Keystone logo
Szwecja

Nauka Prawo w Szwecja 2024

Ucz się w Szwecja

Szwedzka ustawa Stopień Aby do praktyki prawa w Szwecji, absolwenci muszą posiadać albo tytuł Bachelor of Laws (LLB) stopień lub tytuł Master of Laws (LLM). LLM jest zazwyczaj o charakterze uzupełniającym i oferuje dodatkowe kwalifikacje do odbiorców, począwszy od międzynarodowego prawa podatkowego od osób prawnych do prawa morskiego z prawem europejskim. W połączeniu te dwa stopnie zazwyczaj obejmować okres 4-5 roku studiów. Prawo Szkolnictwa Wyższego szwedzkich uniwersytetach w Szwecji znane są na całym świecie za ich oddanie do samodzielnego myślenia, badania śledczego i wymagającym kontroli jakości. Ponadto do jego klasy światowej reputacji, Szwecja znana jest z zaangażowania na powitanie studentów z całego świata. Te cechy sprawiają, że jest atrakcyjnym miejscem dla studentów w poszukiwaniu międzynarodowej studia prawnicze, a także w innych dziedzinach nauki.W celu wykonywania prawa w Szwecji, odbiorców stopnia muszą wypełnić pięć dodatkowych lat pracy prawny w kancelarii prawnej lub w prywatnej praktyce. Muszą również wykazać godny charakter i przechodzą rygorystyczne badania akademickie. Ostatecznie tylko jej obywatele, oprócz kandydatów z innych krajów UE oraz Szwajcarii, mają prawo stać się prawnicy w Szwecji. Licencjackie czesne i koszty zależą od tej instytucji. Liczne możliwości finansowania stypendiów dostępne dla zagranicznych studentów, aby pomóc w pokryciu kosztów są. Nie ma już żadnych kancelarie publiczne w Szwecji; prawnicy działają wyłącznie w prywatnej praktyce. Generalnie, prawnicy w Szwecji udziela porad prawnych, ale również firm prawniczych obejmuje spektrum obowiązków prawnych, w tym ładu korporacyjnego, restrukturyzacji finansowej, nieruchomości, podatki, inwestycje, rozwój gospodarczy i więcej.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  428
 • Udział mediów

  30
 • Abonament internetowy

  28
 • Transport lokalny

  74

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  8
 • Bilet do kina

  13
 • Kufel lokalnego piwa

  6

O Szwecja

Szwecja znajduje się w Europie Północnej i graniczy z Finlandii, Norwegii i na Bałtyku i Morzu Północnym. Od technologii do polityki do handlu, skandynawski kraj, znana z innowacji i technologii, jest zwiastunem dla wielu znaczących światowych składek, począwszy od nagrody Nobla z Ikei. Główne branże szwedzkie to drewno, rudy żelaza, telekomunikacja, samochody i farmaceutyki. Szwecja jest znana z literatury, filmu, mody i powszechnego systemu opieki zdrowotnej. Nie jest zatem niespodzianką, że Szwecja świeci także w obszarze szkolnictwa wyższego. Dorzucić fakt, że język angielski jest powszechnie używany - i jest w tym, akceptowany sposób nauczania akademickiego, a także oficjalnym językiem roboczym wielu szwedzkich korporacji - i Szwecja staje się prawdziwym ośrodkiem międzynarodowego badania dla studentów z całego Globus.Prawa szwedzkiego systemu prawnego w Szwecji są tworzone przez parlament tego kraju i podtrzymane przez wiele agencji rządowych odpowiedzialnych za wszystko od organów ścigania, do służb więziennych. Kraj posiada zarówno karną i cywilną prawa, a także kompleksowy system prawa administracyjnego.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Wiza krótkoterminowa - jeśli przyjeżdżasz do Szwecji na krócej niż trzy miesiące.
 2. Wiza długoterminowa typu D (zezwolenie na pobyt w celu odbycia studiów) - jeśli planujesz zostać w Szwecji dłużej niż trzy miesiące.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza krótkoterminowa; Wiza długoterminowa typu D

Cena i waluta

SEK 1000

Opłata za aplikację o wizę studencką wynosi obecnie 1000 SEK.

