Keystone logo
Szwajcaria

Nauka Prawo w Szwajcaria 2024

Ucz się w Szwajcaria

Stopnie prawnicze w Szwajcarii, by stać się prawnikiem w Szwajcarii, studenci muszą wypełnić trzyletni licencjat z prawa (LLB). Jednakże, aby być dopuszczone do baru i wprowadzić praktykę, wymagane jest także kolejna dwa lata Master of Laws. Alternatywny wariant, który jest popularny wśród wielu studentów jest krótszy i specjalistyczne LLM, który oferuje możliwość zdobycia wiedzy w jednym ukierunkowanych konkretnej dziedzinie prawa, takich jak arbitraż lub prawa bankowego. Możliwe jest również do prowadzenia doktora nauk prawnych po zakończeniu LLB, magister prawa i / lub zawodowej LLM. Absolwenci muszą również wypełnić jeden do dwa lata stażu z kancelarii lub sądu - najlepiej w kantonie, w którym planujemy ćwiczyć - i zdać egzaminu pisemnego i ustnego podawać po zakończeniu szkolenia, aby być dopuszczone do bar.Prawo Szkolnictwo wyższe w Szwajcaria Szwajcaria nie ma prywatnych instytucji do szkolenia prawników: wszystkie dziewięć wydziałów prawa są powiązane z kantonów uczelni w kraju. Są to Uniwersytet w Lozannie, Uniwersytet w Bazylei, Uniwersytet w Bernie, Uniwersytet Fryburg, Uniwersytetu Genewskiego, Uniwersytet Lucernie, Uniwersytet Neuchâtel, Uniwersytet w St. Gallen i Uniwersytet w Zurychu. Ponieważ Szwajcaria jest domem niezliczonych organizacji międzynarodowych i instytucji bankowych, a ze względu na jego status jako miejsce narodzin znacznego postępu w wielu dziedzinach humanitarnej troski, a także biznesu i bankowości, Szwajcaria zapewnia studentom z całego świata, z nowego i kompleksowego Globalna perspektywa. Ponadto, zaangażowanie kraju 's do nowatorskich badań oferuje studentom zagranicznym głębszego zrozumienia prawnych sprawach globalnych.Podczas gdy koszty życia w Szwajcarii jest notorycznie wysokie czesne są stosunkowo niskie - zwłaszcza w porównaniu do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii Dodatkowo, istnieje wiele możliwości stypendialnych dostępnych dla studentów. Po raz kolejny, opłaty za studia mogą się różnić od jednej instytucji do drugiej. Ze względu na jego globalny rozgłos w biznesie i finansach, istnieje wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej prawników w Szwajcarii, w szczególności w sektorach podstawowych, takich jak bankowość, finanse i praw własności intelektualnej.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  1030
 • Udział mediów

  81
 • Abonament internetowy

  52
 • Transport lokalny

  84

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  16
 • Bilet do kina

  21
 • Kufel lokalnego piwa

  7

O Szwajcaria

Oficjalnie nazywa Federacja Szwajcarska, Szwajcaria leży w zachodniej Europie i graniczy z Włoch na zachodzie, na północy Niemiec, Liechtensteinu i Austrii, na wschodzie i na zachodzie Francji. Berno jest stolicą Szwajcarii, krajem śródlądowym, że składa się z 26 kantonów, lub podziałów terytorialnych, które różnią się nieco w procedurach administracyjnych. Większość mieszkańców Szwajcaria 's (prawie osiem milionów osób) żyje na powierzchni zwanej "Plateau ", w którym znajdują się gęsto zaludnione miasta Genewa i Zurych. Szwajcaria jest znana jako jeden z najbogatszych krajów na świecie. Mieszkańcy posiadają największą ilość aktywów niefinansowych i monetarnej na jednostki w stosunku do innych obywateli świata. Dodatkowo, Genewa i Zurych konsekwentnie zaliczona do dwóch miast wykazujących najlepsze standardy życia wśród wszystkich innych miast globalnych.Szwajcaria 's stabilna gospodarka nadana jej samowystarczalności poprzez rolnictwo i skutecznych praktyk produkcyjnych, które pozwalają jej na eksport dużych ilości towarów. Inne obszary, które Szwajcarii pokazuje doskonałą wiedzę ekonomiczną obejmują turystyki, bankowości międzynarodowej, transportu, biotechnologii oraz badania i rozwój. Centralnie położony w samym sercu Europy, Szwajcaria znana jest z efektywności i wydajności, nie wspominając o jej oszałamiający geografii i bogatą historię neutralności. Z trzech języków ojczystych, niemieckich, francuskich i włoskich, wraz z dużą ilością English speaking możliwości studiowania, Szwajcaria to najnowsze miejsce dla studentów. Systemu Prawo Szwajcarii Na podstawie tradycji prawa cywilnego, Szwajcaria ma system prawny statut oparte które jest niezależny od wszystkich innych oddziałów rządowych.Cała władza stanowienie prawa spoczywa kraju 26 państw, znany jako kantony, z wyjątkiem wyraźnie określone przez Konstytucję jako należące do władz federalnych. Federalizm pozostaje podstawowym elementem szwajcarskiego systemu prawnego.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Wiza C - na krótkie kursy (szkoły letnie, szkoły językowe), które trwają do trzech miesięcy.
 2. Wiza D - na kursy, które trwają dłużej niż trzy miesiące.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza C; Wiza D

Cena i waluta

EUR 0

W przypadku wizy studenckiej aplikacja jest bezpłatna, jednak mogą być pewne wyjątki.

