas studiów w Turcji. Studenci mogą wykonywać prace badawcze na tureckich uniwersytetach jako międzynarodowi badacze.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.