Keystone logo
Tajlandia

Nauka Prawo w Tajlandia 2024

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  330
 • Udział mediów

  21
 • Abonament internetowy

  15
 • Transport lokalny

  28

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  6
 • Kufel lokalnego piwa

  2

Wymagania dotyczące wizy

Wiza nieimigracyjna ED (edukacyjna) - ten typ wizy wydawany jest wnioskodawcom, którzy chcą studiować, uczestniczyć w seminarium, szkoleniu lub stażu w Tajlandii.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza nieimigracyjna ED (edukacyjna)

Cena i waluta

USD 80

Cena wizy studenckiej jest zależna od kraju i może wynosić około 80 USD. Opłata ta może ulec zmianie.

Za wizę można zapłacić tylko gotówką w ambasadzie lub wysyłając wymaganą kwotę pocztą. Cena wizy zależy od tego, czy jest to wiza jedno- czy wielokrotnego wjazdu. Opłaty różnią się również w zależności od kraju w zależności od waluty.

Kto może ubiegać się o wizę?

Aby studiować w Tajlandii, wszyscy obcokrajowcy muszą ubiegać się o wizę studencką.

Uwaga: Posiadanie wizy studenckiej wymaga odbycia co najmniej trzech kursów w Tajlandii. Zaleca się jednak odbycie czterech kursów, aby mieć solidny dowód ukończenia studiów w Tajlandii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub Konsulat Generalny Tajlandii

O wizę należy ubiegać się wyłącznie w Ambasadzie Tajlandii lub Konsulacie Generalnym w kraju zamieszkania lub w wyznaczonej Ambasadzie Tajlandii.

Jeśli przebywasz w Tajlandii z 60-dniową wizą turystyczną, możesz zmienić wizę bez opuszczania kraju w ciągu pierwszych 30 dni ważności wizy - pozostałe 30 dni może być potrzebne do przetworzenia nieimigracyjnej wizy ED. W każdym przypadku wiza turystyczna musi być ważna jeszcze przez co najmniej 21 dni. Jeśli nie jest, będziesz musiał opuścić Tajlandię i ubiegać się o wizę z zagranicy. Laos, Kambodża, Malezja i Singapur to najbliższe możliwości, aby to zrobić.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przy ubieganiu się o wizę studencką zazwyczaj wymagane jest złożenie następujących dokumentów:

 • Paszport lub dokument podróży z ważnością nie krótszą niż 6 miesięcy
 • Kompletnie wypełniony formularz wniosku wizowego
 • Aktualne (4 x 6 cm.) zdjęcie wnioskodawcy
 • List polecający zaadresowany do Konsulatu
 • List akceptacyjny od zainteresowanego instytutu akademickiego/organizacji
 • Dla osób pragnących studiować w instytucji prywatnej, oficjalny list od Ministerstwa Edukacji Tajlandii lub innych zainteresowanych podrzędnych organów, zatwierdzające zapisanie studentów zagranicznych oraz kopia certyfikatu rejestracyjnego danego instytutu akademickiego są wymagane
 • Academic record and the Student ID (if currently studying)
 • Dla tych, którzy chcą uczestniczyć w seminariach, lub sesjach szkoleniowych, lub stażach, wymagany jest również list polecający od danej organizacji zaadresowany do Konsulatu.

20</ nietłumaczone>

Wizę należy zatwierdzić w ciągu pierwszych 90 dni pobytu w kraju, niezależnie od rodzaju wizy.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Rozpatrzenie wniosku po przyniesieniu go do ambasady zajmuje co najmniej cztery dni robocze. Może się to różnić w zależności od kraju, więc aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ambasadą lub konsulatem Tajlandii w swoim kraju.

Wiza studencka jest ważna przez 3 miesiące. Posiadacze tej wizy mogą ubiegać się o przedłużenie pobytu w Biurze Imigracyjnym i mogą otrzymać takie przedłużenie na okres jednego roku od daty pierwszego wjazdu do Tajlandii.

Niezależnie od długości pobytu w Tajlandii, co 90 dni należy zgłosić się do Biura Imigracyjnego i podać swój aktualny adres. Jest to prosty formularz, który należy wypełnić i nie ma żadnej opłaty.

Czas przetwarzania

4 Days

Możliwości pracy

Nie wolno pracować podczas pobytu w Tajlandii na wizie studenckiej. Jeśli dostaniesz oficjalną pracę na podstawie wizy i pozwolenia na pracę, możesz również studiować na tej wizie, ale nie na odwrót.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony między innymi w przypadku braku wymaganej liczby kursów lub dostarczenia nieprawidłowych lub niekompletnych dokumentów.