Kto może ubiegać się o wizę?

Mimo że Szwajcaria nie jest członkiem UE, pozwala obywatelom UE uczęszczać na uniwersytet w tym kraju. Studenci, którzy nie posiadają obywatelstwa UE/EOG muszą skontaktować się z ambasadą lub konsulatem Szwajcarii w swoim kraju, aby ubiegać się o wizę przed wjazdem do kraju.

Na kursy trwające do trzech miesięcy - kursy letnie, szkoły językowe - może być potrzebna krótkoterminowa wiza Schengen C; na kursy dłuższe niż trzy miesiące może być potrzebna długoterminowa wiza krajowa D.

Nie można przyjechać do Szwajcarii na trzymiesięcznej wizie turystycznej i zmienić jej na pozwolenie na pobyt studencki po przyjeździe do Szwajcarii. Tak więc, nawet jeśli jesteś zwolniony z obowiązku posiadania wizy wjazdowej, tak jak obywatele Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Japonii, Malezji lub Singapuru, nadal będziesz musiał ubiegać się o pozwolenie na pobyt przed przyjazdem, jeśli planujesz pobyt dłuższy niż 90 dni.

Wszyscy studenci zagraniczni, w tym obywatele UE/EFTA, będą musieli złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt w Biurze Rejestracji Mieszkańców w ciągu 14 dni od przybycia do Szwajcarii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Szwajcarii

O wizę należy ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie Szwajcarii w swoim kraju.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia przez szwajcarski uniwersytet lub szkołę prywatną, należy skontaktować się z ambasadą Szwajcarii w swoim kraju w celu uzyskania informacji na temat formalności związanych z wjazdem do Szwajcarii. Będziesz musiał pokazać dowód, że masz odpowiednie środki finansowe na utrzymanie podczas studiów.

Konieczne będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie dokumentacji w języku francuskim, niemieckim lub angielskim, dlatego może być konieczne przetłumaczenie dokumentów.

W przypadku krótkoterminowych wiz Schengen C, dokumentacja obejmuje:

 • ważny paszport/dowód osobisty;
 • dowód posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów podczas pobytu w Szwajcarii;
 • ubezpieczenie zdrowotne/wypadkowe;
 • potwierdzenie zarezerwowanych kursów wraz z wniesionymi opłatami;

jeśli masz mniej niż 18 lat, akt urodzenia i pozwolenie na podróż, jeśli przyjeżdżasz do Szwajcarii sam, lub kopie wiz rodziców, jeśli będą Ci towarzyszyć.

W przypadku długoterminowej wizy D, dokumenty będą obejmować:

 • ważny paszport/dowód tożsamości;
 • dowód posiadania odpowiednich środków finansowych na pokrycie kosztów podczas pobytu w Szwajcarii, własnych lub sponsora, np. kopie wyciągów bankowych lub list z banku;
 • dowód ubezpieczenia zdrowotnego, które obejmuje pokrycie kosztów wypadków;
 • list motywacyjny opisujący, dlaczego chcesz przyjechać do Szwajcarii na studia i w jaki sposób będzie to korzystne dla Twojej kariery;
 • potwierdzenie zapisania się do uznanej szwajcarskiej instytucji edukacyjnej;
 • potwierdzenie wniesienia opłat za kurs;
 • Twoje CV;
 • kopie poprzednich świadectw i dyplomów edukacyjnych;
 • podpisany list potwierdzający, że opuścisz Szwajcarię po zakończeniu kursu.

Możesz również zostać poproszony o przystąpienie do testu językowego, aby upewnić się, że będziesz w stanie śledzić lekcje.

Jeśli chcesz podjąć studia podyplomowe, musisz przedstawić dowód, że zostałeś przyjęty na studia podyplomowe i masz odpowiednie kwalifikacje, wystarczające środki finansowe i miejsce zamieszkania.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Powinieneś umówić się na spotkanie w ambasadzie lub konsulacie Szwajcarii w Twojej okolicy, jak tylko otrzymasz list akceptacyjny od szwajcarskiej instytucji edukacyjnej. Na rozmowę wizową należy umówić się już 6 miesięcy przed rozpoczęciem studiów, ale nie później niż 10 tygodni przed wyjazdem.

Czas rozpatrywania wniosków o wizę krótkoterminową wynosi 10-15 dni, a o wizę długoterminową od 8 do 10 tygodni.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego kursu. Pozwolenie na pobyt jest wydawane na jeden rok i może być przedłużone.

Czas przetwarzania

10 Weeks

Możliwości pracy

Możesz podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin do 15 godzin tygodniowo w czasie semestru i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Szwajcarii przez sześć miesięcy.

Jeśli posiadasz już tytuł magistra z zagranicznego uniwersytetu i przebywasz w Szwajcarii pracując dla swojej szwajcarskiej uczelni lub instytutu, nie musisz czekać sześciu miesięcy, ale możesz od razu rozpocząć pracę. Twój pracodawca będzie musiał uzyskać dla Ciebie pozwolenie na pracę. Będziesz musiał utrzymać status studenta dziennego i wykazać, że kontynuujesz postępy w nauce.

Po ukończeniu studiów studenci zagraniczni mogą pozostać w Szwajcarii przez sześć miesięcy w celu poszukiwania pracy.

Godzin na tydzień

15

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.