Kto może ubiegać się o wizę?

Obywatele krajów UE/EOG/Nordic mogą mieszkać i studiować w Szwecji bez zezwolenia na pobyt lub wizy.

Obywatele Szwajcarii muszą ubiegać się o wizę, jeśli ich studia trwają dłużej niż trzy miesiące. Mogą jednak rozpocząć studia zaraz po przyjeździe do Szwecji lub złożyć wniosek przed ogłoszeniem naboru na uczelnię.

Studenci, którzy są obywatelami krajów spoza UE lub EOG i chcą studiować w Szwecji, będą potrzebowali wizy studenckiej lub pozwolenia na pobyt. Jeśli zamierzasz przebywać w Szwecji krócej niż trzy miesiące, będziesz potrzebował wizy w przypadku, gdy nie jesteś obywatelem jednego z tych krajów, które są zwolnione z obowiązku wizowego w Szwecji. Jeśli Twój kurs nauki będzie trwał dłużej niż trzy miesiące, będziesz potrzebował pozwolenia na pobyt, aby wjechać i studiować w Szwecji.

Aby uzyskać pozwolenie na pobyt, musisz zostać przyjęty na studia w pełnym wymiarze godzin na program lub kurs, który wymaga obecności na uniwersytecie lub kolegium uniwersyteckim.

Gdzie można złożyć wniosek?

Online / Ambasada lub konsulat Szwecji

Po zakończeniu procesu ubiegania się o wizę przez Internet należy umówić się na spotkanie w ambasadzie lub konsulacie Szwecji w celu odbycia rozmowy, zrobienia zdjęcia i pobrania odcisków palców oraz otrzymania karty pobytu.

Witryna:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Jak złożyć wniosek?

Aby ubiegać się o pozwolenie na pobyt na studiach, musisz:

 • Zapłacić pierwszą ratę czesnego.
 • Przygotować dokumentację uzupełniającą. Obejmuje to kopie paszportu i listu wstępnego, a także udowodnienie, że jesteś w stanie utrzymać się finansowo podczas pobytu w Szwecji jako student. Jeśli pobyt w Szwecji będzie trwał krócej niż rok, potrzebny będzie również dowód posiadania pełnego ubezpieczenia zdrowotnego.
 • Złóż wniosek online.
 • Ureguluj opłatę za wniosek.

Pełny przegląd wymaganej dokumentacji można znaleźć tutaj: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Kiedy należy złożyć wniosek?

Ponieważ proces ubiegania się o zezwolenie na pobyt może być długi, należy złożyć wniosek zaraz po otrzymaniu powiadomienia o przyjęciu na studia. Obecnie czas oczekiwania na pozwolenie na pobyt na czas studiów wynosi trzy miesiące lub więcej, dlatego należy złożyć wniosek jak najszybciej po zapłaceniu pierwszej raty czesnego. Wniosek w formie papierowej trwa znacznie dłużej niż wniosek online, dlatego w miarę możliwości złóż wniosek online.

Wizy i zezwolenia na pobyt dla studentów międzynarodowych w Szwecji zależą od czasu trwania Twojego kierunku studiów.

Czas przetwarzania

3 Months

Możliwości pracy

Jako obywatel UE masz prawo do pracy w Szwecji bez pozwolenia na pracę.

Obywatele spoza UE/EOG będą potrzebowali pozwolenia na pracę. Pracodawca w Szwecji złoży wniosek o pozwolenie na pracę w Twoim imieniu.

Możesz pracować bez ograniczeń godzinowych, ale zaleca się, abyś nie zaniedbywał studiów. Będziesz musiał udowodnić, że zrobiłeś postępy w nauce i wykazać się zadowalającymi wynikami w nauce.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.